1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Samodoverba

Дискусија во 'Канта' започната од magdence, 7 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. magdence

  magdence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Имам 24 год . Никогаш не сум се почуствувала самоуверено. Луѓето околу мене ми велат дека сум убава и згодна , но јас сум полна со комплекси. А кога ке видам (без да видам погрешно сфатена) дека тие околу мене се пресамоуверени,едноставно ми иде да шизам. Не знам зашто, ама за секоја девојка велам дека е подобра од мене и уште толку што се вели се омаловажувам. Не знам да примам комплимент, некој кога ке ми каже дека сум убава или згодна, јас тоа го прифаќам како иронија и и ме гледаат чудно. Мислам дека е поради забите имам комплекс од нив и поради тоа , не знам стварно не знам. Можеби на самодовербата ми влијае и тоа што немам дечко а сите мои другарки имаат или се омажени, а јас сум уште сингл. Како да бидам посамоуверена ?
   
 2. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.