1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Smart Watch

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од QueenBeyonce, 14 август 2020.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    На оваа страница не доставуваат до Македонија, барем кај мене пишува така. Јас најдов друга продавница, авторизирана за продажба на Xiaomi производи, не знам колку е ок, иако според фидбекот е добра. Па се мислам дали овој да го нарачам, или да си купам од официјалната продавница кај нас...
    Еве линк, само 4ката е достапна со бесплатна достава
    https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
     
    На QueenBeyonce и duffi им се допаѓа ова.
  2. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    https://www.aliexpress.com/item/400...68#1000022185#1000066056#0_668#3422#15392#921
    Тука ја гледав 5ката, со супер рејтинг и коментари, глоблна верзија.
    Има фри шипинг.
     
    На cresa-jagoda, QueenBeyonce и Annath им се допаѓа ова.
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Ме чеша прстов да кликнам на buy now... одамна не сум нарачувала, за колку време би стигнал? Месец-два? Башка со поштава... немам лошо искуство, ама имам читано за туѓи негативни искуства. Обично од Али сум нарачувала поевтини работи, што и нема да ми менува многу ако не ги добијам, ама за ова ми е шубе, да не ми го дрпне некој од нашава пошта.
     
  4. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Мислам дека се осигурени пратките, па и да не стаса, ги враќаат парите. Барем мене до сега не ми се случило да не ми вратат, и за поголеми суми.
    Иначе не знам како е сега со пандемијата и границите. Иначе за месец ипол треба да стигне. И јас сакам за подарок на малата да порачам.
     
    На cresa-jagoda и Annath им се допаѓа ова.
  5. QueenBeyonce

    QueenBeyonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2014
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    830
    Пол:
    Женски
    Баш пред некое време читав искуства во една група на ФБ. Во главно им стигале нарачките со каснење( некои им стигнале за месец дена, некои чекале и 4-5 месеци), но производите што се поскапи се со поголема веројатност да стигнат. И да , исто прочитав дека поштарите не ги носеле и дека на некои луѓе нарачката си стоела у пошта без да ги известат, па им ги враќале назад.
     
    На duffi, cresa-jagoda и Annath им се допаѓа ова.
  6. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Некој има ли паметен часовник од Apple да сподели искуство? Овој од самсун изгледа премногу кул:inlove:
     
  7. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    А на колку време се полни ако редовно го користиш?
     
  8. Плавуша123

    Плавуша123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Jaс го имам часовник како твојот, ако може да ми го пратиш тој линк од Алиекспрес за силиконски нараквици во различни бои, би сакала и јас да нарачам.
     
  9. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    75.728
    Пол:
    Женски
    Обично цели два дена држи батеријата, веќе за третиот го полнам.
    Кај мене зависи колку често ми пишуваат на социјалните мрежи, бидејќи секоја нотификација ми стига таму.
    На зорт го дополнувам од телефонот со wireless powershare
     
    На cresa-jagoda и kolovoz им се допаѓа ова.
  10. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Евe линк, порачав неколку пред месец и нешто дена, величина S, се уште ми немат стигнато, се надевам наскоро. Многу фино изгледат на сликите од reviews.

    MKD 109.60 49%OFF | 20MM Watch Band for Samsung Galaxy Watch 42mm/Gear Sport/Garmin Vivoactive 3/Vivoactive 3 Music/Forerunner 645 Silicone Strap
    https://a.aliexpress.com/_d8OK6X2
     
    На duffi, Плавуша123 и QueenBeyonce им се допаѓа ова.
  11. Плавуша123

    Плавуша123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу.
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    32.646
    Пол:
    Женски
    Јас го имам Самсунг Галакси фит.Го купив за мерење пулс при трчање и броење на чекори. Го зедов ефрин и не сум многу задоволна.Ако сум во јавен превоз пак ми мереше.Пропуштени повици и пораки ми ги дава само кога телефонот ми е во близина.Мерење на пулс прави и кога не ми е на рака (facepalm) Пошто користи за мерење некој ласер и некако сумлив ми беше па не го користам веќе и не го препорачувам(n)
     
    На cresa-jagoda и QueenBeyonce им се допаѓа ова.
  13. inception

    inception Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    720
    Пол:
    Женски
    Јас го порачав вчера Mi band 5 од Али, чекам да го пратат па ќе видиме што ќе испадне..
     
    На duffi, cresa-jagoda и QueenBeyonce им се допаѓа ова.
  14. QueenBeyonce

    QueenBeyonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2014
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    830
    Пол:
    Женски
    Те молам извести ме кога ќе го добиеш.
    Со среќаа:D
     
    На duffi и inception им се допаѓа ова.
  15. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Последна измена: 17 август 2020
  16. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски

    И јас го имам истиот. Задоволна сум ептен.
    Само што немам уште пробано за water resistant :D:wasntme:
     
    На QueenBeyonce му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Да додадам само дека на Алиекспрес е достапен за 20 евра, има линк погоре, некој прикачи.
    Нема голем разлика меѓу 3ка и 4ка со тоа што 4ката е во боја, има повеќе избор на sport modes, и има блага разлика во изгледот. Ако веќе купуваш, би ти ја препорачала 4ката баш бидејќи нема голема разлика во цена.
     
  18. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Ме страв сега да порачувам од Али, да не не стигне за една нарачка баш во феб што ја направив не ми ги вратија парите...
     
  19. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Епа тогаш сепак би те посоветувала да си го земеш 4ката наместо 3ката. Не е голема разлика во парите - мислам околу 500-1000 денари, но вреди за опциите што ги има. Разгледај неколку видеа за споредбата да видиш подобро како функционира.
     
    На raww му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Јас имам, го имам скоро три години, сега чекам наредниот месец кога ќе излезе новиот телефон да купам од поновата серија мојот е серија 3.
    43D89ABD-00BE-47CA-A6B8-AB0F64A7CE42.jpeg
    E52C266D-52E8-44AC-8BEE-A049D7A349A8.jpeg
    На мојот саат не може да се прават повици ама може да се одговара на нив, еве мал дел од apps што ги има, Apple Pay што и највеќе користам зошто често ќе го заборавам телефонот во кола кога треба да платам на бензинска па ми се наоѓа да не се враќам назад.

    За пливање ти мери колку си испливал, исто со одење и други workouts, мапи, компас, пораки можеш да добиваш и пишуваш, да го користиш како воки токи ако е linked со друг саат, можеш и да сликаш со него, кога е според со AirPods, зголемуваш, намалуваш звук, лицето може да се менува во стотици што ги има а можеш и да ставиш свои слики и на секое движење на зглобот се менуваат, не ми текнува уште што се има, како рекламата this watch tells time.... amongst other things.
    Единствена негативна работа е батеријата, после 2.5 веќе не е тоа, тоа на почеток траеше 5-7 дена сега едвај 2 дена.
    Кога ми го купи мм не го сакав зошто не сакав да носам часовник а сега како што вика @malerozna кога е на полнач сум како гола без него а и тоа е единствено и кога го вадам е за да се наполни.
     
    На do-re-mi, cresa-jagoda, QueenBeyonce и 4 други им се допаѓа ова.