1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Snow White and the Huntsman

Дискусија во 'Филмови' започната од ane.bella, 28 јуни 2012.

 1. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  23.862
  Пол:
  Женски
  Дали го имате видено филмов?? јас само што го гледав и немам појма дали ми е убав или не :?:
  главните улоги се Kristen Stewart, Chris Hemsworth and Charlize Theron.
  Charlize Theron во филмов е одлична, по мое ептен и лежи оваа улога,ама и ја бидува за секаква улога и во секој филм е пре добра,мислам ако некоја друга глумица беше на незино место цел филм ќе беше голем пропаст.Kristen Steward замрзната како и секогаш,ништо посебно не се покажа можеше друга да глуми на незиното место,а Chris Hemsworth HOT,HOT,HOT...па и со тој акцентот негов,абе нај убав ич не мора да глуми пак си е срцлест :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=DgfYBJoPFFw
   
 2. Sartela

  Sartela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  24
  јас го гледав некни мн е добар филмот :D
   
 3. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  ми се свиѓаше причата ,шарлиз прекрасно одглуми ( јес да не ја сакам многу многу ама шо ја бива ја бива стварно ,кој не го гледал нека го гледа Monster со нејзе филм според вистинска прича) да не забегувам од темата се на се не беше лошо филмче ама онаа кристен не ја можам напраиле голем промашај што ја стаиле да ја игра Снежанка .
  сума сумариум оценка за филмот 8/10 .
   
 4. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.286
  Пол:
  Женски
  Филмов го гледав пред две-три недели можеби и малку повеќе време. Како што имав пишано во друга тема филмов баш ми се допадна посебно глумата на Шарлиз предобра е во филмов(како што спомнале над мене ако го немате гледано Monster веднаш да го погледнете) Кристен ми беше исто така добра, а за ловецот немам зборови. Се на се супер филмче.
   
 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Уште го немам гледано, но би сакала.
  При крајов на месецот ќе си го симнам. :)
   
 6. simona2

  simona2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  ако некој има линк за спуштање нека стави ве молам :( многу сакам да го гледам ама не можам да го најдам ;(
   
 7. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  23.862
  Пол:
  Женски
  оди на The Pirate Bay,таму го има јас од таму го сметнав,сигурно знаеш да сметнуваш и гледаш филмови одThe Pirate Bay,треба да имаш uTorent
   
  На simona2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  30.242
  Пол:
  Женски
  Го исчекував цела година, токму поради тоа што сакам бајки, а ја обожавам и Шерлиз, со душа чекав да го гледам и на крај се разочарав тотално.
  Единствено вредеше глумата на Шерлиз, која патем како негативка е одлична, ама Снежана ужас.Кристен врска нема, цело време е како препарирана во фацата, толку да се немало поим од глумење емоции, аман.
  Ефектите се добри, тоа да, ама приказната е некако бледа, незавршена, како да потрчаа низ целата замисла.Да беше приказната како оригиналната бајка Снежана и едумте џуџиња ќе беше милион пати подобар филм.Вака му давам 3/10 и тоа воопшто нешто му давам ради Шерлиз и оној ловецот, што е добар актер, друго ништо не вреди.
   
 9. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.632
  Коментар дадов во Последен филм што го гледав ама ќе се повторам и тука..
  Жанрот е акција и авантура.
  Со тоа фактички целта не им е била да ја екранизираат приказната затоа што такви филмови ги има милион. Затоа на повеќемина не им се допадна филмот и имаше милион лоши критики на интернет.
  Ама не ми беше тоа муабетот.. сакав да кажам... touché. :D :D

  [​IMG]
   
 10. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Сакам да го гледам, и секој ден си викам ај да го симнам.. и цело време некој нов симнувам, а овој никако. Некако според критикиве, немам сега некоја преголема желба за гледање..
   
 11. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.430
  На листата за симнување ми е филмов.
  Не ме интересираат мене многу критиките, може некому ако не му се допаднал, мене ќе ми се допадне, нема врска тоа.
  Само што оваа Кирстен ми е тотален хаос ко актерка, нешто слично ко Вуди Ален. Ко пореметена во тоа изразите и емоциите, заникаде. Па затоа може помала оценка да има, али Шарлиз ми е прекрасна, во секоја смисла.
   
 12. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Искрено, многу повеќе очекував од филмов.
  На моменти е супер, на моменти екстра досаден.
  Charlize Theron вади ситуација. :)
   
 13. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  88
  Филмо е шо да ти расправам ....глупости
   
 14. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Мене искрено, филмот ми е на листата меѓу омилените филмови :)
   
 15. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  4.307
  Допаѓања:
  11.014
  Пол:
  Женски
  Така-така е филмот. Во некои сцени е преинтересно, додека во други посакувам да си пукам во глава од досада. Но, тоа е што е. :)