Skrill (Скрил)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Miki4eca, 6 декември 2020.

 1. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
  Скрил (Skrill или ех. Моneybookers) како и Paypall се најпопуларните сервиси на светот со кој можете да вршите исплата и уплата на сите онлајн казина и обложувалници. За што може да го користите, како се користи, прочитајте во продолжение од текстот.
  Skrill
  сервисот функционира на принцип онлајн банка. Процесот за регистрација е едноставен и се прави со неколку лесни чекори. Прво е потребно да се потполне едноставната форма за внесување на лични податоци. Битно е на почетокот да ја изберете валутата која сакате да ја користете. Ако планирате да играте во странски обложувалници или казина, наш совет е да изберете евра (ЕUR). Ако имате девизна сметка во некоја од другите валути, тогаш изберете ја валутата која ја има на вашата сметка. Потоа во вториот чекор поетребно е да ја верифицирате вашата е-маил адреса. Тоа можно со клик на линкот кој ќе го добиете на вашиот е-маил. После тоа можете да ја користите вашата Скрил сметка. Но, таа е моментално празна, а да ја наоплните можете на неколку начини.
  Location - London , United Kingdom

  Facebook : https://mk-mk.facebook.com/Skrillpayments/
  Instagram : https://www.instagram.com/skrill/
  Youtube : https://www.youtube.com/user/SkrillPayments
  Website : https://www.skrill.com/en/
  Android i IOS aplikacija

   
 2. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Машки
  nekoj da spodeli iskustva povekje za Skrill Makedonija ??
   
 3. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Машки