1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sleepy Hollow

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Yipman2, 5 ноември 2013.

 1. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Нова серија , прва сезона искочи овој Септември . Серијата трае по 40 мин и се работи за Ichabod Crane , маж кој одкако умира борејќи се на страната на Вашингтон (the presidente) и после 200 год се враќа во живот да се бори со уште една јака женска (црнкиња , што е чудно , обично сите умираат или се споредна улога :P) против демони и чудовишта во тој град и неговиот регион

  Патем еве ви објаснето во клипот , сега сум на 5та епизода , и ми се свиѓа , добра глума и не е губење на време , така да ако сакте слободно видите ја првата епизода па ќе видите дали ќе ви се допадне или не
  http://www.youtube.com/watch?v=BFHvr-EhmUo

  Ќе има и втора сезона .... а ова е нешто слично како Supernatural , само што тука све се дешава во еден град и околината :D
   
 2. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.852
  Допаѓања:
  38.588
  Пол:
  Женски
  И јас почнав да ја гледам до 5та епизода сум.Забавна ми е, не е нешто ептен добра, но не е ни лоша.Има добра приказна, осмислени ликови и одлична глума.Сега за сега толку можам да коментирам, добар впечаток ми остави, но најмногу актерот кој ја има главната улога, морам да признаам дека е страшно привлечен со тој негов стар британски акцент, уф уф.
   
 3. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Машки
  Добра серија е научно-фантастична