1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Scream Queens (2015)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од mariaamarija, 2 октомври 2015.

 1. mariaamarija

  mariaamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Оваа е нова серија, која уште од првата епизода беше доста спомнувана на медиумите. И поради тоа што многу другарки ми рекоа да ја гледам, почнав и засега ми се допаѓа. Дали вие ја гледате и што мислите за серијава како за почеток? Засега има излезено само 3 епизоди.
  [​IMG] [​IMG]
   
 2. ForeverInShadow

  ForeverInShadow Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Серијава мн е интересна. Ги гледав трите епизоди и морам да призаам дека многу ме потсеќа на PLL. :D
   
 3. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Серијава ја гледам само заради Ема Робертс,прекрасно глуми и сакам такви ликови како неа.Но,некои работи си немаат врска во серијава значи буквално немаат смисла и ја прават многу несериозна.Ми се допаѓа модата ама премногу,ликовите се погодени само на Abigail Breslin не и одговара улогата како Шанел #5. Нешто поразлично од тоа што го имам гледано,интересен тим на актери има ама не би и дала голема оценка амо заради тие некои глупи ситуации,за тепање време добра е.5/10
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.620
  Допаѓања:
  21.950
  Пол:
  Женски
  За мене попатетична серија од оваа нема. Глупости...
   
  На Аliсe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.846
  Допаѓања:
  38.582
  Пол:
  Женски
  Изгледа не сте сфатиле дека серијата уствари е еден вид пародија на Врисок и таквите филмови и намерно е така направена глупо-комична.
  Јас обично не гледам вакви серии, ама се заразив и покрај тоа што сценариото е такво какво што е, ликовите се добри, а и актерската екипа.
   
  На kravce, ku4ence и d.Darla им се допаѓа ова.
 6. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Првата епизода ми беше глупава, но набрзо стана моја омилена серија. Последната епизода:inlove:
  [​IMG]
  Сценава ептен јака беше, а низ цела серија се гледаат феминистички елементи.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.878
  Допаѓања:
  65.889
  Пол:
  Женски
  Леле серијава.:rofl: Ептен ми е забавна, одлично направена, за кастингот немам зборови, Ема Робертс си ја знае работата, Леа Мишел е исто одлична, сите ми се погодени за улогите.
  Ми се допаѓа бизарниот хумор, обично ме нервираат вакви хорор комедии, ама серијава е исклучок.
  Не ја сфаќајте сериозно, не може ни да се спореди со лажливките, ова е само сатира.
  Колку се изнасмеав кога оваа во каддата горе умира, овие долу на Waterfalls .:D
  [​IMG]
  И Диего Бонета е одличен, си го памтам од Underemplyed, од таму ми има оставено супер впечаток.
  Дефинитивно ќе ја следам серијава, мислам дека ќе има доста интересни моменти.
   
  На kravce, ku4ence, d.Darla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. fairy90

  fairy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  6 epizoda i so netrpenie ja ocekuvam sedmata :) Samo da ne ja prekinat posle 1 sezona :)
   
 9. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  2.016
  Изгледав 4 епизоди од серијава, тотална глупост, нелогичности до бескрај.. Бесмислици,бесмислици..
  Ми делува како mashup на Pretty Little Liars, Gossip girl и Mean girls..
  Модата е очајна, очајно сакаат да прикажат high fashion ама испаѓа кичасто многу..
  Ми се допаѓа глумата на Ема, ја сакам како актерка мила ми е.. Ариана Гранде тотално безлична, не се вклопува во актерските води воопшто. Леа Мишел е добра исто така..
  Ќе продолжам да ја гледам од проста причина што кога ќе почнам да гледам една серија не можам да ја оставам на пола, па макар и да пукам од досада ете таков карактер сум..
  Не знам зошто толкава оценка на imdb, јас би и дала просек 5.. :|
   
 10. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.846
  Допаѓања:
  38.582
  Пол:
  Женски
  Има толку голема оценка затоа што е одлична пародија, уствари не буквално пародија ама режисерот сакал да покаже колку уствари има бесмислени работи во повеќето серии од ваков тип и тоа одлично го сторил.Намерно има нелогичности и глупи работи и тоа е поентата.Сепак глумата е одлична според мене, а повеќето од вас не сфатиле уствари која р поентата и затоа мрчат за овие ствари.
   
  На Victorian, lonelyheartsclub, d.Darla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  2.016
  Поентата сите ја сфативме а и нема некоја филозофија затоа што тематиката не е астрономија ниту физика па да треба да бидеш натпросечно интелегентен да ја сфатиш |(
  Сфативме дека е пародија и за тоа не требa којзнае каква интелегенција smh.. Ме иритира тоа што далеку подобри и по квалитетни серии со одлични содржини имаат мизерни оценки а некоја ваква серија толку ноншалантно сработена има висока оценка, тоа покажува само колку луѓето се палат на тие американ булшит серии и колку е публиката површна..
  Извинете ме i'm outta here ваквите серии ми ја вреѓаат интелегенцијата не дискутирам на темава повеќе бидејќи фановите на Ариана Гранди4 ќе ме натепаат :hai:
   
