1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Squirt - Прскаш ли?

Дискусија во 'Секс' започната од Pla4ka, 26 декември 2009.

  1. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    Мене ми се случува многу често да прскам и секогаш кога ке ми се случи тоа мн силно се возбудувам :$ и понекогаш се засрамувам поради тоа што мислам дека таа течност е урина и целиот кревет ми е мокар,но не бев сигурна за тоа затоа што е без мирис. Сега баш се израдував што видов дека тоа е еден вид свршување и баш ме радува што го доживувам мн често :) зашто стварно го постигнуваш врвот во сексуалниот чин. А и ме интересира дали мн девојки можат да го доживеат тоа ?

    Јас мислев дека само на мене ми се случува т.н поплава :D на секој сексуален однос , дали тоа зависи од мене или од партнерот стварно незнам ама знам дека со мн надразнување на клиторусот со помош на раце многу можеш да постигнеш па пробувајте и со срека :)
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Чудно, многу пати сум доживеала оргазам , ама не сум забележала поплава :lol: , секоја чест за девојките што го можат тоа, јас сум изгледа премногу сува во секој поглед ( сува коса, кожа , уста )
     
  3. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Не, тоа е нешто што секоја девојка може да го доживее, само што е потребна дополнителна стимулација на Г-точката.

    Има една финта за Сквиртање што ќе ја споделам со вас:

    Во мигот кога сте највозбудена легнете и раширете ги нозете. Партнерот нека навлезе со прсти во вас` (пожелно е да биде партнер, бидејќи самите не сме способни да навлеземе длабоко). Нека употребува два до три прста. Дланката нека му биде свртена нагоре, (во положба како да проси :) ) Прстите длабоко навлезени во вагината.
    Нека почне да пенетрира со прстите нагоре-надоле. Значи само со прстите. Ќе осети едно топче на допир, доколку убаво навлезе. Нека мрда со прстите (горе-доле) забрзувајќи го темпото.
    Самите ќе осетите кога ја допира Г-точката...тоа чувство неможе да се промаши :)

    Девојки, ова излудува од задоволство! Првиот пат кога ми го направи ова незнаев што ми се случува!
    И со оваа техника, Сквиртот ви е загарантиран!!!


    Постои уште една опција, доколку сте сингл. Вибратор или дилдо за стимулирање на Г-точката, има `банана` облик искривен нагоре. Вака изгледа===>
    [​IMG]
    Но за ова неможам да гарантирам дека неизбежно ќе ве доведе до Сквирт-оргазам. Едноставно, помага за да се случи...

    Па....чекам искуства =)
     
    На Zimone, Роберт 7, sonce777 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Хаха Браво Алис :clap:
    Тоа е тоа...сигурно доживување на Squirt...Со прстите на партнерот најлесно може да се доживее..ама пак и партнерот треба да знае и да е вешт со прстите....не е се како што изгледа :!:
     
  5. robert

    robert Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Не тоа е бело прање
     
  6. anonimnabt

    anonimnabt Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    значи вака .... ова ми се случва при секој однос =) и лично за мене знам дека колку шо треба партнерот да те познава и да е вешт во случајов толку е и битно шо во моментот мислиш =) потполно се опуштам и од самото то шо знам дека партнерот прај нешто за мене да ми е убо прскам ама ко ненормална =) чувството е феноменално и сум среќна шо ми се случи само неколку месеци одкако прв пат имав сексуален однос =) така да девојки ... спрегнете ги партнерите нека го проучат вашиот полов орган и дозволете си да се тие самите предмет за ваше врвно доживување на оргазам =)
     
