1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Stardoll

Дискусија во 'Слободно време' започната од eki4k2, 1 март 2011.

 1. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  Оваа е веб адреса и има се за модата но прве треба да имаш профил.Јас имам тука профил па ме интересира дали и некој друг има. :D
  ако има ваква тема слободно избришете ја... :)
   
 2. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Многу подобра од Stardoll е Roiworld.Отвори,ќе видиш ;)
   
  На Maarija, sweet-cherry и eki4k2 им се допаѓа ова.
 3. Maarija

  Maarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  дефинитивно , преубави модели , преубава облека :inlove:
   
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас имав многу одамна, но сега сум си го заборавила акаунтот. Инаку мислам дека страната е за мали девојчиња...
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Порано пев опседната со Стардол. :rofl: Член сум веќе три години.
  Правев куп акаунти, си праќав, збирав поени, доралчиња... Ама ми пројде меракот. :D А башка што и почна да ме иритира, па се е за супер стар! :(
  Еве пар комбинации кои ми се омилени:

  А во фацата сега ми е ваква :lol: :
   

  Прикачени фајлови:

  • Capture.PNG
   Capture.PNG
   Големина на фајлот:
   47,2 KB
   Прегледи:
   1.714
  • ghjgjhg.PNG
   ghjgjhg.PNG
   Големина на фајлот:
   52,9 KB
   Прегледи:
   1.712
  • hbjb.PNG
   hbjb.PNG
   Големина на фајлот:
   46,4 KB
   Прегледи:
   1.712
  • hkhjj.PNG
   hkhjj.PNG
   Големина на фајлот:
   45,4 KB
   Прегледи:
   1.711
  • jnjn.PNG
   jnjn.PNG
   Големина на фајлот:
   57,8 KB
   Прегледи:
   1.711
  • fhgbdh.PNG
   fhgbdh.PNG
   Големина на фајлот:
   115,3 KB
   Прегледи:
   1.711
  • hgfhfghf.PNG
   hgfhfghf.PNG
   Големина на фајлот:
   44,7 KB
   Прегледи:
   1.711
 6. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Пред две години ова ми беше Опсесија. :$
  И суперстар станав.
  Се зачленив на еден клуб на кој ownerот даваше суперстар код за оние што ќе поканат најмногу пријатели. Требаше да се придружат и да напишат дека јас сум ги поканила.
  И се фрлив во акција. Од сите мои другарки, пријателки и некои што виртуелно ги запознав барав да пишат. Соберав најмногу гласови и еден месец бев суперстар. ;)

  Веќе за среќа не ја играм, но знам како да фаќаш беспари некои работи. :devil:
  Ако некој ја игра еве како да си земе капа и сноубоард беспари
  1. Иди на една од овие страни и во таа линијата пиши stardoll.com и кликни ентер
  whiteadsense.info
  militaryprox.info
  goproxing.com
  2. Логирај се на стардолл преку таа страна
  3. Сега во таа белата линија внесете http://www.stardoll.com/en/cinema/?id=234 и ЕНТЕР
  4. Откако ќе почекате да се вчита, на белата линија внесете http://www.stardoll.com/campaigns/chale ... ?gift=true
  почекајте да се вчита и исклучете се од ова
  5. Логирајте се од обичниот стардолл и видете во собата дали ви стигнале подароци
  .
  Ако има повеќе членови што играат ќе ви пишам почесто. ;)
   
 8. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Stardoll :inlove: :inlove: :inlove:
  Најповеќе си ја сакам играва :$ куклата ми се вика исто како тука angel4e121
   
 9. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  еоеееее јас коа имав стардолл вие кај бевте? :lol: хахах се шалам :rofl:
  иначе стардолл користев пред 3-4 години и мислам дека е супер страна...преубави облеки има и можеш секакви комбинации да си праиш....ама престанав да го користам, губење на време ми стана...мислам дека тоа е за помали девојчиња :)
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.649
  Пол:
  Женски
  Пред некои добри 5-6 години бевме буквално заразени од играва со другарките од одделението, де правевме по 3-4 акаунти де ваква де онаква кукла, баш беше интересна играва, се сеќавам дека Бијонси и Бритни ми беа омилени и нон стоп ги испробував сите комбинации :D
  Одамна веќе не ја играм некако, не е тоа што беше, а и глупави ми се тоа новите куклички од типот Мајли, Селена Гомез итн.. :)
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.190
  Пол:
  Женски
  Охоо Ангелче па јас тебе те имам во пријатели на Стардол :lol: Ете колку е мал светот :)

  Јас ја играм дури од 2006 год. и до сега па богами еден куп пати сум била суперстар и тоа јас сум си уплаќала. Фрик! Сум начукала толку години мене уште ми се интересни игрици за деца :D Мада многу се заразни поготово што ти даваат толку можности да бидеш креативен, од уредување на куќа, до комбинирање невозможни парчиња гардероба. Но шала на страна гардеробата воопшто не е детска. Куклата сепак е девојка, има гради и облини па така и облеката е по светски трендови и највеќе ми се свиѓа што има брендирани парчиња. Се логирам барем еднаш во два дена да видам што има ново и ако ми се свиѓа да си купам нешто :P
   
 12. Pink.Princess

  Pink.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  неможам да добијам бесплатни поклони ќе ги направам сите чекори и на крај ми вика

  The requested resource could not be loaded because the server returned an error:
  404 Not Found (?).
  :(
   
 13. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  Јас добив само едно поклонче даска за сноубординг...а оваа постапка може да се прави секој ден?
   
 14. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41

  Ај пиши ми лп да те прашам нешто..јас неможам незнам оти :)
   
 15. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Не се прави секој ден, само еднаш добиваш. Еве за фустанче
  [​IMG]
  1)Одиш на едне од овие страните и на белата линија внесуваш stardoll.com и Ентер
  proxyli.info/
  dontfilter.us/
  americanproxy.org/
  webwarper.net
  2. Се логираш и на линијата внесуваш
  http://www.stardoll.com/en/contest/finish.php?id=1047
  6) Откако ќе се вчита го гасиш,. и се логираш од обичниот стардол. Поклонот треба да е стигнат
   
 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  28.784
  Пол:
  Женски
  Колку многу време сум трошела на Stardoll, па суперстар бев и тоа си порачував преку телефон :D
  Сега не сум активен член инаку таму сум nikoina :)
   
 17. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  А супер е воа дај кажи и за нежто друго :lol:
   
 18. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Јас играв Stardoll и сеуште ми постои акаунтот. Плус сум суперстар и тоа засекогаш :rofl: :rofl: едно девојче сакаше да и продадам еден Rare фустан и ми даде код и на мене и на другарка ми за да и продадеме работи :rofl: не го играм веќе година и више ама ме потсетивте и бев да видам што ,како е :D
  иначе сум Kiki-Viki :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 19. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  и јас имам ама ептен ме мрзи да се уклучам некако досадно е сега порано по интересно беше :)
   
 20. ecen4e

  ecen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  27
  исто и мене веќе ми стана досадна а куклата ми се вика elen4e13 :D