1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skopje City Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 23 август 2012.

  1. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    За све и свашта. Храна, облека, бела техника, играчки, козметика, за уредување на домот/дворот - украси, цвеќиња, чуда :D Ко Тинекс, ко Веро од све по нешто што има, епа и ова така.
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    А бургер кинг ќе има?
     
  3. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Според тоа што прочитав на нет Бургер Кинг ќе има во новиот трговски во аеродром што ќе се отвори а не во Сити Мол
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    За таму знам, ама мислев и во Сити Мол да не ќе има.Сепак фала на одговорот
     
  5. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    еве го официјалниот датум.. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На belieber му/ѝ се допаѓа ова.
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски



    Ти па Трендафилке мислиш ќе спиеме пред вратите пред да се отвори, први да влеземе, се да купиме, по 2000-3000 евра само на отварање ќе потрошиме. Јок.
    Буџетот ни е ист, само изборот ќе биде малку поголем. Гледаш сите се радуваме на Страдивариус и Бершка, па попуст ќе чекаме, а никој не ги спомнува Џаст Кавали и сличните.
     
    На Trendafilka и maja8 им се допаѓа ова.
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    ^Ја ги спомнуам Армани Џинс бе :D гордо онака, дека никад а можда ни тад нема да купам парче облека од таму на пример? :lol: :rofl:
     
  8. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Ќе имам кај да си ја шетам женцка ми. За мене нема ништо атрактивно таму веруем,ја сум од нискобуџетните фраери,ќе си купам од Елит и Еко шо ми требе. Плус нема некои интересни џиџи-миџи,углавно е се веќе видено у останативе трговски центри,само брендовите се различни.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    H & M нема ниту во Cрбија а се многу поголем пазар од нас, такашто ќе си почекаме прво таму да отворат па може некогаш и кај нас да дојда. во меѓувреме ќе си тагуваме по H & M или понекаш ќе се честиме нешто од Cолун :)
     
  10. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    ќе има бургер кинг и во сити мол :) проверено! :)
     
    На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
  11. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Старбакс и H&M нема. Ама со која желба чекам да видам онаа Евроазија шо ќе праи сега тоа е чудо едно. :rock: Паричња по сто години стоени 1000+, море мрш. И не, Керфур не е ни сличен на Кам, страни наназад некој праша, не знам точно каде.
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^ yes yes yes :) кој ќе чека ова да се доизгради во аеродром...барем таму во карпош нон стоп сум на тренинзи :D
     
  13. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.755
    Еј, сега видов дека ќе има десигуал! Ептен се добри, макар што не сум сигурна дека и да ми се на дофат ќе дадам толку пари за облека.

    Инаку јас трговскиов го гледам како уште едно место на кое ќе можам да ги шетам децата во зима, кога надвор е ладно :D . Им се здосади веќе од Рамстор, само ова не ни е баш блиску.

    И да, знам дека најпосетуваниот дуќан сигурно ќе ми биде Зегин, тука немам дилеми :D
     
    На soncicko и lolyta777 им се допаѓа ова.
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Има во Белград ;)
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Skopje City Mall,се отвара на 4 октомври -официјално,потврдено

    Долгоочекуваниот Skopje City Mall, конечно вратите ги отвора на 4-ти октомври. Оваа информација е соопштена на официјалната фан страница на Фејсбук. Последниве денови активно се работи на крајните подготовки, а Скопјани секојдневно гледаат како полека трговскиот си го добива својот лик.

    Ова ќе биде најголемиот трговски центар, во кој се вложени 70 милиони евра за неговата изградба. Уште пред да почнат градежните работи беа најавени многу светски брендови, од кои 40 се интернационални и за прв пат доаѓаат во нашата земја.

    Меѓу нив се брендовите: Карфур, Zara, Bershka, Stradivarius, Giovanni Gail, Guess, Lagerfield, Armani Jeans и многу други. Меѓу другото неизбежен дел од секој трговски центар се секако и кафулињата рестораните, 3Д кино со девет сали, сала за куглање и уште многу локали кои ќе се погрижат за забава и разонода на сите посетители.

    Со овој трговски центар, се предвидува да бидат отворени околу 2000 работни места, а Скопје би требало да стане една од Балканските најпосакувани дестинации за шопинг.
    Изворно
     
    На blueeparadise, Danni79 и LittleFairy им се допаѓа ова.
  16. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Разгледуваа идеја за оваа есен да отворат, ама не знаев дека веќе има. :o Каде е лоцирана продавнцата?
     
  17. Mjauu

    Mjauu Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    78
    На виртуелнава мапа и tally weijl имат.Знајт некој нешто за ова?
     
  18. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Му се радувам и ќе одам на отварањето не затоа што имам премногу пари а немам каде да ги потрошам,туку затоа што ќе има конечно повеќе избор,затоа што нема потреба да се оди на попуст во Солун и затоа што сум човек што ужива да шета по продавници па макар и да не купам ништо.Така да фино освежување е Сити мол :)
     
    На Beauchamp, anabel-a и interesna им се допаѓа ова.
  19. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.378
    Допаѓања:
    34.165
    Пол:
    Женски
    Јас на Carrefour-от му се радувам како мало дете. Другиве продавници така - така, ама Carrefour мхм, мхм... :mm:
     
  20. d.i.n.a

    d.i.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    20