1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skopje East Gate

Дискусија во 'Мода и стил' започната од winnie02, 14 мај 2021.

 1. winnie02

  winnie02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2021
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  На cavalli, boomsleng, Traveler91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  6.769
  Пол:
  Женски
  Првпат слушам. Глупости.
   
  На Tea678 и злоба им се допаѓа ова.
 3. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  3.306
  Мислам дека не знам како функционира сето тоа, од кај им толку пари за закупен простор на продавачите? Толку ли масовно се пазари за да им се исплати уште еден мол да отвораат? Веројатно да... но дали е решено добро со паркинг, градски превоз, зеленило?

  Мислам дека би било корисно градските власти да воведат специјална кружна експрес ШОПИНГ ЛИНИЈА која ќе ги поврзува само шопинг моловите, можеби плус уште 2-3 стратешки важни локации како: транспортен центар, државни клиники...

  на пр. да тргнува автобусот од СП маркет(Ѓорче Петров ), Skopje City Mall (Карпош), Рекорд, ГТЦ кај Holiday Inn, Skopje East Gate (сајмиште), Железничка(Транспортен Центар), Capitol Mall(Аеродром), Bricolage, потоа

  назад слична рута: Бриколаж, Капитол, Железничка, Веро Џамбо, Рамстор Мол, државни Клиники, Веро Тафталиџе, Сити мол, СП маркет...
   
  Последна измена: 14 мај 2021
  На ElenaOfRivendell, JoyJoy, andrejko82 и 13 други им се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.841
  Допаѓања:
  31.496
  Пол:
  Женски
  Читав декември/јануари ќе се отвори :)
   
  На Limpan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.273
  Допаѓања:
  14.308
  Пол:
  Женски
  Гледам само Kiko како нешто ново.
  Инаку се е онака, мех...веќе видено
   
  На Avery, beautys20 и Celltica им се допаѓа ова.
 6. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.600
  Допаѓања:
  15.477
  И јас на Кико се подизрадував малце, другото баш ништо посебно.
   
  На Avery и Emotional123 им се допаѓа ова.
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  4.119
  Пол:
  Женски
  Конечно ќе дојде H&M во Македонија
   
  На andrejko82, boomsleng, christinnn и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.873
  Допаѓања:
  5.698
  Пол:
  Женски
  Стварно добра идеја.
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Ќе бидеме како САД.
  Од граница до граница еден оооогромен мол.

  Врвот на конзумеризмот.
  Неговата најдобра експресија
  Мераци
   
  На Ivka~, Bezimenka90, cavalli и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  3.891
  Пол:
  Машки
  И тоа како се пазари! Зарем не гледате city mall, нон-стоп има луѓе по продавниците, ЗАРА во МК прави најголем промет на балканот, познаник шо работи во ЗАРА кажуваше дека не им остануваат парчиња за на попуст бидејќи повеќето се купувале на полна цена... :drunk:

  Инаку, трговскиот е навистина огромна инвестиција,очекувам да се воведат и нови автобуски линии, а воедно и да се зголеми метежот во тој дел на градот, за жал.
   
  На CurlyBlossomGirl, Bezimenka90, christinnn и 4 други им се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.841
  Допаѓања:
  31.496
  Пол:
  Женски
  Само се надевам дека никој нема да биде будала да се нафати да работи за минималец во толкав мол кој ќе има огромен промет.
   
  На mode-kristina, Lostinparadise, Limpan и 8 други им се допаѓа ова.
 12. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  3.891
  Пол:
  Машки
  Жално е шо многу од младите, особено за време на студирање или пак одма после дипломирање немаат многу избор во однос на тоа каде ќе работат, многу од оние шо нудат повисоки плати бараат искуство.
   
  На mode-kristina, CurlyBlossomGirl, pamelche и 6 други им се допаѓа ова.
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.773
  Допаѓања:
  20.624
  Пол:
  Женски
  Прееска поминав покрај молов, богами на огромен простор е. А за коментарот погоре дали се купува толку, да посебно доаѓаат од Албанија и Косово и они ептен пари оставаат тука. За викенд во сити мол секад е фул, и тури автобуси имало што доаѓаат на шопинг.

  Лично јас не сакам да пазарам во нашиве молови, зошто цените се поскапи, а истите брендови+ некои што ги немаме се со поефтини цени во Софија. Ама пример сега ко што бевме со коронава затворени, сакаш нејќеш ќе купуваш тука. Овој мол ќе ми е далеку, ама ако понуди некои брендови што ги нема во сити мол би одела понекогаш. Се надевам дека и надворешно ќе е убаво уредено, барем со некое клупиче и дрва засадени околу, ама многу се надевам изгледа :D
   
  На boomsleng, злоба, daylight и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Glowy

  Glowy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2019
  Пораки:
  1.419
  Допаѓања:
  3.060
  Пол:
  Женски
  Јас по тоа што гледав брошура, слики како се планира, беше убаво уредено, е сега прашање е колку ќе се реализира. :D

  Инаку на тема побарувачка има доста голема. Котон го зема просторот од Нептун, што е преголем функционира и е преполно. Зара со онлајн нарачкиве се фул. Продавниците што се отворија како засебни за скоро секој бренд во Сити Мол кои се дел и од Fashion & friends, сите под fashiongroup. Во секој трговски има луѓе, се купува.
   
  На boomsleng, oblace1, Waverly Raven и 3 други им се допаѓа ова.
 15. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  2.463
  Пол:
  Женски
  Што само молови отвараат во Скопје? Демек ги немаме доволно на број, дај нека отвораат нешто во некои од другиве градови и тие да заживеат малце.
   
  На dea.18, mode-kristina, deskarada и 12 други им се допаѓа ова.
 16. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  1.792
  Пол:
  Машки
  Се запуши Скопје. Побрзо пешки ќе го изодиш неголи со кола.
  Уште овој мол фали. Веројатно затоа ја прошируваа пластичарска и под касарната да има проток демек.
  Ме интересира само колку паркинг места ќе има трговскиов. По тоа ќе знаеме и колкава гужва очекуваат.

  Требаше да го изградат у Визбегово у тоа индустриската зона, или барем негде покрај обиколницата
   
 17. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.600
  Допаѓања:
  15.477
  Веројатно зошто таргет им е исто и Косово. Плус, ниту еден друг град нема толку луѓе колку Скопје, па веројатно целат на поголем пазар, инаку мол не би отворале. За сите ќе беше поубаво да се развиени и другите градови и да не е сѐ на куп во Скопје, ама мислам дека тој воз помина.
   
  На mssuniquee, Elen4e_sonce, Glowy и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.274
  Мене ми е океј да се градат нови работи и да се модернизира градот. Лошо е тоа што гледаме новитети само од странски инвеститори. За паркови не е задолжен тој што го гради East Gate, или City Mall, задолжени се нашиве, ама од парк пари нема, така да...
   
  На Cosmic Girl, mode-kristina, Bella* и 8 други им се допаѓа ова.
 19. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  2.769
  Пол:
  Женски
  Молов како што гледав слики ќе биди многу убав.
  Ќе му ја намали работата на сити мол сигурно.
   
  На cresa-jagoda и Seli20 им се допаѓа ова.
 20. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  590
  Пол:
  Женски
  Не сум била во Косово на шопинг, ама знам од тука луѓе што одат таму да пазарат + велат дека имаат многу подобри трговси центри таму отколку тука. Не знам зошто толку доашаат тука да пазарат, ако е така.
   
  На злоба, Ajronmen и mssuniquee им се допаѓа ова.