Stranger Things (Netflix)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LilacWine, 30 јули 2016.

 1. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  14.927
  Пол:
  Женски
  Вечерва ја почнувам втората сезона. Првата топ. Ја изгледав во еден здив.
   
 2. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.102
  Допаѓања:
  35.095
  Пол:
  Женски
  И јас почнав да ја гледам серијава само што ја изгледав првата епизода и можам да кажам дека серијава е одлична и ќе продолжам да ја гледам понатаму.
  Ги исчитав сите коментари и гледам доста ја фалаете, па ај и јас да ја почнам. :lol:
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  48.555
  Пол:
  Женски
  Имав многу работи заборавено од првата сезона, па првите две-три од вторава се чудев што се случува.

  Одлична втора сезона. Повеќе од што очекував.
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.435
  Пол:
  Женски
  Винона Рајдер ми е не знам, роул модел. Извонредна! :l:
  Многу ми се допаѓа што повеќе почнаа да вклучуваат вакви врвни актери низ серии, навистина е за поздрав.

  И Стив ми е симпатија за озбилно, а види никигаш не сум сакала такви типови. Многу е шармантен и многу убав пар се со Ненси. :)
   
  На sweet-cherry, Stephen Amell, 1209 и 8 други им се допаѓа ова.
 5. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  48.555
  Пол:
  Женски
  http://www.dazeddigital.com/artsand...o-winona-ryder-one-of-the-coolest-people-ever за да се дозаљубиш :)
   
  На DzingrlakaDzikica, Matotheja, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.024
  Допаѓања:
  160.306
  Пол:
  Женски
  Еве за сите што сме подзаборавиле што се случуваше во првата сезона :lol:
  Колку е преслатко и талентирано девојчево :bow: :clap:  Јас до 3 епизода сум, ќе пишам кога ќе ја изгледам. Не клавајте спојлери без спојлер лујџе, ќе ве молам :!: @Stephen Amell замижав буквално на твојот пост :lol:
   
  На angietheghost, Bender Rodriguez, Trxmx и 7 други им се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.196
  Допаѓања:
  40.965
  И јас ја гледав првата сезона :) емене ми се допадна :) ќе и дадам шанса и на оваа.
  Кога почна? Колку епизоди се излезени до сега? Јас обично онлајн со превод на Српски портали си ги глеам
   
 8. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  48.555
  Пол:
  Женски
  Двете сезони се излезени, по осум епизоди. :)
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.063
  Антипатична како појава од првата сезона, ај тука у вторава барем не личи ко неухранета и болна...

  [​IMG]
   
  На Antolinaa и Matotheja им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.435
  Пол:
  Женски
  Мене Ненси ми е многу убава, вистинска дама е. И баш тоа што е слабичка ја прави посебна.
  Само си го врти Џонатан како и' се сони, тоа ми е многу злобно. Немаше храброст ниту да му раскине на Стив, сач а бич.
   
  На the.vampire.girl, Trxmx, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.102
  Допаѓања:
  35.095
  Пол:
  Женски
  Ненси со Џонатан ми повеќе одговара него со Стив, тој ми е некако антипатичен.
   
 12. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  997
  Ја завршив втората сезона, беше предобра посебно последните две епизоди.

  Детето што го глуми Will ми остави најголем впечаток, ја украде цела сезона. Фантастично глуми :bow:

  Мене оваа сезона најмногу ме изненади Стив, ми стана најомилен. :D
  Вистински бебиситер стана :clap::l: Не му ја треба Ненси :D
  Најомилено дуо ми беа со Дастин ,исто така и Ел и Хопер.
  Не очекував дека така ќе заврши, сепак дадоа хинт дека не е се готово.
   
  На the.vampire.girl, sweet-cherry, Bender Rodriguez и 4 други им се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.918
  Допаѓања:
  47.584
  Пол:
  Женски
  Одлична сезона. Кастингот е еден од најдобрите, каква хемија има меѓу сите, навистина дава нова димензија. Мајк ми е сепак омилен, има нешто во детето, некаква харизма...
  Моментот кога влезе Ел да ги спасува ми е беше врв, како најголем бед ес се уфрли. Сосема спротивно од нежниот момент кога отиде на игранката и во стајлинг и во се. Срцка.
  Макс не ми остави впечаток, не знам зашто, ама некако премногу груба ми беше, како од друга серија да ја вметнале.
  Вил одличен сезонава дефинитивно, Хопер и Ел прекрасна врска изградија, и покрај многуте падови.
  И мило ми е што оставија нешто незавршено, се надевам ќе има нова сезона.
   
  На Antolinaa, the.vampire.girl, Lella и 5 други им се допаѓа ова.
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.102
  Допаѓања:
  35.095
  Пол:
  Женски
  Тотално сум заразена со серијава :inlove:

  Како што видов Ненси и Џонатан т.е Наталиа и Чарли се во врска во приватниот живот :l:

  [​IMG]
   
  На the.vampire.girl, sweet-cherry, IM.TMKQ и 7 други им се допаѓа ова.
 15. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  8.039
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20171108-133303.jpg
   
  На Lella, sweet-cherry, Bender Rodriguez и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.063
  :rofl::rofl::rofl:

  Capture+_2017-11-10-17-04-45.png
   
  На Lella, S_997, EarthFire и 5 други им се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.024
  Допаѓања:
  160.306
  Пол:
  Женски
  Прејака сезона. Интензивна, напната, па и уште по creepy и накај хорор ми беше од првата. Дури малце ту мач за мене беа некои сцени, оти сум скарана со хорори... :tmi: :D
  Последната епизода беше прекјут на крај со игранката :inlove: Aма знаев, ко у секој момент да очекував за крај пак да го покажат shadow monster, за да остават простор за нови неволји у наредна сезона 8-| А и оној plot со Ел и мајка ѝ и сестра ѝ треба да го разрешат.

  Ел и Вил, т.е. глумците се врв. Фантастично глумат децава :x
  Мајк ми е најпаметен од екипата, а Лукас и Дастин се многу симпатични и понекогаш смешни на моменти, посебно Дастин :lol: А Мad Max некако малце исфорсирана...
  Ненси надворешно ми е 80'ѕ definition of cool. На Стив ликот многу попозитивен впечаток ми остави сега, ама пак Џонатан ми е и поубав и повеќе ми одговараат. Барем ин риал лајф се заедно, и прекрасни се 8) :inlove:
   
  На Antolinaa, the.vampire.girl, Lella и 8 други им се допаѓа ова.
 18. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Машки
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.240
  Ја почнав првата сезона преѓе, уште две епизоди до крај на прва сезона. Премногу ми се допаѓа и ова е од тие серии кои се каам што не сум ги почнала совреме. Во омилени ликови веројатно ми е Хопер кој упорно го викам Хобс.
   
  На EarthFire, zhap4e, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.063
  Мене Хопер онака ми е малце како да кажаммм...сакам да ме оплоди.:angel:
   
  На the.vampire.girl, S_997, EarthFire и 8 други им се допаѓа ова.