1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

sto da vratam

Дискусија во 'Канта' започната од ladys33, 17 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ladys33

  ladys33 Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  So deckomi se karame cesto pati..pocetok vrska sme i toa go razbiram...
  Pret 10 dena se slucija nekoj gluposti se naljuti za bez vrska i raskinavme..
  Vcera posle 10 dena mu pisav mi nedostigas
  Mi vrati da ne zgresi brojot slucajno
  Mu vrativ ne, ne zgresiv nisto, za tebe e
  I sega mi vrajka kolku ti nedostigam od 1 do 10?

  Sto da mu vratam..?? :devil:
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.472
  Допаѓања:
  15.135
  Пол:
  Женски
  |(
  Незнам што да ти одговориме, многу тежок проблем имаш!
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Па вие чим на старт очи си вадите можам да замислам тек понатаму. Секоја врска на почетокот е бајка...те после 3 месеци се гледа кој е кој. Вие чим од сеа сте се фатиле за коси нема ни до тие 3 месеци да стигнете. Извини вака, ама најискрено-чим почетокот е лош,онда ич не би се умарала со тој тип.
   
  На leighton23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Се согласувам. Скоро секоја врска на почетокот е убава, а ако не оди уште на самиот старт тогаш треба да се стави крај бидејки подоцна ќе биде полошо. Јас мислам дека дечкото се зафркава со тебе. Ако сака смирување ќе ти се јави да разговарате а не вакви првоодделенски фори.
   
  На srcekrsacka и DigY им се допаѓа ова.
 5. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  194
  Вредеше прашањево за нова тема :D ај размисли си уште некој саат со која бројка ќе го импресионираш малиот :!:
   
  На okcenzi и Emotional123 им се допаѓа ова.
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Ај ќе ти кажам, само да ја прашам наставничката по математика. Жената сто посто ќе ми каже, баш утре имам математика.
   
  На tea4e, Someonespecial и Emotional123 им се допаѓа ова.
 7. ladys33

  ladys33 Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Pa dobro be devojki prasav sovet so da mu vratam, a ne da mi kazuvate dali da odam so nego ili ne...
  Kavgi ne vo smisol da se ljutis po celi nedeli.. 5 minutna ljutina.

  Ovoj sajt e da si pomagame ili da se ismejuvame, ako e za vtoroto, sum zgresila strana.
   
 8. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Си кажавме мислење што се лутиш право ? :x
  Искрено проблемот ти е смешен.
  Што да вратиш ?
  Јас ќе ти кажам 5, друга феминка 6, трета ќе ти каже 10 и на крај што ќе биде ? :?: Ќе ги собереш и ќе му пишеш. :D
   
 9. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  5 мин љутина а викаш 10 дена поминале.... офффшто е убаво да си дете.Баш ме потсети како е. Фала ти.
   
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394

  Пиши му -1..и да се помачи да дојде до нулата на оската!
   
 11. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  mislam deka ne vredi povejke da trcash po nego.. ochigledno ne e seriozen i ne planira nishto so tebe :/
   
 12. kika.dragan

  kika.dragan Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  147
  Не му вракај ништо на пораката, очигледно дека тој тебе не те сватил сериозно, зошто да се глупираш повеќе.. колку од 1 до 10.. ц ц.. Остави го, нека те побара тој тебе, ако стварно посакува да се заедно пак, ќе те побара. поздрав ;)
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  хаха навистина ...ова прашање за нова тема...+ во љубовни проблеми и совети мислам дека има соодветна тема за поставување прашање...
   
 14. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Џабе се наполнија две страни.Темава е за канта.
   
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  ..инаку..не му враќај ништо исто како да не го познаваш,не му обраќај внимание..ако му е до тебе дошло нека потрча за тебе малку
   
 16. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  *пред!

  клај си крај на врскава, шо се замараш..освен ако препремногу го сакаш тогаш труди се, ама мислам дека не вреди..
   
 17. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  Не не, какво бришење, каква канта. Нека си стои темава. Супер си е :up:
  Тука на пример можеме да си побараме совет ако не знаеме што да му вратиме на дечкото :rofl:
  Туку, да не бидам оф топик,да си кажам и јас мислење за "проблемов".
  Вака: ако ти недостига многу пиши му 10, ако ти недостига малку пиши му 1, а ако не си сигурна колку ти недостига пиши му 5 (ете средина нека биде). ;)
  Ако пак веќе не ти недостига не му пишувај.
  На крај краева сама размисли од 1-10 колку ти недостига и пиши му го тој број :)
  Среќно ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.