1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

shto da pravam

Дискусија во 'Канта' започната од Limonada, 4 септември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Limonada

  Limonada Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  zdravo dali mozete da mi pomognete neznam shto da pravam pred eden mesec bev so eden decko sto mnogu go sakam toj mi pisa prf deka saka da se smotame i deka sakal samo motanje vrska ne do sega se imamo videno dva pati ponekogas mu pisam na fb toj se ponasa onaka ladno koga kako ke mu tekne sakam pak da sme zaedno nekoj sovet kje mi dadete li sto da pravam
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.924
  Допаѓања:
  150.208
  Пол:
  Женски
  Што да правам?
  - Лимонада.
   
 3. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Епа шо сакаш те смотал убаво, како сармичка, сега а сад адио!
   
 4. Limonada

  Limonada Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  da ali edna moja drugarka ode so negov drugar i on go prasal toj rekol pa ne znam shto da pravam jas pred tri cetiri dena go prasav dali saka da prodolzi da se mota so mene ili da prekinime toj mi pisha nemozam da pisam ke zboruvame utre ,znaci odbegava non stop za toa
   
 5. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  ^
  Шубаво те користи тој, прва резерва си му..
  али да те разочарам ти прошол возот кај него!
   
 6. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.521
  Пол:
  Женски
  значи штом избегнува значи дека не сака веке да се"мотате" сфати малку дури не е доцна и инаку мислам дека сакал авантура само на еден ден и потоа да те шутне па излези попаметна и шутни го ти додека не те откачил скроз тогаш ке се чувствуваш поразено
   
 7. Limonada

  Limonada Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ha ha :/ neznam kako da ti objasnam ednostavno znaci pokraj moja najdobra drugarka se zapozna so nego se znaevme odamna drugarkami ima dolga vrska dve godini nejziniot decko e epten dobar drugar so nego i togas ushte na pocetokot toj mi kazhaa deka ne saakal vrska bozhem bolje bilo da si prave sshto saka i koga a so zenska kje morall da go komanduat i drugi raboti zar vaka da zavrse bez nikakva pricina a mnogu mu imat receno za mene kako ovo ono .. toj pa neznam pa shto kako .. :(
   
 8. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  ^
  не те иска тој тебе ни малко.
   
 9. Limonada

  Limonada Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  da toa i drugarkata mi go kazha pred nekoj den se vidovme jas bev kaj nego u toj grad shto zivee moja drugarka ima baba tamu pa bevme na prosetka bese panagjur i go vidov tamu, kako da ne se znaevme se pravese ne prestana da me gleda ,a nikako ne dojde da mi rece neshto a non stop gledase vo mene toj ke se zavrte pa jas .. a pred edna nedela se vidovme isto i dojde sedev so moi drugarki rece shto pravite shto se pogresivte da dojdete ovde koga kje si idete nakaj doma ajde jas kje vi se javam stom ke odite na skolo da sedite ke vi se javam i na kraj ne dojde pak .. :worried:
   
 10. Limonada

  Limonada Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  pa shto da napravamm da me sakaa jas od shto tolku mnogu go sakam predobra sum sekogas jas velam sekogash jas posledna da pisam i predobri zborovi da upotrebam bozhem ke se smeni neshto ,,ne li gleda kolku mnogu ima nekoja shto go saka i se
   
 11. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  ^
  па можда не го пуштаат од дома, па затоа не доаѓа.
   
 12. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.521
  Пол:
  Женски
  абе девојче не се затрескувај во такви типови кои глумат лудило и не сака да го командува женска му инаку ова вашево да речеме дека не завршило и продолжувате до кај ке терате нема никаде да стигнете само ке ти остави оваа врска подлабоки рани ако не раскинеш со него за брзо и ти ке тагуваш а не тој и како што кажа луси.22 тој те има како резерва ништо повеке
   
 13. Limonada

  Limonada Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 14. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.647
  Допаѓања:
  75.544
  Пол:
  Женски
  Разбирам заљубена затрескана во некого го сака и се тоа али никогаш нема да ми стане јасно како можете да си ја губите гордоста заради некого што не ве погледнува.
  Да разбирам тебе ти е опсесија и сакаш да го привлечеш на било кој начин но еве несака и упорно ти го покажува тоа дека несака да се мотате а ти сеуште го молиш па и го прашуваш за тоа ... боже мој ...
   
  На MademoiselleB и Arthur им се допаѓа ова.
 15. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  17.081
  Епа ете де,сакал да те смота,те смотал,сте се смотале и сега веќе му досадило мотањето и ќе бара некоја друга за да ја смота :D
  Попросто не може да биде.
  Ај сега си барај некој друг,подобро,отколку да се мотате со овој.
   
 16. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.402
  Пол:
  Женски
  Што да правам, што да чинам работава.
  Земи учииииииииииииииии. Прво и основно правопис. Овде има и старички, не ги мачи да ти го прочитаат напишаното. Абе леќите си ги зезнав од буљење на вакви текстови, па морам со очила.
  И што си запнала го сакам го сакам бла бла. Он не те сака и точка. Ако сте се виделе на панаѓур ти не си прави панаѓур на мозокот.
   
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  17.164
  Пол:
  Женски
  Па вие сте веќе смотани, само уште не си признавате еден на друг.
   
 18. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.402
  Пол:
  Женски
  Оф леле ќе пукнам од смеење.
   
 19. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.459
  Да ви смота некој по една палачинка :fubar:
  па цела тема отворена за лично прашање :x
   
 20. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.402
  Пол:
  Женски
  И ТО канта.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.