1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

She дезодоранси и парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од hrcace, 17 август 2012.

 1. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  Дали ги користите и дали ви се допаѓаат? Ако да тогаш кој е најдобар според вас?
  [​IMG]
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Па и покрај тоа што имам само една боја, мене многу ми се допаѓа. Го добив за полумтура, истово.
  А другите, ги немам помирисано, така да, не можам да кажам. :)
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  многу пати сум се замислила, ама никако да се наканам да ги земам...да видам :?:
   
 4. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  Имам комплет од портокалевиот дезодоранс, парфен и крем за тело. И навистина убаво мирисаат, а кремот е со светки па така дава дескретн сјај на кожата.
   
 5. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Баш пред некој ден дечко ми ми го купил тој виолетовиот со розево, значи мириса преубаво, али за дезодоранс под мишка не е, не трае уопште, не се ни споредува со Рексоната.
  А за онака како спред за тело, убаво мириса ама не трае долго, така да, не, кај мене не поминуваат без разлика што мирисаат рајско.
   
 6. violetbeauty13

  violetbeauty13 Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  21
  Имам од портокаловата колекција, прекрасни се
   
 7. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Едни од поевтините се,ама најдобри се дефинитивно! Сите сум ги имала до сега и сите ми се свиѓаат,освен синиот незнам зашто неможам да го поднесам. А најомилени ми се црвениот и виолетовиот :) Траат и си вредат за парите.
   
 8. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  1.645
  Го имав овој парфем и многу убаво ми мирисаше, ама па не ми беше траен воопшто.
  Штом парфемот не беше траен можам да замислам дезодорансот каков бил :| . Би купила пак можеби, да ги мириснам и другите какви се и така не се скапи, па тоа што не се многу трајни ќе го занемарам.
  [​IMG]
   
 9. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  За роденден добив четири колекции од She.Сите различни,секој парфем со посебем мирис.Ѓи обожувам а и од мала ѓи користам.Најомилен парфем и дездоранс ми е црвениот.Многу ми се свиѓаат а и ми траат...
   
 10. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Го немам користено но се надевам дека е прекрасен! :$ :$
   
 11. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Во карфур 86 денари се дезодорансите :lol:
  Имаше само портокалов и син другите беа потрошени. Од двата си купив :lol: и онака за 4-5 дена ке ги истрошам. Стварно се убави, посебно портокаловиов и розевиот ми се свиѓаат :)
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 12. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  [​IMG]
  Овој го користам :)
   
 13. i...ja

  i...ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  179
  Не можам да ги поднесам овие.
   
 14. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Го користев минатото лето, за преку ден добар е свеж и прилично траен. :)
  [​IMG]
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 15. taylor.912-swift

  taylor.912-swift Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  17
  :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • nd.12606.jpg
   nd.12606.jpg
   Големина на фајлот:
   40,6 KB
   Прегледи:
   155
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Девојки колку пари е овој парфем, некаде до 300 денари е ли? Планирам да си го купам ако е до толку, па затоа прашувам. :) Уфф, како му фрлив мерак на парфемчево ми се чини уште сега да ограбам некоја парфемерија :D .
  Инаку, јас имам дезедоранс She is Fun и многу убаво ми мириса и трае доволно за еден дезедоранс. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • nd.12608.jpg
   nd.12608.jpg
   Големина на фајлот:
   43,8 KB
   Прегледи:
   141
  • she-edt-fun-deo.jpg
   she-edt-fun-deo.jpg
   Големина на фајлот:
   10,6 KB
   Прегледи:
   141
 17. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.748
  Имав и парфемче и дезодоранс од зелените. Убаво мирисаат, а би ги купила и другите да ги пробам :lol:
   
 18. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Ај ве молам одговорете побрзо ИТНО МИ ЕЕЕЕ! :devil: :devil: :$ :^)
   
 19. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.748
  ^ Дезодоранс и парфем заедно пред некое време во поголемиве маркети ги гледав беа околу 350-380 денари. Не знам колку точно, ама само парфемот би требало да е околу 300.
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Јас го имам црвениот тој е најубав.