1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Smooth Jazz, Soul, R&B lovers

Дискусија во 'Музика' започната од mims-89, 19 јули 2010.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас ко што знам се повеќе зема замав кај нас :)
    Барем мојот круг на пријатели сите ги навлеков.
    Летово во чаршија во Fish & Jazz имаше многу добри свирки :)
    Предлог сега каде има нешто слично ако знае некој :)
     
  2. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
  3. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    На Page и Hipica им се допаѓа ова.
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    само таа Aretha Franklin не ја познавам, сите другиве ги сакам многууу :l: :l: :l:
    Сепак, Chris Brown ми е најомилен !
     
    На Lilly8 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
  7. Page

    Page Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    359
    ммммммм овој тип на музика ми е еден од омилените... а јас денес ви ја препорачувам мојата омилена изведувачка, нај сензуалната Sade-Is it a crime ... уживај те ... :inlove:
    http://www.youtube.com/watch?v=NYz8xs163YU&ob=av3e
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Ар ен Би слушам отсекогаш. Џез не баш, многу ми беше бавен и не можев да дослушам ниедна песна до крај. Ама во последно време се подобрувам, се трудам да се навикнам и почнав почесто да слушам. Се изненадив колку е опуштачка музикава, а не досадна како што мислев порано. :wasntme:

    Омилени Soul и RnB изведувачи ми се: Aaliyah, Amerie, Ashanti, Beyoncé, Mary J. Blige, Toni Braxton, Ciara, Jason DeRulo, Aretha Franklin, Kelis, Alicia Keys, Bruno Mars, Ne-Yo, Sean Paul, Roberta Flack, Corinne Bailey Rae, Seal, Lisa Stansfield, Joss Stone.. Уф, многу биле. Еве колку слушам ваква музика, се гледа. :D

    Од џез изведувачите најмногу ја сакам Diana Krall, прекрасен вокал, уживам додека ја слушам.
    Други омилени ми се: Louis Armstrong, Chet Baker, Michael Bublé, Ray Charles, Lizz Wright, Randy Crawford, Ella Fitzgerald, Norah Jones, Nina Simone и секако Frank Sinatra.

    Песни не ставам, имам еден куп омилени и џез и соул, ар ен би па не можам да издвојам некои посебно. :)
     
  9. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
  10. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Прекрасна тема @mims-89 ! :clap:

    Многу сакам smooth jazz и soul. Има премногу изведувачи кои ми се допаѓаат и кои секојдневно ги слушам. :mm:

    Број 1 од smooth jazz изведувачите ми е Boney James. Техниката на свирење на сакс му е совршена, секоја отсвирена нота разнежнува и удира директно во душата. Омилени песнички од него - Stop, Look, Listen (To your heart); Butter; Walk on by (соработка со Peter White), So Beautiful... Има премногу, од секој албум..!....♥~~~~
    Освен него ја сакам музиката на Kim Waters, Richard Elliot, Nelson Rangell, Euge Groove :inlove: :inlove: :inlove: , Brian Culbertson, Jim Adkins :l:, Fourplay (причината поради која ја засакав оваа музика)... :)

    Soul музиката исто така ја сакам. Прва на листа е групата Sade, поточно изведувачката ~ Sade Adu. Со еден збор ~ божица! Посакувам да одам на концерт еден ден. :smirk:
    Во оваа група спаѓа и Lisa Stansfield, Johnny Gill, Eric Benet :l:...


    А песна од која веројатно никогаш нема да се заситам е оваа:

     
    На cempres72, coolzhena, alana95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.