1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skopje City Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 23 август 2012.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Не видв ваква тема, па си реков ајде да ја отворам да продискутираме за новиов трговски што ќе ни го отворат наскоро.
    Јас искрено сум пресреќна и едвај чекам, само мислам дека им фали да го донеле и Тејли Вејл, си го имавме и го затворија а баш убави работи имаше..
    Исто и незнам за цените како ќе бидат, исто како во другите држави или нешто наслушнав дека кај нас ќе било различно дека стандардот ни е друг.. А исто и за попустите, на пример кога се во Солун ќе бидат и кај нас или не?
    Ваше мислење? :D
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^се ќе биде убаво, освен ако не ги пресолат цените.
    Инаку на 3/4 Октомври стартува со работа
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    И јас одвај чекам да го отворат, заради Старбакс, не за друго :D
    Но, во Турција едно кафе купив 8 евра, а тоа тука би чинело 400 и кусур денари.А македонската нација не би дала толку пари за едно кафе. Мислам искрено ни ја не би дала, ама таму еврата како денари ти личат :D
     
    На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Морам да те разочарам малку, ама нема да има старбакс во City mall. Погрешна информација било, а и јас се радував...
     
  5. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Немаме Старбакс во молот, на жалост.

    И јас го чекам со душа, не само за продавници него и за киното имам ептен мерак. И многу ме интересираат центе, ама многу. Само да не ги дигнат до небо.
     
  6. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    мислам дека најавата за Старбакс се однесуваше за оној нов трговски што го градат спроти Бисер, од турскиот инвеститор :)
    Што се однесува до Сити Малл.. ЕДВАЈ ГО ЧЕКАМ :) да се надеваме дека сепак цените ќе бидат ок, како и сите други услови што ги нудат во странство :)
     
  7. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Прво септември, сега гледам октомври ќе се отварало. Ок, само многу некако на брзина се работи, градежни инспекции имало секој ден, па се надевам дека знаат што гледааат.
    А во однос на цените, ако се високи они губат. Треба да си будала за во Мкд да отвориш нешто и да има астрономски цени, никогаш нема да имаш промет или да заработиш нешто.
    Веројатно знаеле каде отварале пред да се заинтересираат за бизнис ваму.
     
  8. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Мислам дека цените ке бидат солени, кога ке има во Космос во Гр. попуст тоа нема да важи за во Скопје. А и да има, нема да биде по 70-80% како што знае да биде во Космос. Ние тука во јужниот регион, поблиску ни е а и поефтино Космос одколку Скопје. Ама ке дојдам некој ден колку да знам за што се работи, да не бидам боса. :D
     
  9. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Цените во Зара,бершка и слични,ќе бидат исти како и секаде затоа што тука дирекно влегува Индитекс ,а тоа значи дека ќе има и вистински попусти. Отварањето најверојатно ќе биде после 10ти октомври,затоа што имаат проблеми со кината и порано не можат да стигнат
     
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Се ми се чини дека цените ќе бидат малку соленки, т.е сигурно така ќе биде а и нема да има толкави попусти како што има во другите држави. А јас па баш се израдував дека ќе има Старбакс, баш штета ако не отвараат. Инаку, знае некој отприлика кои нови продавници ќе ги отвараат во новиов трговски?
     
  11. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    ќе се отвара на 3 октомври :P
     
  12. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    И јас одвај го чекам,сакам нови работи во ова Скопјево.Но знам дека поише ќе излагам со наведната глава од таму отколку среќна..бидејќи таму 90 % ако не и 100% се ќе бидат странски фирми...а тоа значи не солени....АБЕ ИЗГОР СОЛЕНО....поише ќе тажам за работи што ќе можам да ги дозволам само за време на попусти...али ајде....тоа е :)
     
  13. 1DeeDee1

    1DeeDee1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    57
    И од толкав трговски нови се само Zara и Pull & Bear (добро и Bershka и Stradivarius сега како посебни), другите марки и онака веќе ги има низ градот, а во третите пак не знам кој би влегол пошо цените ќе бидат изгор.
    И кината да не ги заборавам за тоа највеќе чекам :) :inlove:
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Allthatglitters21

    Allthatglitters21 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Колку и да се соленки цените, не ми е гајле, сум кажала, за облека и шминки ич пари не жалам. Најмногу мерак ми прави Зара, така да зборум Манго :lol:
     
  15. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Конечната листа со брендови и продавници во Skopje City Mall!
    [​IMG]

    H&M,љубави..каде си?:'(
     
    На pinkylady, kolache.99, DeMelo и 4 други им се допаѓа ова.
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.585
    Пол:
    Женски
    Na net nekade procitav deka i Aldo ke se otvara pa bas se raduvav a ovde megju iminjata na brendovi mislam deka Aldo nema ili jas ne vidov ubavo? :(
     
  17. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Значи всушност нови ни се само зара и бершка.. а баш се радував за Старбакс бе па :| Ама тоа за наш стандард едно кафе 500 денари е преееемногу! :^)
     
  18. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    На сликава има некој празни места може ке бидат Starbucks, H&M i Tally Weijl :rofl:
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^ќе да е до тоа :D
    suprise ќе биде на отворањето 8)
     
  20. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Леле ова да е вистина најсреќна ќе сум :D