  7. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Ми се случува скоро секој сексуален однос што го имам со последниов дечко, ептен ми се погоди, ме знае на памет и тоа што ми годи што не.Претходно не ми се имаше случено ниту еднаш, ама чуството баш е фантастично.Кој не доживеал пропуштил многу што.
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хајди, јас подруго го доживувам ова :lol: :$ од надвор кога ме трие лево-десно cо прсти, најгоре на клиторисот! а вагинално имам исто при пенетрација доживеано, тоа беше ]:) лудо како мене :D многу повеќе прскаше, како млаз, а вака при клиторално, прска ама не толку многу како вагинално... ама ајде следен пат твојава финта ќе ја употребам во пракса, мада, некако потешко кај мене да прскам вагинално, најлесно ми е така од надвор да ме трие, или тој со прсти, а јас сама да се тријам :$ е и вака ми е доста лесно, ама во последно време нема сквирт веќе, секна фонатнава :worried: не знам зашто, треба сметки за вода да се платат изгледа :lol: :rofl: и бтв јас не осеќам оргазам додека прскам, значи ќе прскам, ќе вадам цвеќиња :lol: едно 4-5мин, прсни-престани после 20секунди пак прсни, и се така, додека не се испразнам, кога ќе престанам тотално да прскам, е тогаш доживувам оргазам, одкога ќе се изцедам скрос, да нема веќе што да се прска :lol: не се осеќа тоа дека прскаш, не осеќаш ти дека прскаш , ама дефинитивно се осеќа разликата на сексот при сквирт и без сквирт, како понадразнета да си коа имаш сквирт... нз како да појазнам! а да не правиме муабет кога ќе доживеам оргазам ако претходно сум прскала, и ако доживеам оргазам ако не сум прскала... не може да се споредат тие 2 оргазми, ко небото и земјата се различни... ако предходно сум имала сквирт, е тој оргазам е 8652065 пати посилен од оној ако пред да го доживеам не сум прскала....
     
  9. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
  10. Ruby

    Ruby Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Значи да не беше отворена темава ќе мислев дека уринирам за време на сексот :D фала на информацијава, и можам само да ви кажам дека чуството е одлично. :rofl:
     
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Хајди, го имам правено баш истото и имам доживувано најсилни оргазми ама, сепак немаше прскање.
    Ми идеше таков нагон, како да ќе се помочам пред да свршам, ама ништо.
    Изгледа треба да не престанувам, ама јас стално си велам ај да не се брукам пред партнерот-да не му се помочам на раце и се тргам кога ќе свршам, а осеќам дека ми идат уште оргазми :$
    Сега ме замисли, значи ќе прскам, а нема да се помочам ако продолжиме, а? :tmi:
    :D
     
    На SunnyGirl2 и Cija-si им се допаѓа ова.
  12. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Јас многу прскам понекогаш и го мразам тоа бидејки сум мокра :devil:
     
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Многу прскачки имало бре :D

    Me интересира колку пари давате за прашок, од толку прскање сигурно стално ви е вклучена машината за перење? :D
     
    На AhThatFemaleProblems, joelle, BoaVista и 3 други им се допаѓа ова.
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :D :D ... е откачизла си бе Сеси! :D
     
  15. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Хахахахаа по една торба прашок :D :D :D :D Јас имам и фрлено 1 мајца не сакаше да излезе ;)
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Или јас сум откачила или некоја се помочува, а си мисли дека прска :D :D :D
     
    На crazyinlove19 и BoaVista им се допаѓа ова.
  17. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Хахаха од возбида се помочела :D :D :D
     
  18. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    ДАЛИ СЕ ПОМОЧУВАМ ИЛИ НЕ ,НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ,АМА ЗАДОВОЛНА СУМ СО ПРСКАЛИЦАТА ЗАШТО ГО ДОСТИГНУВАМ ВРВОТ ,ИЗЛУДУВАМ И СУМ СРЕЌНА ЗАРАДИ ТОА :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Епа да, тоа е тоа... Чувството е интезивно, надоаѓа, баш како машки да ќе ејакулираш! А бидејќи нам ни е тоа чувство непознато, многумина го компарираат со `ми доаѓа да експлодирам`, или `да се измочкам`, или `да прскам```
    Плус биди сигурна дека и креветот, и неговата дланка ќе бидат утоп, но мажите тоа посебно ги возбудува! ;) Течноста не мириса и нема боја, ниту вус, така да јасно ќе биде дека е сквирт ...
    Во секој случај не треба да се воздржуваш, да му правиш непотребни шокови на организмот :) Сквиртни си слободно и чувствувај се горда бидејќи си една од малкуте жени кои го доживеале тоа. А биди сигурна дека и на партнерот тоа ќе му инпонира, бидејќи не секој може да доведе жена до сквирт. :P
     
    На adela33 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    подобро прашај колку пари даваме за нов душек :D :lol: тоа продира длабински :D ни машина, ни хемиско не го спасува :lol: :rofl: