Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Smooth Jazz, Soul, R&B lovers

Дискусија во 'Музика' започната од mims-89, 19 јули 2010.

 1. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.057
  Дали сте љубители на оваа музика? Омилени изведувачи...? Песни...?
  Може да оставате линкови, видеа ....
  Јас ќе ве поздравам со една одлична нумера
  http://www.youtube.com/watch?v=U_Mg4mkccbQ
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.057
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.574
  За Jazz единствено го почитувам Louis Armstrong. Признавам дека не сум толку упатена во оваа музика, но затоа сакам Soul, а најмногу од се' RnB. :inlove:
  Омилени изведувачи - Aretha Franklin, Alicia Keys, Usher, Ne-Yo, Trey Songz, Јoss Stone, Ciara и многу други.
  Едно од омилените парчиња, вистинска rnb песна
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/DUPQx-7oUro&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/DUPQx-7oUro&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  За сите обожаватели на РнБ ги препорачувам сите албуми на Ne-yo, последниот албум на Alicia Keys, Graduation на Kanye West...
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.057
  На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.057
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.574
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rkbJNgNE04c&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rkbJNgNE04c&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.794
  Епа можеби не е jazz, soul ниту r&b ама секако е smooth ;)

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/INn1C6ImJKg&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/INn1C6ImJKg&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.473
 12. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.794
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/IkegKN-VZBg?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/IkegKN-VZBg?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.085
 14. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Искрено во Smooth Jazz и Soul не сум уходана, не знам изведувачи ниту песни, но никогаш не би рекла дека таа музика не чини - дури и би ја слушала онака некаде. За R&B..таа музика далеку повеќе ја познавам и ја слушам се разбира(но сепак не ми е омилена), зашто отекуваат по телевизииве со такви песни :)
   
 15. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.085
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.574
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.041
  Обожавам Smooth jazz , неодамна Антена5 имаа многу добра компилација со вакви песни. Еве една од нив :)
  http://www.youtube.com/watch?v=sGKVyRgwo4w
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.794
 20. aleknovy

  aleknovy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  191
  Уууу, ја мислев нема луѓе во мк што се по смут џез... Ја тоа слушам од пред 10 години. Мене ми се свиѓаат 4play и marc antoine најмногу.

  Еве го Марк-
  http://www.youtube.com/results?search_q ... toine&aq=f

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/be1pgMNMEJE?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/be1pgMNMEJE?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_J9jkAxFd_I?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_J9jkAxFd_I?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
  На Phyramide и mims-89 им се допаѓа ова.