1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Smart Watch

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од QueenBeyonce, 14 август 2020.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас по овој се залетував кога сакав да купам, ми се допаѓаше ептен,дизајн,форма и апликации. Едино мене што не ми одговараше е слаби вибрации на рака и што некои апликации не се достапни за Ејпл. И не го купив.
     
    На Andrejaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Andrejaaaaaa

    Andrejaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2021
    Пораки:
    1.691
    Допаѓања:
    8.451
    Пол:
    Женски
    Си го купив huawei watch fit mini 7c5,е сега ме интересира нешто.
    Ова нивото на стрес, нон стоп ми се движи околу нормал, околу 50... Многу ретко релаксирано, и понекогаш медиум...
    Тоа значи дека сум под стрес нон стоп или...?
    Дека не чувствувам некоја нервоза а така ми стои...
    Да не сум под хроничен стрес а незнам...
    Можеби е смешно прашањево ама стварно ме итнересира, за тие што знаат.
     
  3. dade123

    dade123 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.181
    Пол:
    Женски
    Не се разбирам од смарт часовниците, дали може некој да ми каже каков е овој, намален е во нептун. Не ми е за вежбање, највеќе ми е за мерење притисок, дали е ок?
     

    Прикачени фајлови:

  4. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.615
    Допаѓања:
    36.921
    Пол:
    Машки
    Не. Воопшто не мерат точно и поскапи часовници и фитнес алки.
    Овој, освен моден додаток може да послужи за стоперка, мерење чекори и некои вежби. Ако и толку. Noname кинески саати не се препорачани. Подобро да си ги чуваш парите.
    Единствено ако сакаш гледаj Xiaomi или Huawei fitness алки или Redmi, Honor часовници за поевтини пари.
    А, ако ти е за притисок точно да мери, само стар механички апарат.
     
    На dade123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски
    Не знам дали има тема за вакви часовници , па овде ќе прашам

    Samsung Galaxy Watch 4 R860 40mm BT - Pink Gold

    Мислење за овој часовник? И мислење за батеријата , читам коментари дека брзо се трошела, дали е навистина така? И дали поддржува сим картичка?

    [​IMG]
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20220502-132911_Instagram.jpg

    Да не го зема?
    И мене ме интересира, искуства ако имте пишете :)
     
  7. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.464
    Допаѓања:
    3.028
    Пол:
    Женски
    Samo sto go kupiv zavcera:D Istiot 4ka, nude pink. Baterijata malce drzi, sabotata go kupiv,skroz prazen,pa go napolniv do 100%, posto go cepkav odma letna na 65% . Vcera nedela ic ne go koristev, denes go nosev, vekje padna na 30%, i preeska crkna, eve sega go polnam. Realno sekoj den ke se polni izgleda. Za SIM mislam nema opcija, preku Bluetooth se konektira na telefon. Dali vredi---ne vredi iskreno, ama me slaknaa budalite odamna sakav. Skap saat e. Mozebi so nekoj Garmin ili nekoj smartwatch od poevtinkite isto ke pominev,ama na raka prekrasen mi bese bas ovoj, baska Samsung e, garancija 2 godini...toa e toa.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски

    Фала ти за описот. Сите се жалат во однос на батеријата на Самсунгов, брат ми има Garmin а со ценава исти се барем тука кај мене во Грција. Сега гледам , јас тука го гледав тој од 44мм. И пишува дека може да се стави eSim. Што е разликата помеѓу
    40мм и 44мм?
    Брат ми задоволен е од Гармин , ама мене поубав по женствен овој на Самсунг ми се гледа :D и плус дека имам телефон Самсунг па може затоа повеќе ми се допаѓа. Од др страна си викам па ќе го полнам навечер секој ден додека спијам , но ете викаш и во текот на денот се празни брзо додека го чепкаш. Не знсм што да земам искрено а многу ми се допаѓа.

    Со здравје да си го користиш :inlove:
     
    Последна измена: 2 мај 2022
  9. Orchidea

    Orchidea Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2017
    Пораки:
    955
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Уште не, некако не можам да се решам :D ме кочи што кратко време држи батерија, од многу рецензии што прочитав.
    Во последно време се мислам дали овој или некој на Garmin да земам. Не ми е кој знае колку потребен, повеќе за луксузирање ми е 8)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.464
    Допаѓања:
    3.028
    Пол:
    Женски
    Blagodaram, da si kupis i ti :D
    Inaku megju 40 i 44mm, mislev samo goleminata e razlikata. Ke go nosam denes-utre bas kako sto treba, na rabota so javuvanje so se, pa ke ti kazam pak kako e baterijata. Inaku i jas zaradi izgledot se odluciv, i plus isto Samsung telefon imam, i mislev polesno ke se snaogjam vo menito, no vsusnost site smart watches se na ist princip, samo razlicno izgleda display-ot.
    Inaku imam Samsung galaxy Ear Buds i maka nema baterijata. Zaboravam koga sum gi polnela. Ne znam zosto saatov e tolku tapa so baterija. Mozebi toa sto na bluetooth e uklucen postojano. Ima edna opcija da ne se gleda postojano casovnikot koga go nosis na raka, tuku samo koga ke ja krenes rakata da se ukluci casovnikot, ili koga ke go dopres. Da zastedam baterija, da ne e sekogas na display. Ke ti pisam lp utre so update.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски

