Sexbook.mk - И Македонија доби свој сексбук!

Дискусија во 'Секс' започната од Ngongo, 31 јануари 2015.

 1. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  4.859
  Пол:
  Женски
  А ти што очекуваше да бараат на сајт со име SEXbook.mk?! (facepalm)
   
  Последна измена: 24 декември 2016
  На g8lQQk, PaLaVa, kim.k и 9 други им се допаѓа ова.
 2. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.276
  Пол:
  Женски
  На kim.k, Згодно Момче, diskreten32 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Машки
  Секој со среЌата :P :D :rofl:
   
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Temni vodi se toa .. begajte podaleku od toj tapa sajt. ;
   
  На winter flower му/ѝ се допаѓа ова.
 5. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.191
  Пол:
  Женски
  Гледајќи и читајќи ве тука,вчера чисто од љубопитност се зачленив на истоимениов сајт и останав скаменета :| двајца мои познаници се изјасниле како би,и видов слики од нивните тазе бричени задници и полови органи,канејќи ги посетителите таму да им ги вкусат особено машката популација :puke: избришав моментално и се покајав што некогаш воопшто ја отворив таа страна :shake: да не се сватиме погрешно секој си има право на полова определеност меѓутоа мене ми дојде премногу сето тоа веројатно поаѓајќи од фактот дека ги познавам луѓето :worried:
   
  На BoyL, diskreten32, Згодно Момче и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  42.081
  Коа го прочитав насловот на темава мислев дека станува збор за нешто забавно не знам зошто :D Има за секого по нешто на светов, па зошто да не и за такви кои ова би им одговарало, би им пружило задоволство или би им помогнало во наоѓање на партнер за лејт најт дружења :D
  Мене ме фати страв дека ќе фатам вирус коа ја отворив страната :rofl: Фор ми дис ис :shake::shake::shake:
   
  Последна измена: 25 декември 2016
  На Згодно Момче, Victorian и winter flower им се допаѓа ова.
 7. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  2.818
  Пол:
  Машки
  dobra strana ako baras nesto za prekunok i se razbira pederite da ne vrijat :D
   
 8. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.355
  Допаѓања:
  129.576
  Пол:
  Женски
  Како ги позна? По газот?8-|
   
  На g8lQQk, Aleksandar1212, Adi888 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.191
  Пол:
  Женски
  Хахахаха не сликаат само полови органи и газови, има слики со препознатливи делови од телото на пример во конкретниов мој пример со пријателов 2 тетоважи негови и дел од лицето,име презиме,возраст и место на живеење, ни дечкоми не би си го познала по аналниот отвор не па некој друг :^)
   
 10. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.355
  Допаѓања:
  129.576
  Пол:
  Женски
  Да видам-да не верувам дека некој ставил име и презиме:D
  Каква тешка будала е тоа(facepalm)

  Барем на такви глупи сајтови сите кријат идентитет, како овие тетоважи ставиле:x


  Греотка..
   
 11. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.191
  Пол:
  Женски
  Е тука стварно незнам што да ти одговорам ќе мора некој од таквите да даде поконкретен одговор, али ете бивало и тоа и јас останав запрепастена,ете си прават свој профил и си објавуваат редовно слики па и видеа од своите сексуални активности и колку се надарени повеќе или помалку, сето тоа мене барем ми е без врска,и да баш греотка!
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.355
  Допаѓања:
  129.576
  Пол:
  Женски
  :x

  Господ нека им помогне, што да кажеш друго:D
   
  На winter flower му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.431
  Пол:
  Женски
  А има ли баби и дедовци:?:
  :lol:
   
 14. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.191
  Пол:
  Женски
  Еееее не знам тоа али како тргнала работава и тие ќе никнат од некаде кај и да е, види ако не скрши го мразот ^_^
   
  На diskreten32 и baba Rada им се допаѓа ова.
 15. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970

  :rofl:
   
  На krEM4Eto, Victorian и Adi888 им се допаѓа ова.
 16. Passenger

  Passenger Активен член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  Ngongo, не знам дали работиш у Валијант, да не испадне вреѓам, али ова е хорор.

