1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Squid Game

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од staycalm, 26 септември 2021.

 1. staycalm

  staycalm Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  3.899
  Допаѓања:
  22.158
  Пол:
  Машки
  Squid Game е јужнокорејска драма напишана и режирана од Хванг Донг-Хјук. Серијата има една сезона, 9 епизоди. Се раскажува приказната за група сиромашни луѓе (556 луѓе вкупно, на почеток) кои го ризикуваат сопствениот живот во мистериозна игра за преживување со тоа што победникот добива награда од ₩45,6 милијарди (скоро 33 милиони евра). Секој ден станува се попопуларна серијава во светот, и со право. Во моментов е меѓу најпопуларните корејски драми на Нетфликс.
  Јас вчера ја почнав со гледање, денес ја завршив од што толку се навлеков. :D
  Достапна е на Netflix но верувам дека ја има и на PopcornTime.  Дали вие би прифатиле да играте животозагрозувачки игри со цел да добиете многу пари доколку победите?
   
  На Fraxinus, Lollipop_123, pilemile и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.288
  Допаѓања:
  20.743
  Пол:
  Женски
  hr.PNG

  Оваа епизода ме уништи ко никоја друга.
   
  На KateKane, piksooki, kanella и 16 други им се допаѓа ова.
 3. Сара Лав

  Сара Лав Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2021
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Серииште! Секој треба да ја изгледа! Се надевам ќе има втора сезона.
  Јас не би можела да учествувам во ваква игра за сите пари на светов!
   
  На Monny05, plava.90, Lollipop_123 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. staycalm

  staycalm Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  3.899
  Допаѓања:
  22.158
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На Peanut Butter, naturallmess и f.girl им се допаѓа ова.
 5. staycalm

  staycalm Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  3.899
  Допаѓања:
  22.158
  Пол:
  Машки
  Исто. После ова предавство, ме погоди тоа што Ji Yeong не ни играше воопшто, директно ја предаде победата на Sae Byeok ;(;(;(

  [​IMG]
   
  На Monny05, Glowy, Принцезичка1 и 7 други им се допаѓа ова.
 6. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  32.458
  Пол:
  Женски
  Ги изгледав првите две епизоди без да трепнам.
  Каква серија не ми се верува :clap:
   
  На Monny05, GrimTheReaper, naturallmess и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Rioers

  Rioers Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  2.720
  Пол:
  Машки
  Пред да почнам барам совет :inlove:
  Слушам другари гледале на англиска даб верзија :^) викаат подобро било од оригиналната верзија на корејски (facepalm) Во дилема сум :| вие како гледате ? :$:P
   
 8. Сара Лав

  Сара Лав Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2021
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Пола пола гледав. На почетокот почнав на корејски па ми беше тешко да следам и сменив на англиски. Па на крај пак префрлив на корејски:D Подобро е на оригиналното, на корејски, поавтентично е, а полесно за следење е на англиски:)
   
  На Rioers му/ѝ се допаѓа ова.
 9. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  1.629
  Пол:
  Женски
  Ако знаете српски јазик, можете на ok.ru. Има таму.
   
 10. staycalm

  staycalm Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  3.899
  Допаѓања:
  22.158
  Пол:
  Машки
  Никогаш не користам dubs на серии и филмови. Никогаш нема да го има она оригиналното со dubbing.
   
  На sparklie, raww, Anomys и 5 други им се допаѓа ова.
 11. MarijaMi90

  MarijaMi90 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  19.414
  Пол:
  Женски
  Ја пуштив серијава без некои големи очекувања, но бев навистина пријатно изненадена. Единствено имам замерка за глумата, не е на ниво баш. И тоа да беше како шо треба, одлична ќе беше. Како и да е, дефинитивно вреди да се гледа.
  Крајот ме изнервира. Како го сфативте? Главниот лик покажа дека е навистина добар карактер и на крај сепак ја изневери повторно ќерка му. Дури и да појде со намера да го прекине целото лудило, требаше да си го оставри прво ветувањето кон ќерка му.
   
 12. MarijaMi90

  MarijaMi90 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  19.414
  Пол:
  Женски
  За глумата мислам конкретно на тие што го глумеа ВИП-от.
   
  На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.200
  Допаѓања:
  36.685
  Пол:
  Женски
  И јас почнав да ја гледам, одлична е.Не само содржина, туку и продукција и глума, како и целиот амбиент што влева страв и непријатност.5 епизоди изгледав, се надевам дека крајот ќе биде добар и нема да разочара.

  Инаку баш ме интересира, зошто ви е тешко да гледате на корејски кога секако има превод?
   
 14. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.200
  Допаѓања:
  36.685
  Пол:
  Женски
  Многу ме разочара смртта на полицаецот, многу навивав за него да успее во тоа што го правеше. ;(Не ми се верува дека брат му го уби, брат му, за кого овој помина толкав пат и влезе во ненормалнава секта за да го спаси.Скроз психопатско, како и сѐ друго, ама ова ми беше најтажно. ;(
   
 15. naturallmess

  naturallmess Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  3.693
  Пол:
  Женски
  Баш баш ми се допадна на почеток , буквално за еден ден ја изгледав ама осетив дека ќе биде нешто лабаво и последната епизода коплетно ми ги оствари сомнежите ... ама сепак ја чекам следната сезона

  Тоатален римејк на jigsaw |(
   
  На Frosty! му/ѝ се допаѓа ова.
 16. naturallmess

  naturallmess Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  3.693
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имаше пуштено спојлер на некој сајт и најава има дека ликов повторно ќе игра во втора сезона така да не е убиен , плус во рамо го погоди ќе исплива на некое брегче лепотанот .... ептен е срцка :l:
   
  На SelenaGomez, Hellobeautiful и Angie1432 им се допаѓа ова.
 17. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.200
  Допаѓања:
  36.685
  Пол:
  Женски
  Баш би сакала да има втора сезона и така да испадне.А плус и крајот остана без многу одговори, така што продолжение одлично би дошло.
   
  На Glowy и naturallmess им се допаѓа ова.
 18. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  Кај ја гледате?
   
 19. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.798
  Допаѓања:
  9.708
  Пол:
  Женски
  Не умре полицаецот. Гл имаше после на друга сцена со брат му. Колку што се сеќавам.
   
  На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
 20. naturallmess

  naturallmess Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  3.693
  Пол:
  Женски
  Нетфлих