    И тие ear buds сакам да ги купам , не дека зборам нешто често на телефон ама ќе се најдат за слушање музика :D баш кога подобро ќе го испробаш, ќе ми кажеш :) сега баш ги гледам другите ама ниеден друг не ми фати око :D
    Фала ти многу
     
  12. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.464
    Допаѓања:
    3.028
    Пол:
    Женски
    Ear buds da si zemes, zakon rabota, rabotam niz doma, i razgovaram na telefon vo isto vreme. I da lezis,pak e prijatno so toa vo uvo, da ne drzis telefon, jas znam i po 2 casa da zboruvam taka da zakon se. I baterija drzi ti vikam zaboravam koga sum gi polnela. Za tie najtopla preporaka. Jas gi koristam i za tv gledanje/slusanje muzika koga mazhevo spie na primer,i koga smukam i cistam:D gi konektiram so bluetooth na Tv, zvuk fenomenalen. Samo za vezbanje/trcanje ne gi nosam, mi e strav da ne letne nekoja.

    Casovnikov eve vcera go nosev cel den, do 40% e momentalno, ama go utepav od razgovori vcera, i voopsto ne e isklucen, moze na primer koga spies da go gasis da ne se prazni baterijata. Ima i nekoi caki,da namalis brightness itn, za da trae povekje, ama mi nemaat poenta tie, sakam da go koristam kako sto treba. Kako i da e, fina stvar, ni ednas telefonot ne go zemav vcera, celi 8 casa so casovnikot funkcionirav.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски
    @DaisyDream благодарам многу :inlove:
    А дали има будилник со вибрација наместо музика?
    Готово го земам , здравје да земам плата другата недела :D и слушалките исто ќе ги земам , не зборам нешто мн на телефон ама ќе се најдат сигурно за музика слушање и сл :D ќе прашам и за симот како да го поврзам со часовникот, па здравје ќе споделам :)
     
  14. Anthracite

    Anthracite Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2020
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Постои преубав и женствен гармин :) Јас го имам Venu 2S во кремаста боја како сликава.

    [​IMG]

    Многу добри features има види на youtube рецензии. Батеријата е предобра и нема потреба да се грижиш за тоа. Имаш и роуз голд варијанта со бел каиш можеш да го прогуглаш. Поздрав :)
     
    На Mashichka, koritsaki и DaisyDream им се допаѓа ова.
  15. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.464
    Допаѓања:
    3.028
    Пол:
    Женски
    Budilnikot pa samo vibracija ima,mislam muzika ne sum mu cula do sega :D Do dusa povekje reminders od alarms stavam. Bas ke zabelezam i ke ti pisam. Inaku baterijava e mizerijaaaaa. Ni dva dena ne drzi, i toa doagjam od rabota i odma go gasam. Znaci edvaj 8 saati. Drugiot den vekje na kraj na rabotbo vreme mi se izgasil. (facepalm)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Anthracite

    Anthracite Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2020
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш неделно го полнам гарминот ако немам нешто многу вежбање ( ако не користам GPS ) :D Зависи ваљда и што сетинзи имаш наместено or something.
     
    На DaisyDream и koritsaki им се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски
    @Anthracite @DaisyDream

    Ви благодарам многу за одговорите , бев денес го порачав сепак Samsung watch 4 (големина 44мм) бидејќи е нешто поголем од тој 40мм ми рекоа дека и батеријата е поголема и нешто повеќе трае. Па така да во понеделник ќе го добијам. Си земав и заштитна маска и фолија , ќе ви кажам како ќе ми се допадне. Ма да не ми е толку важна батеријата , како што го полнам и телефонов секој ден исто нека биде и со саатот. Ќе пишам баш дали има навистина врска големината на саатот и батеријата. Го видов и Гарминот ама овој модел кај нас е 350 евра и не ми се даваа толку пари да бидам искрена.
     
    На buba4e89, DaisyDream и Anthracite им се допаѓа ова.
  18. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.464
    Допаѓања:
    3.028
    Пол:
    Женски
    Ima i zastitna maska i folija za saatot? 8-|
    P.s. So zdravje da go koristis.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски

    Има да да :D во случај да падне или да го чукнам некаде :Dќе ги земам во понеделник ќе ти сликам баш како изгледа.
     
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.905
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски
    @DaisyDream


    Да те прашам, како го конектира саатот со wifi ? Мене не ми ја дава таа опција :(
    20220516_153702.jpg

    Screenshot_20220516-123856_Gallery.jpg

    Еве го :)

    Заштитата е оваа

    20220516_093343.jpg
     
    Последна измена: 16 мај 2022
    На DaisyDream му/ѝ се допаѓа ова.