Shot for slim - ампули за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од meU, 15 март 2013.

 1. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.023
  Незнам колку и дали сте запознаени со овие ампули, но последнава недела време гледам ги рекламираат на тв. Е сега наводно се многу ефикасни, нормално реклама, но дали навистина се ефикасни???
  Ги има ли некој пробано, искуства, совети за нив???
  Ај ве молам споделете информации.

  Според рекламата за 14дена, колку што има ампули се слабеат од 5-12кг. Секој ден се пие по една, а цената е 2480ден.
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Ајде навистина некој нека сподели искуство, мајак ми запнала ќе ги купува неможамда ја разубедам жената,
  како дејствуваат, дејствуваат воопшто??
   
 3. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  И другарка ми пиеше од овие, додека ги пиеше слабееше ептен, а сега откако ги прекина двапати поголема е од предтоа.
  Па сега гледајте си :)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.023
  Епа може треба и после да се држи некоја диета??? Или пак да се внимава што се јаде??
   
 5. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Она нон стоп јадеше млечни производи, овошје, зеленчук а и внимаваше на исхраната можеби 10 кг секако имаше слегнето, послем она се откажа од нив, и сега е станета дупло поголема. А сега откако ги прекина не сум правела муабет со неа на таа тема. Јас искрено не би дала 2000 денари за такви работи, подобро ке купувам нон стоп овошје и зеленчук.
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Ааа колку долго ги пиеше, само еден пакет испи??
   
 7. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Мајка ми сакаше да ги земе исто, ама личност компетента за тоа ни кажа дека препаратите за слабеење што се конзумираат (чаеви, прашаци, течности некој) во најголема мера доколку ги оставиш во чаша по извесен временски период ќе се направат црви.
  Замислите што би можеле да направи тоа на организмот..

  Е сега може Слим ампуливе не се такви, ама во најголема мера тоа било.
  Јас искрено се плашам, не би пробала :)
   
 8. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Абе какви ампули, тоа се е хемија, а најверојатно и е многу штетна штом за толку малку време се ветуваат толку многу кг минус. јас толку ослабев со здрава исхрана, ама ми требаа скоро 4 месеци...истрајоност само, а не брзо привремено решение. Сигурно имаат нус ефекти многу, а и јојо ефект најверојатно :^)
   
 9. 1mama

  1mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  врска немаат,другарка ми џабе парите си ги фрли,2480ден ама ни грам не ослабе...ете едно искуство + имате сега,па вие видете :^)
   
 10. nikolina91

  nikolina91 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  денес мене ми стигнаја ги порачав па ќе го споделам ефектот со вас по 2 недели :)
   
  На zat и feminium им се допаѓа ова.
 11. glorija-sk

  glorija-sk Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  vrska nemaat, nitu topat masti, nitu ti go namaluva cuvstvoto na glad, naprotiv, jas nekako i se osekav pogladna, za negativni efekti, mislam deka ne bi trebalo da imaat barem spored sostavot, inaku vo sustina toa se dve goltki na sok od ananas, i toa e se
  imam mali iskustva so vakvi sredstva za potpomaganje na slabeenjeto, ama mislam deka ova e najgolem marketinski trik
   
 12. jovandam

  jovandam Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас си нарачав иако не верував многу, ама да ви се пофалам за 14 дена симнав 9 килограми.
  Сестра ми ослабе само 5,5 килограми.
  Изгледа реагира различно според метаболизмот
   
 13. DanielaSk

  DanielaSk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Прво не се ампули, туку е пијалок и да ви кажам искрено има ефект, затоа што јас лично ослабев 6 кг. и не ми се вратија килограмите, ама се придржував кон упатствата :up:
   
 14. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  330

  Браво. Брат ми и мајка ми ги пијат.. скоро 5 дена.. викаат дека метаболизмот им се забрзал ненормално. А за слабеење ќе ви кажам за неколку дена.. нека поминат две недели. ;)
   
  На Miss-HeLL му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nikolina91

  nikolina91 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  сакам да Ве прашам дали наместо вода може да се конзумира природна лимонада без шеќер?
   
 16. golubinka987

  golubinka987 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  6
  ова нема врска, не ослабев ниту килограм
   
 17. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.023

  Викаш се придржував кон упатствата, на што точно се мисли, има нешто пишано по што треба да се придржуваш??? И што е тоа?
   
 18. nikolina91

  nikolina91 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  ми останаа уште 2 за пиење шишенца и скоро ич немам ефекти...значи се ова е само маркетинг воопшто не сум задоволна...
   
 19. expert

  expert Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  261
  Каква чиста глупост, дури и на маркетингот не се труделе да направат нешто поавтентично, ако сте забележале дека кога ќе даваат слика на пред и потоа, тоа се двајца различни луѓе, дури не им ги покажуваат ни главите.

  Овие двајца погоре кои се пофалиле дека им делува регистрирани се во еден ден, и не напишале ништо друго на форумов, сигурно се дел од маркетинг тимот на овој напиток. Ослабела 9 килограми за 14 дена, тоа е медицински невозможно и чиста лага.

  Чиста топ шоп глупост.
   
 20. andersen

  andersen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Jas go koristam SHOT FOR SLIM veke edna nedela,dosega imam oslabeno samo edno kilo,ama sum zadovolna oti od ko se porodiv pred 16mes.nikako da oslabam ni gram. :*