Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Shinedown

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Anabelle.Amorette, 31 јули 2014.

 1. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.890
  Допаѓања:
  40.116
  Пол:
  Женски
  колку што приметив нема ваква тема,ако има,клуч
  Shinedown e американски хард рок бенд формиран во 2001 од Џексонвил,Флорида.Членови на овој бенд се:Brent Smith,Brad Stewart,Jasin Todd,Barry Kerch. http://en.wikipedia.org/wiki/Shinedown Нешто повеќе има на линков,да не должам многу со детали.Еве некои песни кои мене ми се допаѓаат,има повеќе песни што ми се допаѓаат ,но само волку линкови е дозволено да се стават:
  http://www.youtube.com/watch?v=1B89Osfj8dg
  http://www.youtube.com/watch?v=PuDzAQriQP0
  http://www.youtube.com/watch?v=xY0HCKOmrW0
  http://www.youtube.com/watch?v=NScxTJlYIoE
   
  На DragonFly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DragonFly11

  DragonFly11 Нов член

  Се зачлени на:
  17 август 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  На препорака од еден мој многу добар пријател слушнав неколку песни и од тогаш ми се опсесија.. :inlove: Незнам дали го имаш слушано концертот во Kansas, значи нешто предобро.. Брент ми е инспирација и сум вљубена во неговиот глас :$
  Поздрав до тебе, многу ме исполни фактот дека не сум единствената што ги слуша Shinedown :*
  http://www.youtube.com/watch?v=mkBCosrxF5Q
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.