1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sexbook.mk - И Македонија доби свој сексбук!

Дискусија во 'Секс' започната од Ngongo, 31 јануари 2015.

 1. Ngongo

  Ngongo Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Нешто ново од Валијант.... вашата слатка тајна :D Што мислите за овој вид на комуникација,неговата сигурност итн итн
   
  На Paprika и milanco1 им се допаѓа ова.
 2. Ngongo

  Ngongo Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Дали мислите дека ке профункционира ова и кај нас?
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  А како е ова нашата слатка тајна кога претпоставувам дека идејата е да се запознаваат луѓе и да се ставаат видеа и слики?
  Што е тајното во зачленување на онлајн страна за барање сексуален партнер?
   
  На 1209, daylight, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 4. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Па,кажи си го и ти своето мислење,ти прв ја отвори темата.Инаку,јас се согласувам со мислењето на @crimson дека нема да може да има никаква приватност и никаква слатка тајна тука,се ќе биде јавно поради постираните слики на зачленетите луѓе на порно сајтот за запознавање сексуални партнери.
   
  На bubic.k и crimson им се допаѓа ова.
 5. Ngongo

  Ngongo Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Јас мислам дека при геј популацијата ова многу добро функционира, а ние остантите мислам дека уште не сме толку опуштени за да уживаме така...
   
  На WildMk, Oscar Lady, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.020
  Sexbook.mk-слатката тајна на проститутките во Мк. Божем наивни сме па не ни е јасно за што реално ќе се користи :bug:
   
  На Ohrid 10, realGirl, petar123468 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Не се работи за опуштање, јас не го гледам уживањето во постирање мои голи фотографии или барање партнер преку интернет. Не мора да значи дека сме затворени и конзервативни.
   
  На lunchy, fallenangel, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.557
  Ја отворив страната да ја видам и искрено ми се згади. Го сакам сексот, го обожавам, ама ова е одвратно. Има една со дунтата расчепена и одоздола коменари од шипци. Пу
   
  На Veki4kaa, fallenangel, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Ngongo

  Ngongo Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Има и проститутки и расчепени и натртени :D Ја сум зачленет и имав интересни дешавки...и мое е да споделам со вас.
   
 10. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.557
  ај споделија дешавката
   
 11. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Да сигурно си ги имал најзабавните случки, не дека се регистрираше денес за да ја рекламираш страната.
   
  На biGirl, fallenangel, tessie и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  На страна (не)анонимноста.
  Зашто би барала ебач на интернет страна кога можам да отидам во првиот локал и да упецам нешто што ќе го видам во живо? Не сум јас од тие што се палат на на фотогенични мангупи :whew:.
   
  На MileAche, GirlLove, biGirl и 7 други им се допаѓа ова.
 13. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  6.095
  Пол:
  Женски
  Мајко мила... до каде дојде светот... до толку ли некои луге се сметаат за неспособни да фатат некој за една вечер ако поентата е само секс... зошто би го покажувала моето тело, сигурно не ми е падната до толку самодовербата па да морам да се покажам гола за да имам секс..... УЖАС
   
  На Oscar Lady, senza.parole и Gembird91 им се допаѓа ова.
 14. Ngongo

  Ngongo Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Се регистрирав за да ја споделам страната, нека се знае дека постои па кој што бара ке најде.
   
 15. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  4.111
  Толку машки на интернет да се курчат во дословна смисла на зборот, немам видено значи... :rofl:
   
 16. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  Апла педерана голи у хулахопки. Хахахаха
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Retro

  Retro Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  zabegani strani se toa :/
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Остај тоа што имало некоја расчепатена... што очекуваш не знам....
  Него толку е грдо направена странава.... OMFG! Не можам да ја гледам.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  Тоа би била единствена страна на која би можела да им ја сфатам поентата на заедничките профили на парови. :)
   
  На fallenangel, tessie и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 20. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.557
  Не, дури ни во овој случај тоа не можам да го сватам :)