1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Satchel торби

Дискусија во 'Мода и стил' започната од littleflower, 6 јули 2012.

 1. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.480
  Многу ми се допаѓаат satchel или по нашки „поштенски“ торби. Дали ви се допаѓаат?
  Има ли некој од вас купено скоро и од каде? Сакам да си купам, а не се погодило да видам до сега по Скопјево....
   

  Прикачени фајлови:

 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336
  Ваква имав кога појдов 1 одд, ама стварно. Кожена темно кафеава боја со 2 прерамки. Напред ми ставија ливче со мое име, во случај да ја загинам некаде. Многу плачев и не ја сакав воопшто. Сите имаа некои џиџани а јас некој си крик задње технологије :) (некоја си мода или што ти ја знам во далечната 1989). За инат ја искинав рекордно во рок од една школска година за да ми купат друга. :$
  И ден денес не ми се допаѓаат. Оставија длабока трага во моето детство :D . Ете не сум знаела..

  Edit- сега видов дека има широк репертоар од оваа марка торби и не да не ама има некои стварно добри

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  За некои не ни знаев дека се Satchel :D