Skin care рутина

Дискусија во 'Канта' започната од The Saturdays, 13 февруари 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  732
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема, ако има канта :D.
  Во оваа тема сакам да ја споделите вашата skin care рутина, кои производи ги користите, од што сте најзадоволни, каде може да се најдат производите и слично.

  Јас немам некоја посебна комплицирана рутина, но би сакала да ја подобрам и да додадам плус производи.

  На утро ставам дневна крема , а навечер исто крема и бидејќи имам сува кожа кокосово масло кое за мене се покажа како ефикасно. Еднаш неделно ставам и маски за лице, но последниот пат пробав нова и ми ја изритира кожата па паузирам некое време :(
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.429
  Допаѓања:
  76.037
  Пол:
  Женски
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.