Skopje City Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 23 август 2012.

 1. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Не видв ваква тема, па си реков ајде да ја отворам да продискутираме за новиов трговски што ќе ни го отворат наскоро.
  Јас искрено сум пресреќна и едвај чекам, само мислам дека им фали да го донеле и Тејли Вејл, си го имавме и го затворија а баш убави работи имаше..
  Исто и незнам за цените како ќе бидат, исто како во другите држави или нешто наслушнав дека кај нас ќе било различно дека стандардот ни е друг.. А исто и за попустите, на пример кога се во Солун ќе бидат и кај нас или не?
  Ваше мислење? :D
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  ^се ќе биде убаво, освен ако не ги пресолат цените.
  Инаку на 3/4 Октомври стартува со работа
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.346
  Допаѓања:
  2.126
  Пол:
  Женски
  И јас одвај чекам да го отворат, заради Старбакс, не за друго :D
  Но, во Турција едно кафе купив 8 евра, а тоа тука би чинело 400 и кусур денари.А македонската нација не би дала толку пари за едно кафе. Мислам искрено ни ја не би дала, ама таму еврата како денари ти личат :D
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.161
  Пол:
  Женски
  Морам да те разочарам малку, ама нема да има старбакс во City mall. Погрешна информација било, а и јас се радував...
   
 5. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  860
  Немаме Старбакс во молот, на жалост.

  И јас го чекам со душа, не само за продавници него и за киното имам ептен мерак. И многу ме интересираат центе, ама многу. Само да не ги дигнат до небо.
   
 6. nekoja85

  nekoja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  216
  мислам дека најавата за Старбакс се однесуваше за оној нов трговски што го градат спроти Бисер, од турскиот инвеститор :)
  Што се однесува до Сити Малл.. ЕДВАЈ ГО ЧЕКАМ :) да се надеваме дека сепак цените ќе бидат ок, како и сите други услови што ги нудат во странство :)
   
 7. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.030
  Прво септември, сега гледам октомври ќе се отварало. Ок, само многу некако на брзина се работи, градежни инспекции имало секој ден, па се надевам дека знаат што гледааат.
  А во однос на цените, ако се високи они губат. Треба да си будала за во Мкд да отвориш нешто и да има астрономски цени, никогаш нема да имаш промет или да заработиш нешто.
  Веројатно знаеле каде отварале пред да се заинтересираат за бизнис ваму.
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Мислам дека цените ке бидат солени, кога ке има во Космос во Гр. попуст тоа нема да важи за во Скопје. А и да има, нема да биде по 70-80% како што знае да биде во Космос. Ние тука во јужниот регион, поблиску ни е а и поефтино Космос одколку Скопје. Ама ке дојдам некој ден колку да знам за што се работи, да не бидам боса. :D
   
 9. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.732
  Пол:
  Женски
  Цените во Зара,бершка и слични,ќе бидат исти како и секаде затоа што тука дирекно влегува Индитекс ,а тоа значи дека ќе има и вистински попусти. Отварањето најверојатно ќе биде после 10ти октомври,затоа што имаат проблеми со кината и порано не можат да стигнат
   
 10. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  5.353
  Се ми се чини дека цените ќе бидат малку соленки, т.е сигурно така ќе биде а и нема да има толкави попусти како што има во другите држави. А јас па баш се израдував дека ќе има Старбакс, баш штета ако не отвараат. Инаку, знае некој отприлика кои нови продавници ќе ги отвараат во новиов трговски?
   
 11. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  ќе се отвара на 3 октомври :P
   
 12. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.720
  И јас одвај го чекам,сакам нови работи во ова Скопјево.Но знам дека поише ќе излагам со наведната глава од таму отколку среќна..бидејќи таму 90 % ако не и 100% се ќе бидат странски фирми...а тоа значи не солени....АБЕ ИЗГОР СОЛЕНО....поише ќе тажам за работи што ќе можам да ги дозволам само за време на попусти...али ајде....тоа е :)
   
 13. 1DeeDee1

  1DeeDee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  57
  И од толкав трговски нови се само Zara и Pull & Bear (добро и Bershka и Stradivarius сега како посебни), другите марки и онака веќе ги има низ градот, а во третите пак не знам кој би влегол пошо цените ќе бидат изгор.
  И кината да не ги заборавам за тоа највеќе чекам :) :inlove:
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Колку и да се соленки цените, не ми е гајле, сум кажала, за облека и шминки ич пари не жалам. Најмногу мерак ми прави Зара, така да зборум Манго :lol:
   
 15. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Конечната листа со брендови и продавници во Skopje City Mall!
  [​IMG]

  H&M,љубави..каде си?:'(
   
  На pinkylady, kolache.99, DeMelo и 4 други им се допаѓа ова.
 16. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.131
  Допаѓања:
  264.665
  Пол:
  Женски
  Na net nekade procitav deka i Aldo ke se otvara pa bas se raduvav a ovde megju iminjata na brendovi mislam deka Aldo nema ili jas ne vidov ubavo? :(
   
 17. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Значи всушност нови ни се само зара и бершка.. а баш се радував за Старбакс бе па :| Ама тоа за наш стандард едно кафе 500 денари е преееемногу! :^)
   
 18. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  На сликава има некој празни места може ке бидат Starbucks, H&M i Tally Weijl :rofl:
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  ^ќе да е до тоа :D
  suprise ќе биде на отворањето 8)
   
 20. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Леле ова да е вистина најсреќна ќе сум :D