1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

shatiranje ?

Дискусија во 'Канта' започната од sicilija192, 19 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sicilija192

    sicilija192 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Lelee...vcera nesho eksperimentirav doma se farbav sama ...sakav da si ja osvetlam kosata i ne mi ispadna dobro...samo na korenite fati i mn osvetli i sea neznam sto da pravam ...sakam da odam utre na frizer ama sho da recam ..dali da me farba ko mojata prirodna boja ili da se shatiram ...daj ve molam pomagajtee :( i plus ne sum sigurna dali ke mi stoiii :(
     
  2. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски

    Шатирање е веќе излезено од мода што се вели. Плус премногу ја оштетува косата :!: Извини ако те навредив. Според мене исфарбај се во природна боја :)
     
  3. S-girl

    S-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    38
    ......me mora da znaci deka satiranjeto ne e vo moda , ako e ubavo napraveno moze da bide mnogu seksi , ili pak vo povekje nijansi ''matiranje'' izgleda preubavo , a inace kakva ti e momentalno bojata na kosata , i jas sakam da ja osvetlam mojata e temno kafeava nakaj crna a ocajno sakam da ja napravam posvetla
     
  4. sicilija192

    sicilija192 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    i mene mi e temno kafeava nakaj crna ..i nikogash ja nemam farbano ili goreno ama sakam nekoja promena ama prolemot e sho neznam dali ke mi stoi osvetlena :/
     
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.