1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skid Row(Скид Рoy)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од SweetChild, 15 јули 2012.

 1. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Skid Row се американски хард-рок бенд од Toms River,New Jersey.Составен е од:
  Sebastian Bach(Себастијан Бах)-вокал
  Dave"Snake"Sabo(Дејв"Снејк"Сабо)-гитара
  Scotti Hill(Скоти Хил)-гитара
  Rachel Bolan(Рејчел Болан)-бас гитара
  Rob Affuso(Роб Афјузо)-тапани

  Оваа постава е од 1987-1995.Во 1995 Себастијан си оди од бендот,потоа паузираат 4 години,и во 1999 доаѓа Џони Солингер,со кој снимаат 2 албуми.Во 2010 си оди Роб Афјузо и доаѓа Rob Hammersmith(Роб Хамерсмит).
  Скид Роу имаат снимено вкупно 5 албуми,од кои 3 со Себастијан:
  1.Skid Row(1989)
  2.Slave to the grind(1991)
  3.Subhuman race(1995)
  и 2 со Солингер
  1.Thickskin(2003)
  2.Revolutions per minute(2006).
  Скид Роу се прогласени за еден од најдобрите бендови според тоа како звучат во живо,а Себастијан Бах е прогласен за еден од најдобрите рок-пеачи на сите времиња.
  Имаат многу хитови кои ги обележале '80 и '90 години,а еве неколку од нив:
  http://www.youtube.com/watch?v=LAQq72ULF_g
  http://www.youtube.com/watch?v=jO4Bb1xQHXw
  http://www.youtube.com/watch?v=VJrbHapH5pM
  http://www.youtube.com/watch?v=DnbAOXtFJyM
  http://www.youtube.com/watch?v=iVZgRD-I0lo
  Па,што мислите вие ?? Јас ги обожавам :inlove:
   
  На blaa и honorthyself им се допаѓа ова.
 2. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Дефинитивно мојот омилен бенд оф ол тајм. Растураат во правиот состав и немаат промашена песна. Според мене Бах е еден од најдобрите вокали во историјата на метал музиката. :rock:
   
 3. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
 4. Skid.Row.And.Life

  Skid.Row.And.Life Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Еј ! Па имало и тема за мојот омилен бенд !

  Што да кажам.Едноставно ги обожавам,сите песни им ги знам на памет.Друго... :x
   
  На korisnichka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
 6. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  5.074
  Пол:
  Женски
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.170
  Допаѓања:
  57.158
  Пол:
  Женски
  Одлични се. Што друго би кажала. :D Еве една од поомилените песни.

   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.794
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.