1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Samsung или Apple

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Ana3567, 14 јуни 2018.

?

Кој е подобар бренд за мобилни телефони?

 1. Samsung

  76 глас(а)
  55,9%
 2. Apple

  60 глас(а)
  44,1%
 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Сакав да направам анкета само да видиме сите како се определени повекје членовите на форумот и не би сакала да ја избришете или да ја сортирате на друго место ...
  Samsung и Apple се најдобрите и нај популарните компании во светот за мобилни телефони
  која е според вас број 1 т.е Подобра Прва

  ВЕ МОЛАМ НЕ ЈА БРИШЕТЕ АДМИНИ ЗНАМ ИМА ТЕМИ ЗА МОБИЛНИ АМА НЕМА АНКЕТА .. ДОЗВОЛЕТЕ ДА ГО ВИДИМЕ МИСЛЕЊЕТО НА ЧЛЕНОВИТЕ ...
   
 2. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
 3. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Jas Mislam Deka Samsung E Vtoriot Apple ili Mozhe Vekje I Podobar Momentalno ..
  Se Znae Koi Se Svetski Najpoznati Brendovi I Statusni SImboli Vo Svetot Za Mobilni Telefoni Samsung i Apple ... :)
   
  На Marche12, Ana3567 и Eva22 им се допаѓа ова.
 4. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  а да ставеше опција и двете ?? хаха :D:)
   
  На Marche12, Ana3567 и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 5. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Како Ви Се Допаѓа Samsung Galaxy S9 Во Златна Боја ??
   
  На Marche12 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  33.118
  Пол:
  Женски
  Apple се разбира, синоним за квалитет и историја која се крие зад создавачот, стремеж кон совешенство, се останато е копија
   
 7. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.195
  Пол:
  Женски
  Samsung е синоним на тврда империја на квалитет !!!
   
  На Marche12 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 8. holly3

  holly3 Нов член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Samsung definitivno :inlove:
   
  На Marche12 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 9. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Овде Ми Мириса На Тешка Војна Хаха Чим Се Спомне Самсунг и Ејпл :D:)
   
  На Marche12, Ana3567 и Eva22 им се допаѓа ова.
 10. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Зошто секогаш пишуваш како да икаш?
   
  На *Ench@nted*, crimson и Avery им се допаѓа ова.
 11. *katja*

  *katja* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2016
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  522
  Според мене Samsung. Ствар на навика е. Но и последните испитувања докажуваат дека IPhone е со далеку поголемо зрачење.
   
  На Marche12, Ana3567 и Eva22 им се допаѓа ова.
 12. $ophia

  $ophia Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2018
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Женски
  Apple. Повеќето од милениците на самсунг, ќе речат дека една од лошите карактеристики е тоа што ајфоните немале мени. И што? Што има тука лошо? Според мене е баш поуникатно бидејќи буквално секоја марка што ја познавам има мени. Тоа не е причина за да не ви се допаѓаат ајфоните, ама ај.Нека ви биде.
   
 13. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Mi Se Dopagja Sho Temata Pottikna DIskusija
   
 14. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
 15. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Цел живот користам само Самсунг и не го менувам за ништо. :l:
  Еднаш имав службен ајфон, ме разочара ептен.
   
  На Marche12 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 16. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Najnovoto I Najdobroto od Apple Momentalno :l: #IphoneX#iphone8 VIDEA
  IPHONE X :
  IPHONE 8 :
   
 17. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски


  So Prevod na recenicata na Steve
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
 19. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
 20. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Poglednnete Gi Dvata Traileri Za 2 Ta Filma Za Covekot Koj Go Promeni Svetot Vo Tehnologija i Inovacija No Isto Taka I Nacin I Filozofija Na Zivot Golemiot Covek Na Apple Steve Jobs <3
  Prviot Film :

  Vtoriot FIlm Dole :