1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Siloette-8кг за 8 дена

Дискусија во 'Диети' започната од la.lori, 25 јули 2012.

 1. la.lori

  la.lori Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  6
  1ден-1кг.јогурт со најмала млечна маст
  2ден-1кг.млеко со најмала млечна маст
  3ден-урда(несолена)
  4ден-варен компир(300-400гр)
  5ден-зеленчук еднолично варен или свеж(ако почниш морков и цела ден морков)
  6ден-риба или пилешко варено или на скара(400гр)
  7ден-овошје исто така пак еднолично(ако почниш праски и цела ден праски дозволено 1кг)
  8 ден-рибаили телешко или пилешко печено или варено(400гр)
  не смее да се јаде зејтин,сол,а чај или кафето да бидат без шеќер.
  3л вода на ден
   
 2. missherbalife

  missherbalife Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  ужасна е диетава...
   
  На GaY.bOy и PunchMarmelade им се допаѓа ова.
 3. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  91
  вакви теми треба ВЕДНАШ да бидат избришани,многу тинејџерки ги читаат темиве и сигурно почнуваат со нездравиве диети,ќе си го уништат здравјето
   
  На Palchica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Деветиот ден на инфузија, у најлош случај у гроб. :wasntme:
   
 5. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  61
  Овие диети ги препорачуваат во Силуете кога ги правиш нивните третмани антицелулитни или било што друго за слабеење. Кога ќе се изгладнеш на ваков начин и плус масажери,многу нормално дека ќе има резултати. Но ова не е здраво. Јо-Јо ефект има веднаш. И да го нема јо-јо ефектот,замилете се денес со еден литар млеко само. Многу е строга диетава и немојте да се залажувате со тоа дека за 8 дена ќе се симнат 8 кг. Пред се тоа мора да е некој нездрав начин (а зошто ви е таков воопшто),ама и некако ни природава не дава да се симнат толку многу кг за толку кратко време ;)
   
 6. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  На страна што е нездрава... ја држел некој да каже кој е ефектот?
   
 7. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  јас имам пробано само првиот и вториот ден ги издржав и ослабев 2 кила ама е многу тешко ми се вртеше
   
 8. Majcho

  Majcho Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  И јас и сестра ми ја имаме држено диетава. Меѓутоа малку модифицирана:
  Прв ден - млеко (по можност што помалце масленост) и не се ограничувавме на едно литро
  Втор ден - јогурт (во принцип баланс)
  Трет ден - сирење (јас преферирав да јадам кравјо за диетава)
  Четврт ден - варен компир 1кг
  Петти ден - риба
  Шести ден - Зеленчук (златна мешавина или било што од зеленчук)
  Седми - Овојше

  Сестра ми за 2 недели изгуби 8 килограми, а јас 4ти. Нема да кажам дека е многу ефективна со оглед на тоа колку е строга, меѓутоа сестра ми е упорна и за 4 недели изгуби 12-13 килограми...

  Нормално, сестра ми во вторите две недели не се придржуваше строго кон диетава... мислам кој би можел ахах
   
 9. femina.girl

  femina.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  a mlekoto,dali moze da se zameni so nesto dr. zosto jas ne pijam mleko.mislam ne mozam da go podnesam...pozzz