1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Stand Up Comedy with Marjan Gjorgievski

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од thelittle17, 24 октомври 2011.

 1. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.664
  Пол:
  Женски
  Ново излезена комична емисија со Марјан Ѓорѓиевски, кој го прикажува реалниот свет на нас Македонциве :rofl:

  Дали гледате, какви се вашите мислења,дали имате нешто против?

  http://www.youtube.com/watch?v=boAAsAyQ ... re=related
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Дечково на почетокот не ми беше нешто интересен, ама си го наоѓа патот полека. Најмну се смеев на тоа погоре постирано, на тоа за навивачите, а и ова најновото му е интересно.
  http://www.youtube.com/watch?v=zHykjWNd2SU
   
  На dryad му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Супер е Марјан само нека продолжи да не смее :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.988
  Пол:
  Женски
  Само ке кажам дека дечково е ѕвер!!!
  На таков реалистично-комичен начин ја доловува Македонштинава и нејзините “проблеми“ и размислувања, па треба капи да му се симнат кај што ке пројде! :x
  Лично омилена епизода ми е оваа со свадбите. Посебно деловите со музиката. :D

  http://www.youtube.com/watch?v=4WTYcaYc ... re=related
   
  На TS-310, dryad, eleni23 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  На aaaaa и lolyta777 им се допаѓа ова.
 6. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Супер е дечкото! Баш пред малку го гледав и си реков ќе отворам тема за типчево на фемина да видам мислења ама ме претркале :D

  Само нека продолжи вака и ќе се издигне помеѓу подобриве наши комичари :)
   
 7. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Одпрвин не го гледав па ни знаев кој е тој,но многу стана популарен во мојата генеерација и немаше ден да не се спомни некој негов мајтап и така почнав да го гледам а + и сограѓанец ми е :)
  Иначе сите видеа му се интересни но посебно ми е
  http://www.youtube.com/watch?v=J-0iXnYG ... r_embedded
  http://www.youtube.com/watch?v=JaT4-xQX ... r_embedded
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Добар е дечкото, има интересни моменти.
  Го следам постојано, не знам како му изгледа stand up комедијата во живо, дали е исто толку харизматичен и снаодлив, зашто овие видеа имаат монтажа, па се сецнувани, со ефекти, а друго е tet-a-tet.

  Во секој случај е ок, нека си продолжи и понатаму, барем се труди.
  Едно од моите омилени, посебно делот кога влегува во дискотека и проценва. :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=0NrJmmRm ... re=related
   
 9. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  625
 10. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.970
  Ооо, на почетокот не ми беше нешто посебно смешен, ама дефинитивно се подобрува. Најсмешно ми е видеото за Студентите, можда затоа што се пронајдовме сите. Колеги, колешки, цимерки... од збор до збор, точно. :rofl:

  Најреално е ова за Богатите луѓе, вчера падна муабет дека е жално, затоа што е ептен реално, а не е смешно. Како и да е, има дечкото некоја идеја, а и добри теми обработува. Нема кај него шуш буш, се е вистина. Ептен реално гледа, секоја чест. :D

  Инаку ми кажаа дека пишувал на други форуми, еве му отворена покана да дојде да не дружи на фемина. Ако прочита, афкорс. Има и фан страница на фејсбук, можеме таму официјално да го поканиме на дружба. :D
   
  На Asterion, BurstBerry и calliope им се допаѓа ова.
 11. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  Мислам дека излегуваат еднаш неделно. Инаку Трендафилке го познавам дечкото и да има харизма и во живо. Паметен е. Има завршено драмски. Сум го гледала и во други претстави и одличен е. Мислам дека ќе се издигне и јас му предвидувам добра кариера :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.027
  Супер е! Баш ми е пола ѕид со последното видео и ми се чини најдоброто дека е до сега. Ко за промена на средно жалосната ситуација со стенд-ап комедијата кај нас, одличен е. Радо би му одела на настап, само везе немам каде настапува, а мислам глумец дека е уствари. Многу ми е симпатичен и шармантен, се имам смеено ко зелена на моменти. Еве нешто што се наоѓа по нет, не знам повеќе кај има.
  http://www.youtube.com/watch?v=G4Rqazt8NAE&feature=related
  И нешто што приметив, масовно е обожаван човекот последниов период, и нормално има една помала група мрчатори што го ругаат, не знам зашто. Едно е да не ти е смешно ок, ама знам човек што го прави тоа да би се нашол во муабет, демек сите го сакаат ај јас најпаметен сум ќе плукам. Ок. |-)
   
 13. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.664
  Пол:
  Женски
  Одличен глумец е.. го претставува реалниот свет во кој живееме, масово е обожавана од повеќето, а останатите го ругаат затоа што често се пронаоѓаат во неговите критики :)
  мене ми е супер, само нека продолжи така :rofl:
  Иначе да секоја недела по една нова епизода, последната беше објавена вчера :talk:
   
 14. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Секоја чест на идеите и реализацијата. Ама мене не ми е смешен. Или е уште стегнат пред камера, ама сега засега не го бива за комичар. Убаво му се осмислени точките, ама не може да ми бидат смешни кога ги раскажува како Ѓорѓи Колозов.

  Дефинитивно има потенцијал, а со вакви критики се надевам дека ќе си ги најде мааните и ќе стане подобар. А да, и глумата му е очајна, ко на типон што водеше смешни инсерти на Канал 5.
   
  На TeddyGrey, poison.ivy, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Почнав со она за студенти и му ги изгледав сите баш претходната недела. Солзи ми течее од смеење.
  Супер е дечкото ем харизматичен, ем симпатичен.

  Се што си кажува мамето, се е точно ама ептен точно. На фејсбук има и фан клуб каде објавува кога во кој град настапува. Мислам до сега нема дојдено во Скопје, ама се надевам ќе дојде.
   
 16. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.860
  Допаѓања:
  231.972
  Јас не ни знаев за него, дека постои. Ама случајно го гледав оваа за Стдентите и се згазив од смеење. Типов е неверојатен, а онаа за Студентите е скроз точно.
  Омилена страна на интернет?
  - Замунда ;)
  Омилено јадење на студент?
  -Ајвар :D
   
 17. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Марјан е навистина одличен глумец. Со овие епизоди кои ги снима секоја недела ја претставува реалноста на еден ироничен начин и навистина секој би можел да се насмее и да се пронајде во некоја ситуација.
  Едвај чекам нова епизода!!!

   
 18. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Од новото видео се заскрнав на плишаното меше. Абе ко плишано мече ми е :D
  А да е електричар како што ќе ти беше? :rofl:
   
 20. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.193
  Значи се пресмеав: Зоре ела да ми земеш мокрача!!!!
  Инаку човеков е супер и само така нека продолжи!