1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sleepy Hollow

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Yipman2, 5 ноември 2013.

  1. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Нова серија , прва сезона искочи овој Септември . Серијата трае по 40 мин и се работи за Ichabod Crane , маж кој одкако умира борејќи се на страната на Вашингтон (the presidente) и после 200 год се враќа во живот да се бори со уште една јака женска (црнкиња , што е чудно , обично сите умираат или се споредна улога :P) против демони и чудовишта во тој град и неговиот регион

    Патем еве ви објаснето во клипот , сега сум на 5та епизода , и ми се свиѓа , добра глума и не е губење на време , така да ако сакте слободно видите ја првата епизода па ќе видите дали ќе ви се допадне или не
    http://www.youtube.com/watch?v=BFHvr-EhmUo

    Ќе има и втора сезона .... а ова е нешто слично како Supernatural , само што тука све се дешава во еден град и околината :D
     
  2. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    6.074
    Допаѓања:
    40.066
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да ја гледам до 5та епизода сум.Забавна ми е, не е нешто ептен добра, но не е ни лоша.Има добра приказна, осмислени ликови и одлична глума.Сега за сега толку можам да коментирам, добар впечаток ми остави, но најмногу актерот кој ја има главната улога, морам да признаам дека е страшно привлечен со тој негов стар британски акцент, уф уф.
     
  3. zarkojames

    zarkojames Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2018
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Машки
    Добра серија е научно-фантастична