1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sims (Симс)

Дискусија во 'Слободно време' започната од inn, 5 мај 2010.

  1. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Ако некој се осмели да проба нека пише искуство, да не се зезнеме сите.
     
    На theowndemon и LollySky им се допаѓа ова.
  2. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Jа симнав оваа пиратска верзија на "Get Famous'' и по инсталацијата го добив ова. Логично пошто е пиратска, немам origin. Па, прашањето ми е дали може да се направи нешто за да профункционира или да ја бришам?
    Се обидов да ја cut-нам и пренесам во друг фолдер како што бараше, но и понатаму не функционира.

    https://zamunda.net/download_go.php?id=552905


    no origin.PNG
     
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.575
    Допаѓања:
    155.664
    Пол:
    Женски
    Проба некој неприатска основа со пиратски експанзии? :D Вечер планирав да ја остам да се симни играта за утре да роварам малку ама шубе ми е да не пиратувам. Еј до кај стигнавме. :rofl: :rofl:
     
    На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.831
    Допаѓања:
    21.499
    Ќе пробам денес јас, зошто 2 дена ја утепав од играње оригиналната и ми здосади, нема многу за играње. Ќе ве известам што биднало.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.831
    Допаѓања:
    21.499
    Океј, пробав. Го имав симнато ова и кога пробав да го инсталирам ми се појави ова:

    sims 1.png

    Може да приметите како иконата на "The Sims 4" се промени и дополнително нешто се додаде на местото од "My PC". После кликање на "OK", се исклучи и ништо не се појави дополнително. Кога кликнав на "The Sims 4" ми се појави ова:

    sims 2.png

    Ја browse-нав, но не ја најдов. Пуштив "Origin" и ми дава опција да ја инсталирам оригиналната, што значи дека веројатно некако се избриша.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Leviosa2503

    Leviosa2503 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.227
    Пол:
    Женски
    Мене уште не ми здосадила без експанзии :rofl: Таман пред испити сега наместо да учам дремам на симс по 3 саати (facepalm)
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Значи да не робувам да бидам поштена , и да си играм пиратска ХАахаххахахах
     
    На LollySky и theowndemon им се допаѓа ова.
  8. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.831
    Допаѓања:
    21.499
    Не знам, не ме бидува многу за инсталирање игри. Порано кога ја имав 3ката, ги симнував сите експанзии посебно и посебно секоја ја инсталирав. Веројатно така ќе треба и за 4ката. Зошто она 20 гб-тното од таа "FitGirl" беше со 1 setup и на него ваљда беше обичната 4ка заедно со се екпанзиите, па затоа не можеше. Ќе пробам деновиве да ги најдам посебно и да видам дали ќе функционираат така. Патем, се изнасимнав разни модови и пак ми е досадна само оригиналната 4ка, нема многу активности за праење. :D
     
    На theowndemon и LollySky им се допаѓа ова.
  9. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    А јас можеби пак ќе си ја вратам тројката. Некако поинтересна ми беше, многу ги играв вештерките и духовите, па кола си возев, точак, и многу додатни содржини и модови имав. На четворкава, само рестораните и милениците ми се подобри, друго не знам што.
     
  10. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Сакам симс 4 да си ја инсталирам во компјутер , ај ве молам дајте сигурен линк?
     
  11. Leviosa2503

    Leviosa2503 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.227
    Пол:
    Женски
    Сакав да си ја играм пиратската верзија со сите packs што си ја имав пред да ја симнам бесплатнава base game, ама кога пробав ме поврза со origin и ми ја отвори таа оригиналната само со base game што е.
    Прашањето ми е дали ако го деинсталирам origin, ќе ми стои таа оригиналната на акаунтот или ќе ја изгубам и дали тогаш ќе можам да си ја играм пиратскава со сите packs или морам да ја реинсталирам.
    Побитно ми е ова да не ми се избрише оригиналнава, пиратска секогаш можам да симнам од ново.
     
  12. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.831
    Допаѓања:
    21.499
    Оригиналната ти е симната на Origin и таму си стои. Во секој момент можеш повторно да ја инсталираш. Ист принцип како со Steam. Ваљда... :wasntme:
     
    На Leviosa2503 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ToksycznaReakcja

    ToksycznaReakcja Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    1.808
    Доколку ја симнувате бесплатната верзија и потоа пиратските експанзии тие никако нема да се појават во играта.
    Ви препорачувам да симнувате пиратска верзија која има доста добри reviews со оглед на тоа што со пиратирање доаѓаат и низа на проблеми. Секако мора да обрнете внимание да е тоа последната верзија ако планирате да користите Custom Content во играта.
    За сега, јас мислам дека најдобри се торентите на замунда и skidrow.
     
  14. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Друштво, зошто не ми функционира WickedWhims, не се ни појавува менито за избор? Само на оваа симс верзија која ја инсталирав не сака да работи и ги покажува само двете опции прикажани на вториот screenshot. Се обидов со 'ww.fix' командата но, залудно. Некаков совет? @ToksycznaReakcja

    settings.PNG www.PNG wicked.PNG
     
  15. ToksycznaReakcja

    ToksycznaReakcja Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    1.808
    Пред да инсталираш види од која до која верзија можеш да го користиш модот во игра. Зошто и самите они прават апдејт.
     
  16. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Каде се гледа тоа?
     
  17. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.341
    Допаѓања:
    8.109
    Пол:
    Женски
    Крејзи кој симс е ова? Многу јако го направиле. Последно играв двојка пред многу години, ми дојде желба пак да ја инсталирам кога ги видов сликите :D.
     
  18. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Купив цд симс 2 кога одам да ја инсталирам ми бара крак го пишува и ми вика не е точен мислев е до цд. Тој каде што го земав мие познат ми даде уште 4 други да пробам и на нив истото( ни еден код и крак) не е валиден. Како можам да ја инсталирам?
     
  19. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    4ка е ова, аама се што гледаш ми е симнато од thesimsresource
     
    На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459