1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Second-Hand Shop ?

Дискусија во 'Канта' започната од Queen-Nefertiti, 10 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  46
  Во последно време се повеќе е застапен овај начин на купување Second-Hand Shop-што во превод би значело купување на стара и носена облека.Значи за овај вид на продажба може да се работи и од дома каде девојки ги продаваат по многу ниски цени своите стари работи.Кај нас не знам сеуште дали воопшто постои ваква продажба и доколку постои ме интересира каква е заинтересираноста.Во нашите соседни земји ова е нешто вообичаено.
  Ме интересира дали доколку има ваква продажба би купиле нешто знаејќи дека пред тоа го носел некој друг?Или пак некое парче облека кое сте го меркале веќе подолго време го најдувате по багателна цена-дали ќе се решите да го купите? :)

  (доколку постои ваква тема-клуч) :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.