1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ShoeDazzle.com & The Kardashians

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malechkata, 25 февруари 2011.

 1. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Дали сте ја посетиле страната ShoeDazzle.com и што мислите за главната дизајнерка Kim Kardashian?
  A, исто така, воедно и за целото нејзино семејтсво, нејзиниот стил на облекување, начинот на кој што стана славна и секако Тhe reality show, Keeping Up With The Kardashians? :wasntme:
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас сега се зачленив и не е лоша страната, отидов на еден квиз (или што е тоа) и ми покажаа дека мојот стил е [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 3. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  И јас се зачленив сега. Ми се допаѓа странава, сакам вакви страни.
  Го направив квизот и ми излезе ова
  [​IMG]
  Погодија :)
   
 4. Sharonn

  Sharonn Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  ким кардашиан ми е идол во сите погледи.често ги гледам епизодите на Keeping up with the Kardashians,Koutney and Khloe take Miami(ја има во неколку епизоди) ,а летово ќе ја има премиерата на Kim and Kourtney take Newyork.Преку овие серии дознав дека животот на познатите и не е толку сјаен како што мислиме.и тие си имаат свои проблеми.
  -стилот на ким мноогу ми се допаѓа.комбинира многу убави парчиња облека кои и прилегаат..
  ах,да и морав да споменам дека задникот на ким не е резултат од пластична операција,туку такво си е родено девојчето! :D
  :@ malechkata заборави да спомнеш дека имаат и колекција наречена 'bebe'.преубави облеки.немам коментар.. :inlove:
   
 5. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  И ја го направив квизот и ми излезе ова
  [​IMG] :)

  Иначе добра е странава...Ја сакам Ким и стилот ми се допаѓа! ;)
   
 6. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Се логирав и јас :) а резлутат од квизот 8)
   

  Прикачени фајлови:

 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мојот резултат :)
  [​IMG]
   
 8. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  1.517
  Ми излезе ова
   
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Мене ова и точно е :)
  [​IMG]
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Еве го моето, до некаде е точно. :)
  [​IMG]
   
 11. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Се зачленив и јас, еве што ми излезе:

  [​IMG]

  Инаку ми се допаѓа страната ;)
   
 12. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.509
  Допаѓања:
  28.502
  Пол:
  Женски
  Интересна страница :)
  Инаку мене ми испадна ова:
  [​IMG]
   
 13. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Eве го и мојот резултат. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   445,7 KB
   Прегледи:
   389
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  [​IMG]
  Мене ова , сега се зачленив и ќе ја разгледам :)
  И може некоја накратко да ми објасни ? :wasntme:
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hе е баш мој стил ова :?:
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Мене ми излезе ова, тука сум некаде :)
  [​IMG]
   
 17. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  и мојот резултат излезе прилично точен :)
  [​IMG]
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  И мене ми излезе модерн :lol: [​IMG]
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Мене ова ми испадна.Хммм...
   

  Прикачени фајлови:

 20. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  И мојот е

  [​IMG]

  Интересна странава 8) Отидов да видам што све нуди :D