1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Skylar Grey (Holly Brook)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од TheKiketoo, 29 октомври 2011.

 1. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Холи Брук е композиторка и пејачка од Висконсн.
  Во 2006 го објави својот прв албум Like Blood Like Honey

  1. "Giving It Up for You"
  2. "Wanted"
  3. "What I Wouldn't Give"
  4. "Like Blood Like Honey"
  5. "Again & Again"
  6. "Curious"
  7. "Saturdays"
  8. "Heavy"
  9. "Still Love"
  10. "All Will Be Forgotten"
  11. "Cellar Door"

  но по неговата неуспешност се повлекува од музичката сцена, всушност и од светот, живее т.е се обидува да преживее во шума, се додека Еминем не дојде до нејзините песни Love the way you lie ( I, II, и III ) преку Алекс, нејзиниот продуцент.
  да нема збунка Еминем го напиша неговиот текст за првиот дел, инаку првичната верзија беше поп, вториот остана речиси непроменет, а за третиот се надевам дека не е таа песна за која Ријана го бараше Еминем во новиот албум.
  Не сакам да и го запусти и тој дел со нејзиниот (не)талент!
  Го смена своето име во Скајлар Греј ( образложението е зад Dance without you - првиот синг од новиот албум)
  За среќа и благодарение на Еминем беше дел од I Need a doctor наместо Лејди Гага :puke: , Diddy-Dirty Money - Coming Home, Lupe Fiasco - Words I Never Said, Kaskade - Room for hapiness - излезе пред неколку дена, Linking park (Fort Minor) Where'd You Go и Be Somebody и ако се рачуна она уууууууууууууу во новиот сингл на Бруно It Will rain. :D
  Исто така и ја напиша Castle Walls која ја изведуваат T.I. и Christina Aguilera.

  Новиот албум InviNsible требаше веќе да биде излезен, но е преместен за Јануари |( , песните се веќе познати и веќе ги има изведувано во живо.

  "Dance Without You"
  "Invisible"
  "Beautiful Nightmare"
  "Building a Monster"
  "Can't Haunt Me" (feat. Marilyn Manson)
  "Coming Home Part 2"
  "Final Warning"
  "Tower"
  "Weirdo"

  http://www.youtube.com/watch?v=NC_41V3e ... plpp_video

  http://www.youtube.com/watch?v=BVcC-g7pLR0

  http://www.youtube.com/watch?v=hIjpK5J2 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=bq5qzkDCZH0


  Знаете која е? Што мислите за неа, ви се допаѓа like blood like honey, новиот албум...?

  Мене ми е дефинитивно омилена, ми се допаѓаат сите песни кои ги има изведувано и напишано, има некој карактеристичен глас кој ми се допаѓа
  и многу се нервирам кога некој ќе речи love the way you lie од Ријана,таа ниту ја напишала ниту знае да ја испее, само квичи додека тече нејзината мелодија, ако ја изпее некогаш вака, јас ќе се фрлам од петти :!:
  http://www.youtube.com/watch?v=LUY_gR_oCCk
   
 2. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  39.563
  преубaв глaс имa :l:
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.793
  Ми се допаѓа ептен.