1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Speed Dating во Скопје

Дискусија во 'Сингл' започната од aleknovy, 21 април 2010.

  1. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки
    тоа ми е поентата, штета што не ја разбра
     
  2. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.471
    Допаѓања:
    17.433
    Пол:
    Женски
    Не знам дали поентата Демонка не ја разбра, или нешто фали во фразата "Сакаш да се запознаеме?" одма да ја исплукаш пред некој непознат, за да не игледа нападна и да не те натера да погледнеш во другата насока...
    Конкретно не по ова прашање, бидејќи нели, на ваков тип настан се знае која е причината да отидеш, па некој да ти се приближи со фразава не е толку кринџ. Во секое друго опкружување е ту мач, ту сун. Настрана што навистина е досадна, ама тоа повеќе е до вкусот на персоната од другата страна.

    Мене некој да ми се приближи со фразава додека сум надвор излезена некаде, и прв пат ја гледам личноста, одма кажувам јасно и гласно- НЕ, и бегам настрана. Директност, сум за, ама ова е пре пренападно. Подобро најнормален разговор да се почне уз 2-3 реченици конверзација, па после да ме праша дали сакам да излеземе, отколку вака.
    Наплив на паника е реакцијата и инстиктивно доаѓа.

    Еве ова не е докторат, само најобично мислење.
     
    На cresa-jagoda, *Amethyst* и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
  3. Spielrein

    Spielrein Активен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Женски
    Кај мене лично многу зависи како сум расположена и како ми пристапил некој, ама не гледам ништо заплашувачко во тоа ''Дали сакаш да се запознаеме?'' Повеќе ми делува дека има почит кон моето време и кон мене како личност и ме прашува дали ТИ сакаш?
    А да ми врти некој без везе или еве и фини муабети па да ме праша еј сакаш да се запознаеме ми е промашено прашање, не ми делува нападно, туку без врска наеднаш уз муабет да ме праша:D
     
    Последна измена: 26 јуни 2020
    На bavarskomomce и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Буквално поентата на моето мислење која беше игнорирана за делот со видеото.

    ... (facepalm)
     
    На *Amethyst* и Snow-Star им се допаѓа ова.
  5. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.471
    Допаѓања:
    17.433
    Пол:
    Женски
    ^Како и да сум расположена, на личност што прв пат ја гледам во животот до тогаш, ниту ја знам лично, ниту сме разговарале некогаш, првиот контакт да биде со "Дали сакаш да се запознаеме?" ми е нон сенс. Личноста може да биде било што.
    Исто како што ми е нон сенс некој да каже дека конверзација за секојдневие пред горе наведеното прашање е без врска. Што, одма ќе кажете име, презиме, што сте и кои сте? На скроз не позната личност? Затоа што ви поставува такво прашање?
    Место, сакаш да излеземе?
    Уау... :x

    Не се трудам да наметнам мислење, само би рекла да внимавате повеќе за ваша сигурност.
     
    На bavarskomomce, cresa-jagoda, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Spielrein

    Spielrein Активен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Женски
    Означи ме случајно го видов ова, ти благодарам за грижата ама доволно сум сигурна во себе си дека можам да се снајдам сама во ваква ситуација без да се осеќам загрозена, исплашена или небезбедна.
    Сите сме различни, на сите не ни пријаат исти пристапи на запознавања:D
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.471
    Допаѓања:
    17.433
    Пол:
    Женски
    Не те означив, бидејќи и претходно имаше членови кои пишаа дека зависи во кое расположение се, каков одговор би дале на прашањето. Одговорот беше по општ од твоето мислење.

    Инаку, нема зошто да се заблагодаруваш, јас воопшто не можам да бидам загрижена за тебе, тоа е веќе твоја должност. Како ќе се грижиш ти за тебе е твоја работа.
     
    На cresa-jagoda, *Amethyst*, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Леле дај што се праите толку недодирливи жити се. Ако ви изгледа дечкото океј зашто да не? сепак нема цела биографија да давате едноставно може инста или фб да размените и тоа е тоа |(
    Искрено боље ми е некој во живо да ми пријде него ли да ми пишува на инстаграм а не го знам ни кој е ни што е. Нели е тоа повеќе опасно?
     
    На Strapon, CharmedGirl и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  9. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.471
    Допаѓања:
    17.433
    Пол:
    Женски
    Не се правам недостижна, едноставно не се доверувам на непознати. И тоа е сосем нормално.
    Фб користам ретко за објави, и објавувам само нешто што ми е интересно и сакам да го споделам, а пријателите ми се сите познати горе-доле поради тоа што не додавам секој, не е тоа поентата. Плус, нема секој достап до информациите. Како се користи денес, е друго... и баш поради тоа не го користам многу, туку само како неопходност во денешно време да ме олесни во комуникацијата.
    Ако сакам онлаин состаноци, претходно ќе симнам таква апликација, отколку да користам личен профил на друга платформа.

    И не е проблем доближувањето, освен ако не ми е во персонален простор, али тоа се однесува и за познати, неважно, туку како ќе го направи тоа. Пренападно е ноу гоу лично за мене. А и за секој друг кој се грижи малку повеќе за сопствената безбедност. Оти не само што нема да споделам биографија, ноут д сарказам, туку ќе дадам грешно име и лажно инфо, ако сум расположена јас у случајов за глупости или нема откачување.
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Па оди си таму ако не. :|
     
  11. Mr.Lover

    Mr.Lover Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    1.028
    Пол:
    Машки
    Дадов свое мислење, а кај треба сум. Да не се секираш мирно да спиеш :D
     
    На *Amethyst*, DojaCat и WildMk им се допаѓа ова.
  12. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    https://m.facebook.com/Прв-Поглед-110336030755019/

    Момци и девојки, еве ви настан за speed dating во Скопје, ако некој оди споделете импресии. :D
    Искрено мислам шансите да најдеш понормални и покул луѓе тука се поголеми отколку во дискотека, ама што знам, од друга страна Скопје е некако премало и
     
    На DraganFem, candy.cane и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  13. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Јас се пријавив, ќе одам. 8)
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.629
    Пол:
    Женски
    Се плаќа? Прво мислев со маски ќе бидат. Ама можете и вака од форумов да си напраите.
     
  15. turist

    turist Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Машки
    За тие што не сме од Скопје
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.