1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Smart tv box

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од efrosinija, 10 јуни 2018.

 1. efrosinija

  efrosinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали некој од вас користи smart tv box ( Android) и колку е задоволен.Јас пред некој ден купив и некако не ми иде баш, прекомплицирано ми доаѓа.Не можам да гледам филмови онлајн ,имам звук и превод а немам слика. Што треба дополнително да инсталирам за да може да има видео.Преку Kodi никако неможам да гледам, сите им се изгаснати сајтови за гледање филмови. Ако може некој да ми даде некој корисен совет .Не занам каде е проблемот.
   
 2. Alin4e

  Alin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Хехе еве вече година и пол има дечкоми искрено промашена инвестиција x96 16gb меморија ама се жаба нема ни апдејт и многу апликации не се содветни со андроидот и сега го користи само за netflix ама плача секој месец 11 evra (n)(n)
   
 3. efrosinija

  efrosinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  И ние имаме ама го купивме во Сетек во Ѓорче и дечкото што аботи таму ни инсталираше апликации и сега можеме да гледаме и филмови и тб програми во живо.Тој си го работи тоа приватно и му плативме 600ден. за инсталација.
   
 4. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  4.122
  Пол:
  Женски
  Ќе може некој што има андроид смарт бокс да ми пише порака? Имам мал проблем
   
 5. NPN

  NPN Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2015
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  Препорака некој скоро да купувал?
   
 6. tambelina

  tambelina Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  1.556
  Пол:
  Женски
  @Billy Idol Те молам да препорачаш tv box?Дали да се купи смарт тв со тв бокс или обичен тв со тв бокс?Дали само андроид бокс има или и други?Некој совет на оваа тема за лаици како мене имаш ли?:)
   
 7. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.614
  Допаѓања:
  36.913
  Пол:
  Машки
  Најубаво е да се купи Смарт тв кој не му треба тв бокс.
  Но, доколку ти треба, немој да користиш од оние ефтините што ги продаваат на фб по 2000 денари. Не вредат за ништо. Лажни конфигурации, непознати процесори, спори, и лагираат.
  Иначе сите се андроид.

  Ако веќе земаш тв бокс. Земи Шаоми. Или пак тв стик од Шаоми.
  Се друго, верувај нема да ти користи.

  https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=48249

  https://www.anhoch.com/product/599270257/xiaomi-mi-tv-stick-4k-hdr
   
  На tambelina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pacifist

  Pacifist Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.258
  Пол:
  Машки
  Здраво..Да прашам било кого: пред околу 2 месеци ми ставија виндоус 10 пошто ептен беше мизерен лаптопов со винодус 7 и сега ме пукнаа со агресивни пораки по неколку на ден дека ми истекувала лиценцата за виндоус и во сетингс да сум сменел што ти ја знам таму...сега додека толку долг период со години ја имав 7 ката не ми идеа такви предупредувања,сега со 10 ка ме подуја од наметнување...вистина ли мора да се смени бар на 11ка според логиката? или намерно прават така за да мораме да купуваме нови лаптопи, компјутери, а овие да не можеме да ги користиме до максимум дур да рикнат?... а лаптопов е прилично стар...не престарен ама си има години...бар 10 тина најмалку..Фала за било каков одговор или совет, препорака, насока...
   
 9. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.614
  Допаѓања:
  36.913
  Пол:
  Машки
  Поприлично се агресивни Мајкрософт сега за лиценцата. И најчесто на пиратиран виндоус тие што ги ставаат фејк лиценци траат одреден период. Ако не сакаш да те отепуваат со пораки, стави оригинал виндовс.
  Или, обрати се на правото место, во инбокс. 8)
   
 10. Pacifist

  Pacifist Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.258
  Пол:
  Машки
  Фала ти...Ќе имам во предвид.
   
 11. Рената86

  Рената86 Нов член

  Се зачлени на:
  14 декември 2023
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки, случајно ја видов темата за смарт бокс, Сакам да ви споделам позитивно искуство со овој бокс, маж ми го нарача пред 6 месеци, го отепавме од гледање се предплативме на овој сервис proskytv.net тоа е некоја iptv streaming платформа којa ни додели околу 10000 програми за гледање и 15000 филмови и серии. Сервисот е предобар секоја вечер си гледаме по некој филм, другаркиве ги заразив сите изнакупија. Сервисот работи и без бокс ако имате смарт тв со интернет.
  поздрав голем
   
 12. гтр

  гтр Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2024
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Колку плаќате претплата ?
   
 13. Рената86

  Рената86 Нов член

  Се зачлени на:
  14 декември 2023
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  @гтр: 50 евра годишно плаќаме, има опција за три месеци и за шест месеци ми се чини.