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.846
  Допаѓања:
  38.582
  Пол:
  Женски
  Не сум фан на Араиана како прво зошто јас поим немав ни која е кога ја почнав серијата, а ни сега немам, а не реков дека треба да си натпорсечно интелегентен да ја сфатиш туку само реков дека ако си сфатил дека е пародија нема да мрчиш за овие работи туку ќе ја гледаш како пародија и како таква ќе ја оценуваш, оти има добри пароди и има стварно ужасни пародии.
  Се согласувам дека има многу подобри серии со ниски оценки и верувај нема добра серија која јас не ја гледам, зошто имам два календара со серии на еден не ми ги собира, ете толку многу гледам, ама са не серијава не е лоша, има добро сработени ликови и одличен кастинг, плус сатира е каква очекувавте да биде?
   
  На Victorian и d.Darla им се допаѓа ова.
 13. lonelyheartsclub

  lonelyheartsclub Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2015
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам бидејќи ја создал Ryan Murphy (креаторот на American Horror Story). Best. Thing. Ever. Исто како и аhs. Mоментално ми е омилена серија. Emma Roberts многу добро ја глуми Chanel и многу ме потсетува на Madison Montgomery. Иако има нереални работи сепак ми се допаѓа бидејќи баш тие работи ја прават интересна. И карактерите се однесуваат толку патетично до тој степен што воопшто не ги сожалувам. На пр. Chanel и Chad се замислуваат дека се којзнае што, а многу ми се интересни. Да постоеjа во вистинскиот живот би ги задавила. И мислам дека затоа е хорор (хорор-комедија), не дека има јumpscares или нешто слично. Исто така е и во ahs.

  Инаку, првата сезона заврши пред една недела.
  Многумина велат дека крајот бил глупав, но мене ми беше така - така. Навистина беше глупаво што испадна дека Hester е убиецот (Една од убијците its complicated). И тоа што на крај ги намести сите Chanels дека се виновни. Но потоа кога отидоа во лудница не очекував да сакаат да останат. Chanel конечно престана да е идиот со другите и иако таа беше онаа 'queen of sass and a master in the art of being a bitch and ruining other peoples confidence' сепак убаво е што и таа сфати дека иако мисли дека се контролира, сепак се што прави е за да ги импресионира другите. И она 'I felt totally transformed,like this enormous weight had been lifted off my shoulders. inside this asylum, there was no more judgment, no more popularity contests, no social media pressure to be the hottest or the meanest. and best of all, there were no boys to stay skinny for.' Lol.
  Едвај чекам да почне втората сезона.
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lonelyheartsclub

  lonelyheartsclub Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2015
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Па некогаш тоа е и поентата. HGqzmTB6Y9.png
   
  На Victorian, ku4ence, MayDiamonds и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. navyforever

  navyforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  643
  Пол:
  Женски
  3 епизоди изглеав до сеа, само заради Леа Мишел и не ми е нешо интересна.
   
 16. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Ја гледате новава сезона?
  Мене ми е ептен забавна и интересна. Ми се свиѓа што дејството се одвива во болница, а со новиве "неизлечливи" случаеви ми се многуу смешни. Ми се свиѓаат и Џон Стамос и Тејлор како нови доктори, а Шанелс ми се врвот дефинитивно.:D:D
  [​IMG]
  [​IMG] :D:D:D
   
  На Victorian, 1209 и lonelyheartsclub им се допаѓа ова.
 17. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  hahaha i mene mi se dopaga vtorava sezona, bash e jaka i dobra sodrzhina ima, sekako dean munsch i chanels se unikatni, a taylor doktorot mi e najjsovrshen
   
 18. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  ;(;(;(

  Зашто мораше да го убијат Чед??? Покрај Шанелс и Special agent:D Дениз Хемфил омилен лик ми беше. Башка преубав пар ми беа со Шанел, и Чед е ептен згоден!

  Моја претпоставка е дека Др. Брук го уби Чед, заради Шанел, а во врска со зеленово чудовиште врска немам кој би можел да биде. Мислам дека е детето од бремената жена и тој што го фрлија во мочуриштето на Халовин зашто мислам тој случај е дефинитивно некако поврзан со овој. И сега кога ја донесоа Хестер ќе биде интересно. И овој Др. Кесиди ми е сомнителен, не е мртов сигурно како што он мисли:D ама ништо чудно он да е детето.
   
 19. Catherayn

  Catherayn Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  Читав некаде на интернет дека Чед не е мртов зашто се појавувал и во наредната епизода ама ништо не се знае.
  #RIPChadRadwell
   
 20. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Дали навистина Special agent Denise Hemphill from Quantico and watching the movie Quantico and the hit tv show Quantico now in its thrilling second season умре?:rofl:
  Луѓе се превртив од кревет значи. Дениз ми е омилен лик само да не ја убијаат!!!
  И дали значи дека Хестер сега соработува со green meanie?
  А за Шанел #5 мислам дека нема да умре, и веќе жал ме фати за неа, сите ја избегнувааат:D
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.