  Добро може ли една работа у оваа Македонијава да се направи асално? 22-ри век више дојде. Поддржувам сајтови за запознавања, за романтики, дружби, па зошто да не и за секс (ја со девојка ми од странство на нет се запознав). И сегде у свет тоа си функционира, само кај нас све испаѓа килаво.

  И кај сликиве се ужас, па уште ова црвеново. Кој ги излажал дека „црвената боја е еротска“? Одбојно е и дречаво ко.... да не речам што.

  Но да не испадне дека само плукам, а не нудам решенија:

  1. Кога више отварате кафич (т.е. сајт), мора да заведете ред, иначе секакви ќе ви влагаат. Значи мора строг админ. Нека тепа, нека брише све што е грозно. Исто, со помош на Google Image Search или Tin Eye нека проверува сликите што се качуваат да не се земени од некаде (напр. од порно сајтови).

  2. Сајтот нека не е бесплатен, нека се наплаќа со картици некоја разумна чланарина например 5-10 евра месечно (300-600 ден.). Оној што стварно сака на тој начин да се запознава, ќе си плати. Исто ко што некој си плаќа фитнес или друго хоби. Со ова филтрираш клошарана, фејкови, неозбилни и сл.

  3. Не може да ги оставиш гостите да ти го креираат сајтот, ќе ти го напраат депонија. Треба да ги „едуцираш“. Најдете некоја симпатична девојка, нека се слика у бикини или долен веш, закачете слики за пример „како треба“. Или нека е завиткана у чаршафи (нешто со вкус). Или момак некој раскопчан, полугол, у купачи. Или најдете на stock photo сајтовине, платете профи слика од странство. И нека не бидат супермодели, за обичниот корисник да може да се идентификува со нив.

  4. Ако некој мањак, сељак малтретира девојки на сајтот, се знае - го бришеш, блокираш ај-пи. Исто така, ако некоја девојка само си пумпа его и никому не одговара на пораки - бришеш. Никој не би плаќал тоа да го трпи. Истотака таквите ти трошат простор на сервер, а ти него го плаќаш.

  5. Ние сме малограѓанска средина и има луѓе што се срамат, па треба да се дозволи да качуваат слики со прикриено лице (напр. со коса или од некој агол, не знам како да објаснам), па после во приватни пораки нек си разменуваат послободни слики. Абе може тоа со вкус да се среди ако се сака.

  6. Штета што кај нас не заживеа обичајот да се ангажира профи фотограф да ти напраи сет. Доаѓа со огромна камера мести тука фокус-мокус те слика на плажа, те слика у студио, те слика поред убаво место (фонтана или не знам). У други земји луѓе си плаќаат такви работи. Не кошта тоа милион долари. Еве може сајтот да дава награда за неколку нови членови - бесплатно фото.

  7. Еве нека има експлицитни слики, но нека бидат видливи само за регистрираните и тоа по желба (во поставките за секој член нека има „сакам да гледам експлицитни слики / нејќам“).

  8. Ќе мора промена на името. Sexbook може да исплаши некои девојки, затоа треба нешто поолабаено. Flirtbook?

  9. У државава иаме сериозна нерамнотежа на сингл мужи и жени. Од прв поглед, на сајтов изгледа 99% се мужи, а така е и по кафичиве и сегде. Девојките, поготово поатрактивните, се обично зафатени и немаат потреба од сајтови. Македонија е изгледа најлоша земја за dating, бетер е само Афганистан. Како би функционирал таков сајт во вакви услови не е јасно. Мора да се направи некоја попитома варијанта за да не се избркаат и оние малку девојки кои можеби би се зачлениле. Откако ќе се среди сајтот, може да стаи „Бесплатно за дами“ или така нешто. Или да се привлечат од соседните земји.

  9. Никако праење фејк профајли со слики од атрактивни девојки, ќе ве провалат кај и да е

  10. На крај џабе све, ние сме тешка жабокречина. Не не’ бива. Но ете ви дадов еден бесплатен бизнис план...
   
  На WildMk, Romancer, PaLaVa и 5 други им се допаѓа ова.
 17. moglibitola

  moglibitola Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Машки
  tie se demode strani odete na xhamster.com ne ima bas mnogu od makedonija :D