1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sometimes Happiness, Sometimes Sadness [2001]

Дискусија во 'Филмови' започната од dragan4eDR, 3 август 2011.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Овој филм ми е најомилен филм колку пати и да го гледам нема да ми се здосади ако не сте го гледале ви препорачувам да го гледате,а ако сте го гледале би сакал ваши мислења :)

  http://1.bp.blogspot.com/-q8xQZvP14BI/T ... 0243xt.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=eZ275dEJ ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=lDSRJHh47b0

  http://www.youtube.com/watch?v=DocJXT8i0jI

  http://www.youtube.com/watch?v=eLPSlgSN ... re=related
   
 2. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  значи филмот е закон малку по долг но стварно е супер ем да се расплачеш ем да се смееш го имам неколку пати и стварно е супер а песните немам зборови има уште некоја која ми е омилена:

  http://www.youtube.com/watch?v=eHZn85RsrCE
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Драганче, растур направи по темиве со индискиве филмови и серии. :D :D
  Досадни се бре, многу.
  За филмов, никад ни чула.
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  епа што да правам мене многу ми се интересни ама овој филм ми е најубав од сите серии и од сите филмови го обожавааам :D
   
 5. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Многу убав филм, трогателна семејна драма која ќе те натера да се соживееш со ликовите. Невозможно е да не пуштиш солза на филмов. Филмов ја покажува индиската реалност во минатото, колку и да се сакаат двајца млади луѓе ако едниот потекнува од ниска класа тогаш таа љубов е не возможна поради преголемата гордост на семејството од високата класа. И покрај се љубовта ја победува гордоста на крајот. Сепак семејство е семејство.

  Иако многумина ќе кажат дека 99% во индиските филмови се разкажува за ваква љубов, точно така е, но овој филм има нешто што го правави да се разликува од останатите, го прави посебен едноставно не можеш да останеш рамнодушен на филмов.
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Ја го имав гледано, ама незнаев како се вика. Го имав фатено некаде на средина и најверојатно и плачев. И сеуште го памтам.

  Благодарам многу за темава, сега знам под кое име да го барам и со сигурност ќе го гледам пак.
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  денеска го даваа филмот на тв бтр многу се израдував кога видов дека го има пак :D
   
 9. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  глумецот shrukh khan ми најубав и најомилен актер ми е неговите филмови заедно кајол се закон
   
 10. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 13. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  сега во моментов на БТР го даваат филмот пак :l:
   
 15. gangstergirl

  gangstergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  88
  Ехх, да кажевте уште како им ги прават косите... мојава да види бел ден. :emo:
   
 16. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  мислам дека ова ќе ти помогне http://in.lifestyle.yahoo.com/beauty-se ... 29293.html :)
   
 17. icona.pop

  icona.pop Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  27
  Индиски?! Сериозноо? Како не ти е досадно да ги гледаш и секој ден на Сител и филмови. Искрено многу ми се заостанати али до вкусот е :D
   
 18. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  не ги гледам на сител тие се досадни едиствена серија што ја гледам е мадхубала што ја даваат на хајат тв а филмовите се многу поразлични од сериита :) посебно ако глуми [​IMG]