1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Squid Game

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од staycalm, 26 септември 2021.

  1. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Јас немам појма за кого зборуваш, просветли?
     
  2. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    На сите од ВИП и на таа хистеричната.
     
  3. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Јас па баш напротив мислам дека така им е напишана улогата на ВИП ликовите. Не требаше да бидат паметни и хумористични, туку смотани, гадни, богати, што и беа. Ама добро, секој со свое. :D
     
  4. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    И смотан, гаден и богат да бидеш, треба да знаеш да се носиш со улогата. Не за друго, премногу аматерско делува. Инаку главниот лик и старецот беа одлични. Барем тоа е моето гледање.
     
    На Monny05, buba4e89, Принцезичка1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Изгледав еден куп теории за серијава и испаѓа дека има смисла стариот да му беше татко на ГиУн.
    Имаше една сцена каде стариот го прашува ГиУн кој датум е и овој му вика 24ти а стариот му вели за кратко му е роденден на син ми, а на крајот од серијата кога се пријавува повторно во игрите ГиУн вика дека е роден на 30ти Окт.
    Исто во сцената каде што земаат млеко и колачиња овој му бара чоколадно млеко а стариот му вика 'сигурно си бил малтретиран како мал' и овој му вика да, од кај знаеш? а стариот му вели 'и син ми така'.
    Кога ја играат првата игра стариот носи 001 облека и куклата воопшто не го скенира него дали се помрднал и затоа можеби на сцената каде што стариот се измокрил во тренерките (до него има шише празно од вода) му вика 'земи ја мојата тренерка' и дава некој глуп изговор зошто.
     
    На Peanut Butter и Guns N` Roses им се допаѓа ова.
  6. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Да очигледно беше тоа поентата да се долови, ама тој дел некако воопшто не ми се совпадна со остатокот од филмот.

    Има логика ова, јас па на крајот си помислив зошто му кажува за синот кога му е роденден,ама не си ги поврзав работите, не ги следев сцените до толку детално.
     
    Последна измена: 11 октомври 2021
    На Peanut Butter и x-MajaEsposito-x им се допаѓа ова.
  7. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Ја завршив серијава за два дена.
    Навистина не сакам да гледам крв и убиства, ама оваа ми изгледаше многу филмски, нереално, затоа и немав страв дека е можно мене да ми се случи такво нешто па ја гледав.Крајот беше многу збунувачки и според тоа сигурна сум дека ќе има и втора сезона.
    Поука од серијава: не верувај никому и не позајмувај милиони и милијарди кои никогаш нема да можеш да ги вратиш, само ќе те заглават во проблеми.
     
    На Monny05, Lollipop_123 и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
  8. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.131
    Допаѓања:
    32.992
    Пол:
    Женски
    Ги догледав Луцифер и Money heist, се преразочарав. (wtf)
    На watch list ми е уште 4та и тоа шо е излезено од 5та сезона на The good doctor, па после тоа уште се двоумам дали да почнам да ја гледам оваа или не.
    Од една страна ме интересира зошто е толку популарна, од друга страна скептична сум ради корејскиот. Паразит ми беше ептен патетичен.
     
    На DELFINA81 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Campari

    Campari Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Зошто разочарана lucifer и од la casa?
     
  10. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    1.476
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1634060223785.jpg
    Поздравче:whew:
     
    На Adi888, Monny05, Ema.Sk и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Fantasy33

    Fantasy33 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2019
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.025
    Пол:
    Женски
    На SelenaGomez му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Немојте само да постирате слики од нив надвор од серијата, од инстаграми и слично оти сите ко 15 годишни дечки се, скоро па девојчиЦи. Или геј. Не рушете филм :shake:
     
    На Boyanna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Army_

    Army_ Нов член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Колку лошо само од твоја страна одма да ги категоризираш луѓето од една нивна слика. Дечкото баш изгледа manly на сликата, колку погрешно да пишуваш- геј, девојчици или како и да е, срамота. Колку само погрешно е да ја претпоставуваш нечија сексуалност.
     
    На SelenaGomez му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Почестена што отвори нов профил само заради мене :l:
     
    На joy1, Angie1432 и Peanut Butter им се допаѓа ова.
  15. Frosty!

    Frosty! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2018
    Пораки:
    1.111
    Допаѓања:
    3.635
    Пол:
    Женски
    Просечна серија по мене. Ништо не ми беше оргинално. Оделцата на staff слични со La Casa, сценариото тук там, Jigsaw, Escape room, Hunger games, дури и ходниците,такви шарени, ги имам гледано во Spy kids. ВИПот ми беа ко ликови од филмови за возрасни, таква аматерска глума. Имав повисоки очекувања.
     
    На Ivanna23., Kom.pot и naturallmess им се допаѓа ова.
  16. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Стандард к-срања, викни некои рандом белци да глумат американци, што врска си немаат од глумење. Можеле Кинези випот да ги направат, северно-корејци, јапонци ватевр, сигурно ќе најделе подобри актери во секој случај. Очајни се малце со белциве во филмовиве, не им е прв пат.

    Серијава интересна, и тоа. Обично треба да ти е симпатичен главниот лик за да навиваш за него, мене ми беше одвратен. Не работеше, крадеше од мајка му, ја лажеше ќерка му... и до крај не се смени. Као наеднаш во игрите требаше да биде д гуд гај :^) Требаше девојката да победи. Сфаќам дека сите ликови беа со мани, затоа и се најдоа каде се најдоа, ама неговата "добрина" ми беше неуверлива.
    Најинтересни ми беа игрите во серијава, и ме интересираше што ќе се случи следно, која игра, многу интересна сценографија и што ќе се случи со некои ликови. Ама тоа е тоа. Интересна, како и многу други филмови и серии.
    Мислам Sweet home ми беше поинтересна, зашто таму барем сакав да откријам зошто некој се претворил во баш такво чудовиште, а и дејствието на оваа ми беше некако поинтересно, чудно, испреплетено.
     
    На JuLleE и violetblue им се допаѓа ова.
  17. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Многу интересна серија. Му препорачувам на секој и секоја да ја погледне. Штом ја изгледате првата епизода, другите ќе си дојдат сами по себе. ^_^(fingers)
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  18. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Интересна серија, но многу крв, напнатост и стрес.
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.509
    Не можам да ја разберам еуфоријата за серијава.
    Се е лошо во неа. Се.
    Обид за длабока порака која реално - не ја постигнува. Лоша глума, еве ај ќе оставам резерва, може ради јазикот така ја доживувам. Ама не. Лоша е.
    Непотребно тензична и непотребно сурова.
    Повеќе фама, отколку квалитет.
     
    На JuLleE, Need for Speed, Cka и 3 други им се допаѓа ова.
  20. venus♡

    venus♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2021
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    1.113
    Пол:
    Женски
    Значен дел, кој сметам дека е потценет а сепак многу придонесува за серијата е музиката и звучните ефекти. Доста необична, интересна и квалитетна. Го подобрува целокупниот ефект.
     
    На day, violetblue, Need for Speed и 1 друга личност им се допаѓа ова.