1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skrill (Скрил)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Miki4eca, 6 декември 2020.

 1. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Скрил (Skrill или ех. Моneybookers) како и Paypall се најпопуларните сервиси на светот со кој можете да вршите исплата и уплата на сите онлајн казина и обложувалници. За што може да го користите, како се користи, прочитајте во продолжение од текстот.
  Skrill
  сервисот функционира на принцип онлајн банка. Процесот за регистрација е едноставен и се прави со неколку лесни чекори. Прво е потребно да се потполне едноставната форма за внесување на лични податоци. Битно е на почетокот да ја изберете валутата која сакате да ја користете. Ако планирате да играте во странски обложувалници или казина, наш совет е да изберете евра (ЕUR). Ако имате девизна сметка во некоја од другите валути, тогаш изберете ја валутата која ја има на вашата сметка. Потоа во вториот чекор поетребно е да ја верифицирате вашата е-маил адреса. Тоа можно со клик на линкот кој ќе го добиете на вашиот е-маил. После тоа можете да ја користите вашата Скрил сметка. Но, таа е моментално празна, а да ја наоплните можете на неколку начини.
  Location - London , United Kingdom

  Facebook : https://mk-mk.facebook.com/Skrillpayments/
  Instagram : https://www.instagram.com/skrill/
  Youtube : https://www.youtube.com/user/SkrillPayments
  Website : https://www.skrill.com/en/
  Android i IOS aplikacija

   
 2. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  nekoj da spodeli iskustva povekje za Skrill Makedonija ??
   
 3. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски