Stand Up Comedy with Bojan Velevski

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 12 мај 2012.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Марјан беше даунтаун, ова е апсајтдаун комеди.
  Денес разбрав дека Ице од Наше Маало имал овакви клипчиња.
  Мене искрено, овие ми се допаднаа.
  Ама онака асално си се насмеав. :rofl: :D :D
  Чим е нешто во врска со мрчење за во автобус. Хир ај ем. :D
  И онака Марјан, ко да стивна, ова ми и е по интересно. Ко што пишува по коментарите, ипак Ице е стара школа. :D
  Вие што мислите?
  http://www.youtube.com/watch?v=19MIzL7B_nI
  http://www.youtube.com/watch?v=aLcqeotFzWA
   
  На LoveFairy и CharmedGirl им се допаѓа ова.
 2. Anonnimna

  Anonnimna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  76
  Боки мајсоторот.. :lol: Хехехе,ѕвер е бре ѕвер..
  Сеа за сеа Мажи/Жени ми е фаворит,сум се пресмеала дома кога го слушав.
  http://www.youtube.com/watch?v=e2GQNhcDp-Q
   
 3. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Хаха, интересни му се клипчињава. Мислев дека ќе е досадно и веќе видено, ама занимлив е доста. :)

  Само 5 има?
   
 4. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  * МАЖИ/ЖЕНИ (психологија),
  * СРЕДНОШКОЛЦИ / SREDNOSKOLCI,
  * Фејсбук / Facebook,
  * Автобуси / Buses,
  * Американски Филмови / American Movies.

  Овие се такви ко „официјални“, а сега баш ги изгледав и овие две. Баш се интересни, нешо ко мини филмче е ова првово. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=yfKSMq-B8Ns&feature=plcp
  http://www.youtube.com/watch?v=HAeXjFwqQlw&feature=plcp
   
  На LoveFairy и Dulceee им се допаѓа ова.
 5. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Ја затвора сезоната во Џубокс... 22ч, ми кажаа дека влезот не е 150 туку 120 ден, затоа што е последен настап на Боки оваа сезона.


  17ти (четврток) ЏУБОКС КАБАРЕ (Ул. Орце Николов бр.99
  Дебар Маало)

  Резервации на 077 593 867 или 076 489 475

  ова е од евентот на фб што го видов

  http://www.facebook.com/events/426429517381704/?ref=ts - овде пишува за што се ќе збори на настапот
   
  На LoveFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  ^овој као да емитира некој ? :^)
   
 7. LoveFairy

  LoveFairy Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Нееее ... Не емитира никој, му прави конкуренција и тоа има потенцијал. Се надевам дека во иднина ќе искочат повеќе комичари во Мк. :)
   
 8. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Прочитај едно интервју од човеков и ќе видиш колку бил пред Марјан и Никола со идејата за клиповите, ама се повредил пред да почне со снимање... како и да е, МИЉОН вакви клипови има на ју туб и сите се емитираат меѓу себе???

  Одговорот е едноставен - ти се свиѓа хуморов или не. Го разбираш хуморот или не. Толку.

  Треба да се развие видео блогерството во Македонија. Не само да мрчиме кој шо праи, и дали го видел од овој или оној. Сигурно Боки не ги видел клиповиве од некој од македонија. Као што изглеа, дека ти прв пат си видела клип во ваква форма пред 2 месеца.
   
  На LoveFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Мене не ми личи како да имитира некој.
  Баш ми е по интересен. Конкертно, за Марјан, едно време ми беше супер, ама после по малце почна да го тупи. Цело време за изронатата во фацата, или само 2-3 смешни сцени, во цело видео.
  Сепак не дојдов тука да зборам за него, да не го тупам и јас.
  Кога сме кај Ице, мене баш ми е интересен, со самите фаци што ги прави, и едвај чекам ново видео. :wasntme:
   
  На LoveFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Еве го новото видео. :)
  На моменти, баш и не ми праеше мерак. Многу се дереше. :wasntme:
  Ама на моменти и успеа да ме насмее. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=40iASR9f_ww
   
  На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.951
  Допаѓања:
  55.776
  Пол:
  Женски
  Надежен комичар. Добар е, не велам не но има уште многу пат пред него за да биде добар стенд ап комичар.