Skopjanki help :P

Дискусија во 'Канта' започната од twitty, 3 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. twitty

  twitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas sum od bitola i sega naskoro odam skopje :) me interesira kade mozam da najdam nekoi prodavnici kako tally weijl koton caliope kara.. ili nesto slicno kako niv ... ako imate nesto drugo da preporacate bi sakala da mi napisete :) blagodaram mn odnapred :D :*
   
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.317
  Допаѓања:
  18.106
  Пол:
  Женски
  Во ГТЦ и Рамстор ги има сите овие продавници (Кара има во ГТЦ, Котон во Рамстор, Калиопе имаш и на 2те места...) на овие 2 места ги имаш сите добри брендови за оваа намена.
  hope i helped.
  Поздравче
   
  На twitty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.679
  Пол:
  Женски
  Па ќе прошеташ во ГТЦ, има доста бутици. Можеш и до Рамстор и таму има доста продавници за гардероба. Речиси сите што ги имаш наведено се во ГТЦ, плус уште неколку што претпоставуваам ќе ти се допаднат.
  Само... можеше прашањето да го поставиш во темата Сакам Да Прашам, да не се трупаат теми.
   
 4. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Можеш да прошеташ низ ГТЦ, Рамстор, новото Веро.. Caliope, New Yorker, Terranova, Roxy, Tally Weijl итн.. Ќе најдеш сигурно :)
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.028
  ај некој да ми каже какви се цените во тоа TALLY WEJIL? :)
   
 6. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  168

  Не сум од Ск,ама од Будимпешта си купив блузиче за 20 евра и фустанче за 20 евра.Во Ск мислам дека има помал избор и е поскапо.
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.028
  :o :o :o ....... јас си купив штикли за 10е, шал за 5е, кошула за 17е, корсет за 5е, наочари за 2е во атина, а појма немав што е тоа TALLY WEIJL до пред некој месец, кога другарка ми виде на штиклите што и ги купив на поклон дека се TALLY WEIJL.... дефинитивно е најефтино во грција! а има многуууу убави работи :) а тука сум слушнала дека е прескапо, ама не знам, не сум била :) ама како и да е, мој совет не се лажете, не ги фрлајте парите, за нешто што е многу поефтино од тука |( (можам да замислам кои цени се дешаваат кај нас во ск во тој бутик |( )
   
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.