1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skopje City Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 23 август 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ;) секоја шага пола вистина :D
     
  2. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Eдвај чекам да го отворат. Многу ми е блиску :D
     
  3. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Не се надевајте на H&M, барем не и цела 2013 дека ќе дојдат во Македонија :)
     
  4. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Читав нешо на интернет за тоа,викаат дека H&M,Mango,Bershka,Timberland,Springfield,Okaidi... и такви некои ќе има.Како и да е,цените 1000000 посто нема да бидат како во Грција.Изгор ќе биде.Па ова е Македонија бе,не е Грција кај што цел свет иде на шопинг затоа што има фармерки за 5 евра.Anyway,слушнав дека на 4 септември ќе се отвара :wasntme:
    http://www.skopjecitymall.mk/
    http://www.primetime.mk/skopje-city-mal ... %80%D0%B8/
    http://sitel.com.mk/dnevnik/biznis/skop ... e-brendovi
     
  5. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Што бе Старбакс нема, а?
    Па нели по медиумиве кога известуваа, постојано се вбројуваше и Старбакс како дел од новиот трговски.
    :?:

    Него, јас секој ден поминувам од тука и скоро се готови, барем така ми се чини.
    Ама, сепак има уште дооооста работа внатре, така да нема шанси да биде баш се' комплетно завршено до почеток на септември како што првично се најавуваше. Во секој случај, се радувам на брендовите што ќе бидат донесени, ама искрено се надевав и на H&M меѓу нив. Вака некако некомплетно ми е :D. За цените свесни сме си дека ќе си бидат соленки по малце, нема што да нагаѓаме. Намерно е поставен тука објектот, профитно место е, има луѓе, така да..
     
  6. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Најмногу жалам за H&M ама не сакат и не сакат да дојдат во мк,аман :( инаку им се радувам на зара и на pull&bear,и на Bershka и Stradivarius белки сега од најновите колекции ке донесуват,инаку другар на дечко ми кој работи на трговскиот ми кажа дека нема шанси да се отвори до 3 окт,имало ептен работа.. :(
     
  7. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Убаво, одвај чекам да отворат :)
     
  8. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    И мене цените најмногу ме интересираат :D
    Ако се како грчките, ќе им бидам редовен муштерија за време на попусти!
    Ке го земам Манго за пример. Јас во Скопје никогаш ништо не сум купила, а и во Солун и во Софија, секогаш наоѓам и евтини и убави парчиња. Ама ај, да не збориме предвреме.

    Како што чув, Керфурот требало да биде поевтин од Тинекс, нешто како Принц или Кам, ама и за тоа ќе видиме! Во Грција на пример е прилично„солен“ за наш џеб.

    А локацијата признавам стратешки е избрана, пола Косово ќе доаѓа овде на шопинг ;)
     
  9. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Јас одвај чекам да го отворат. И да,како во Бугарија и Грција ќе биди,а цените ќе се спуштаат многу за време на попусти и ќе има убави понуди :) Нема цело време да седат набилдани,ни нив нема да им одговара,од кај ќе ја плаќаат големата кирија? :D ;)
    Се надевам да има и Tally Weijl...
    А за H&M да се надеваме,пошто во Софија знам дека многу касно им го отворија.
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    што мислете колку ќе се движат платите во дм во новиот трговски центар? ако има некој инфо ве молам за информација доколку има некој што знае или начул нешто од веќе постоечките дм дрогерии.
     
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ќе има Алдо :)
    Еве уште една слика од неколку од брендовите
    [​IMG]

    Фино, ќе се чекаат пред се попустите нали. :lol:
    Повеќето од фирмите се брендови за широка потрошувачка кои нудат одлични попусти.
    Ние нема да бидеме на рамниште со Солунскиот шопинг од причина што Македонија најпрво не е во Европската Унија и од таа причина ние имаме поголеми трошоци во однос на царинење.

