1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

sto e poloso?

Дискусија во 'Канта' започната од SilverGirl, 18 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SilverGirl

  SilverGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  7
  ја отварам оваа тема бидејки ме интересира мислењето од повозрасните и поискусните девојки и жени.

  се работи за следното.
  бев сведок како една моја другарка (има 29 години а јас 19) го изневерува нејзиниот сопруг веке подолг период.
  но исто така, нејзиниот сопруг знае за тоа и едноставно и вика ’’ако идеш сега со други, ке те чекам се додека не ме засакаш, не ти давам развод’’

  значи жената врши прељуба, тој тоа знајт, а овај едноставно ’’чека да го засака“ , дали е по вас ова нормално?

  разбирам, може ја сака премного, но колку и да ја сака незнам како може ова да го дозволи па плус и ова да и го вели??

  во ова не верував, се додека не бев сведок на настанот... нејзиниот сопруг си дојде од работа, јас и таа седевме во друга соба пред компјутер :)
  кога си дојде нејзиниот сопруг испадна од соба, ми рече почекај, се подкараа , од ништо нешто направија .. во една реченица у револт маж и рече дека ни немале секс веке 2 години, а во брак се 4 години. а пак трпел..
  а жената се секса секоја вечер со раѕлични типови??
  од тогаш премногу ме збуни таа караница меѓу нив двајца.
  по мене ова не е нормално?
   
 2. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
 3. Emma.Sun

  Emma.Sun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  62
  Ја мислам дека немаше потреба од отварање на ваква тема али ајде...
  Башка тоа не го доживуваш ти него го доживува твојата другарка т.е. она го прави тоа..
  Во секој случај во целава ситација жртва е мажот ако може така да се нарече чим трпи неверство..и не превзема ништо..
  А прашањето ти е дали е лошо тоа шо го праи? Па ова и 5 годишно дете да го прашаш ке ти каже дека е лошо многу нормално дека е лошо.. таа другарката ако не го сакала тој и ако сеуште на 29 години не била доволно изживеана .. не требала да стапува во брак.. али ете очигледно некои луге не свакаат дека неверството е грев али ке дое денот коа секој ке си одговара за своите гревови ! 8)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.