1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sketchtoy-цртаме на одредена тема.

Дискусија во 'Канта' започната од tea4e, 9 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Знам дека веќе има тема Sketchtoy,само што таму цртаме што сакаме а овде ќе цртаме на одредена тема.
  Мотивот на темава ми беше Нокти-цртаме на одредена тема :D

  Правила:
  -На една тема секоја членка има право да црта само еднаш.
  -Победникот се одбира на една недела.
  -Победникот става нова тема за цртање и одбира нов победник.
  -Темите не смее да се повторуваат.
  -Победникот има 1 ден да ја стави новата тема,доколку не ја стави во одредениот рок темата ја ставам јас или некој друг кој ќе се најде на темава.
  -Слики од интернет се забранети!

  1 Тема: Новогодишна Елка

  Се надевам дека нема да ми се налутите бидејќи правилата се исти од „Нокти-цртаме на одредена тема“.
  Ако е проблем тоа што е слична со таа тема,слободна клуч. ;)
   
 2. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
 3. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
 4. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  73
 5. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  73
 6. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  73
 7. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  ^^Треба да се црта само на одредената тема. ;)

  Ајде победник нека биде Butterfly-Girl :party:

  Епа ајде нова тема!
   
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Butterfly-Girl -кажи нова тема!
   
 9. ivana.0909

  ivana.0909 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  228
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.