Sante Plus Aesthetic или Philips lumea?

Дискусија во 'Тело' започната од Kacha, 10 септември 2016.

 1. Kacha

  Kacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дилема-
  Sante Plus Aesthetic нуди за 500 евра 6 третмани со ласерска депилација на тело и лице (што би требало според дерматолозите да е задоволително за посакуван ефект)
  или
  Philips Lumea кој ја има истата цена 500 евра?
  П.С. Кој/a има искуство со Sante Plus Aesthetic и колку е задоволен/а?
   
 2. Save1234

  Save1234 Нов член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Dali ima nekoj iskustva so laserska delilacija vo Sante Plus Aesthetic
   
  На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FarmaGirl

  FarmaGirl Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2016
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Ne bi ti preporacala da odis tamu :(