    Еве еден пример и Србија ги има овие брендови со години, па пак србите кога одат на одмор одат на шопинг во Солун и ко луди пазаруваат поефтино :)
    Како и да е одвај чекам заради неколку фирми.
    И среќна сум што Евроазија конечно ќе пропадне зашто ја мразам продавницава ]:) :D
     
    На pinkylady и Miss-Independent им се допаѓа ова.
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Мислам дека секој ден ќе се шетам овде малтене, ако ништо друго да си пополнам слободно време или онака да ѕирнам атмосфера и онака ништо не губам :D Цените ќе бидат урнебес. Се продавниците од кај што купувам во близина ми се, па има некои и овде. Мислам дека се помалце ќе се акам до центар, а и подобро. Ќе има и прифатливи продавници, ама оние од типот на Армани ќе бидат изгор. Како и да е, едвај чекам да се изгради, стално го гледам со доза на возбудување ко мало дете кога одат да му купат играчка. :rofl:


    Глеам некој пишал за Старбакс, каков Старбакс тие бараат не знам колку метри квадратни површина на строг центар плус сопствен паркинг а тоа овде секако го немаше. И онака знаев дека нема да дојдат, што ви е.

    За отварањето јас знам дека прво ќе се отворел еден дел, а потоа останатите. А позади трговскиов и станбена зграда се гради, не е којзнае колку убаво местото напротив многу е збутано, колку што ќе биде скап метар квадратен.

    Едит: на сликава со брендови не ги глеам Теранова, кафичон Тренд а ги имаше и тие и уште други на плакатите со брендови. Ејј ни Специјал ми ја нема, не се целосни овие листи на локали.
     
  13. antonina

    antonina Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    809
    Пол:
    Женски
    Највеќе се радувам за Doca :)
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ова е објавено пред 5 саати
    [​IMG]
     
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Јас најмногу се радувам за Pull & Bear а потоа и за Zara. Знам дека цените ќе бидат солени сигурно, јас во Белград кога ги гледав, за најобична маичка од Pull & Bear знам дека беше троа поскапичка, иако во Србија се е за нијанса поскапо од кај нас. Ама јас се си мислам дека кај нас дури поскапо од Србија ќе ни биде. Туку трговскиов може нема да се отвори ни во октомври, барем јас така мислам.
     
  16. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Зошто бе за Старбакс викате 400 денари кафе. Ако било 8 евра во другите земји, не верувам дека ќе биде и тука. Во Мц во другите земји оброкот е околу 10-12 евра, ама кај нас не е 600 денари.

    Сакам (и треба) околу октомври да дојдам во Скопје, па нема да биде лошо да го видам трговскиот. Интересни продавниcи, цените мислам дека ќе бидат како сега што се во Бершка или Теранова, а можеби и поскапо. Ама попустите можеби ќе вршат работа.
     
  17. antonina

    antonina Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    809
    Пол:
    Женски
    Guess! [​IMG] :rock:
    tally weijl случајно да не ќе се отвори? :worried:
     
  18. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Nine West стварно :o
    леле ви завидувам готово
     
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Една работа ме радува на трговскиов - секогаш е добро да имаш избор во една држава. Ама таргет групата на муштерии ми е одма јасна кога ќе видам марки како Guess |(
    ОК, секако е до мене, многу мразам непотребно скапи марки, па згора што продаваат кичести ствари. А во Македонија знаеме колкав е процентот на тие кои можат да си го дозволат тоа.
    А не дека нема да се најдат будали целата заштеда да ја потрошат за едно парче кич само за да е напишано Гес на него.

    Parfois е добра марка на чанти, тоа е супер, и цените им се пристојни.

    А Зара или Pull n Bear, со исклучок на Бершка и Страдивариус кои имаат обично попристојни цени, секако се солени со новите колекции. И секогаш се чека на попусти :)

    Како и да е, како што реков ме радува изборот кој се нуди. Не знам каков ќе им биде изборот на алишта, ама може да не изненади.
    Јас и онака толку сум презаситена од вакви центри и продавници, што имам нагон на повраќање кога ќе видам парче облека. Озбилно :D Дури и некако се гушам во вакви станбени згради...ммех. Помина времето кога знаев да потрошам саати и саати на шопинг. Сега? Бегам ко до ѓаволот himself.
    Така да додека сите трубат за шопинг центаров, јас вртам глава и барам да начекам ластовичка како лета. Да речеме :D
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    И пак нема да се сите фирми на едни место, камо Манго :wasntme:
    Жал ми е што ги нема Тели Вејл и Х&М, ама ајде да не бараме преку леб погача и ова е добро :lol:
    Уште цените да се ок и Евроазија да пропадне после толку години крадење :$