1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skopje City Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 23 август 2012.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    А да не знаете како ќе оди тоа со попустите? Ќе бидат исто време како во Солун кога се, и исти цени или? Јас слушнав дека немало да биде исто ( кај нас поскапо ќе било) бидејќи не сме во Европска унија....
     
  2. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Оф мори мајко и Елена Лука ќе има :roll:
     
  3. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јеее, повеќе излози за лижење! :D Поздрав до сите феминки со песната:

    http://www.youtube.com/watch?v=bFLow5StvvU

    Единствено се радувам за Зара, ако ништо друго, ќе имам поголема мотивација да работам за да си купам нешто од нивната колекција. Ќе се почастам еднаш и во Бургер Кинг, иако после срце ќе ме боли кога ќе видам дека сум платила мало богатство за брза храна, ама шта чеш, душа ненаситна. :D
     
    На LilBaby, rossonerka, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
  4. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Јас му се радувам на Бершка само! ^_^
    Aма или цените ќе бидат пекол,или мене мадрето нема да ми дозволи со прст да мрднам од дома. :D
     
  5. 1DeeDee1

    1DeeDee1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    57
    Зашто нема Guess?! :worried: На мапава не можам да го најдам, а на страната пишува дека го има :x
     
  6. aways

    aways Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    660
    за кино една карта ќе биди 500/600 денари :D :D :D :D :D
    Се зафркавам, се надевам дека барем картата за кино ќе имаа добра цена :D :D :D :D :D
     
  7. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    :lol: и јас се изнасмеав за ова.. ама бренд е тоа немој така :rofl: ... иначе се радувам за ова отварање, поголем избор, конечно и нашево гратче да добие нешто со европски изглед и (а се надевам и европски попусти конечно во мкд, ако овие брендови работат по истите принципи како во ЕУ |( ) баш како што имаа спомнато погоре.. сакам да шетам низ продавници, не дека имам премногу пари за трошење, ама самото шетање и разгледување (па и без да купам кој знае што) едноставно ме исполнува :)
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    божееее, на таа од 10 парчиња 2 дали и чинат
     
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Абе скап глобално ќе е новиот трговски во Аеродром што го градат, таков луксус тврдам дека не ни е потребен, освен ако не се аутлет брендови па да можам со штедење да си дозволам рецимо бурбери капут. Што ќе ми е нова колекција на нешто што чини колку 5-10 просечни македонски плати?

    А не се прескапи дел од колекциите во Сити Мол као на Бершка, Страдивариус, Пул&Беар и одлични попусти имаат Зара и други слични брендови. Значи ако се попустите реални тогаш ќе имаш накит помодерен а цена како од бугарите на бит пазар и облека на цени како Певекс, Еко, Шутка.
    Баш ги гледав чевличињата за иднава есенска сезона, балетанчиња во нови колекции во гореспоменатите продавници се од 15 евра па до 30. Епа во Ил Камино и Аванти се толку, а се покрш квалитет. Додуше све е кинесно, само класа минимална над и под.
    Битно избор има.
    Јас си ја љубам Зара ама јануари ќе си го чекам. А за Алдо чевли богами последното во фебруари, на распродажба, мож ни тад :D

    А баш супер што ќе има Елена Лука. Ќе добијам некоја инспирација за маскенбал :rock:
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.273
    Допаѓања:
    101.171
    Пол:
    Женски
    јас му се радувам на трговскиов зашто ми е буквално преку улица, :lol: :lol: :lol: А за попустите не се надевајте дека ќе бидат како Солунските. Сепак сме Македонија.
     
  11. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.107
    Тој во Карпош, ми е пред нос, екшли. Монструозна градба, ја креваат за една ноќ одеднаш, влегоа во терминот јако.
    Според првичните планови, требаше да се отвори во септември, па видоа не видоа, го пролонгираа за еден месец плус.

    Да ви кажам, ич не ми се бендисува идејата населбата да ми стане шопинг место. Во глава ми се мотаат паркинг караници, навала од луѓе, и периферното ми маало ќе стане уште подинамично. Себични желби, шта чеш :))

    Што има, нека има. Конзументи колку сакаш, џебот плиток. Лицемерно ќе го прошетам, знам. Ќе си купам и тоа што ми треба, знам. Ама не сум возбудена. Капитализмот одамна го проголтав презриво, така да, кој му се сака - нека ужива!
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.273
    Допаѓања:
    101.171
    Пол:
    Женски
    Комшике, и јас од истото се грозам. Ќе биде работава сви сељаци доџоше у варош. :D :D Не си го сакам Карпош таков. Ама тоа е. Ќе биде ука бука првите 6 месеци после ќе спласне. Нема народов толку куповна моќ.
     
  13. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    А добро, трговскиов каде е сега? Карпош или Аеродром? Гледам едни викаат еден трговски во Аеродром се градело, други викаат во Карпош, тој во Карпош е Skopje City Mall или како? Простете ми на неинформираноста. :$
     
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Тој во Карпош е Skopje City Mall, а во Аеродром, спорти Бисер градат помал. Не знам точно како ќе се вика, ама слично е.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  15. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    Тотално се разочарав, тотално! Што толку најавуваа Старбакс, Старбакс, на телевизија, на сите можни страници? А нема ни с од Старбакс да видиме.. Многу се разочарав, а со толкаво нетрпение го очекував. :( ;(
     
  16. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Site se raduvavme za Starbaks ama vsusnost koga ke vidism 700 denari za kafe retko koj ke dade.. vaka vo evra ne ni se cini mnogu ama odi pij sekoj den kade od 600-700 denari da te vidam.. Nemame nie takov standard :)
    se izvinuvam za latinicata, privremeno koristam eden laptop nemam language bar |(
     
  17. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Абе не се разочарувајте преед време, па ако го нема од старт не значи дека нема никогаш да го има Старбакс ;)
     
  18. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Женски, реално, вие што плачете по Сатрбакс, колку од вас би дале 500/600 денари за кафе?...ама онака почесто, не еднаш годишно да се почастиме....

    и неможе цената да е прилагодена на наш стандард ако го сакаме истото квалитетно кафе што го пиеме коа шеткаме низ странство со евра во џеб :)
     
    На Srekicka и eli25 им се допаѓа ова.
  19. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Во Карпош е, ама мене ме интересира каде точно во Карпош? :?: Од кога завршив средно натака 5 дали сум била, така да малце е срамота да прашам за толкав објект али ми е гајле :D
     
  20. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Таму каде што се гради највеќе :) . Мала шала

    Мој сусед работи на една фаза таму и вели дека тешко дека ќе се стигне до 04,10,2012