Stranger Things (Netflix)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LilacWine, 30 јули 2016.

 1. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  13.200
  Пол:
  Женски
  2019 нова сезона?
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.436
  Пол:
  Женски
  Да, дури 2019.
  Пројде пола, ќе дочекаме. :D
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  74.152
  Пол:
  Женски
  Јас се си мислев есенва ќе има нова :x
  Ајде, ене каде е 2019.

  Во меѓувреме додека чекаме...  Кој знае колку ќе бидат физички изменети децата во новата сезона :yawn:
   
  На kikin и simonka93 им се допаѓа ова.
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  74.152
  Пол:
  Женски


  :whew:(poolparty)
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  poshto eve ushte malce izlegva, kje mozhi nekoj konkretno da me upati koj lik e povrzan koe beshe deteto sho e izgubeno koja beshe nancy na koj mue sestra koj beshe steve sho beshe mad max se mie izmeshano ne se sejkavam pa da ne ja gledam od novo
   
 6. lola55

  lola55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Денес излезе 3 сезона.. Дали некој ја погледна?
  Мене оваа сезона ми е најдобра досега.. Стив ми е омилен заедно со неговата колешка од работа (нов лик во оваа сезона) и Dustin многу ми се интересни (y)
   
  На Mrs.Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.436
  Пол:
  Женски
  И јас дојдов да прашам дали некој ќе ја гледа новата сезона. :)
  Планирам утре да ја пројдам и со душа чекам. Ми фалеше екипава.
   
  На Mrs.Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.915
  Допаѓања:
  23.327
  Пол:
  Женски
  Кога би требало да може се спушти новата сезона?
  Ја има на торент?
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.436
  Пол:
  Женски
  Ја има веќе на Замунда цела сезона. :)
   
  На Billy Idol и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 10. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  3.441
  Пол:
  Женски
  Вечер планирам да ја почнам, едвај чекам :D
   
 11. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  7.049
  Пол:
  Женски
  Кај може да ја гледам?
  На нетфликс не сум subscribed.
  Торент нешто? :wasntme:
   
 12. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.915
  Допаѓања:
  23.327
  Пол:
  Женски
  Ја има на thepiratebay.
   
  На Billy Idol и MarigoldA им се допаѓа ова.
 13. lola55

  lola55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав сезоната во еден здив и ептен ми се допадна...
  Робин многу ми се допадна како нов лик за оваа сезона и одлично се вклопи во тимот исто и девојченцето Ерика со Ice-cream for life :rock::lol:
  Мислам дека Робин и Стив може да бидат интересен пар иако и вака како другари ми се многу интересни:inlove:
  Дали некој знае дали ќе има 4 сезона?
   
  На Billy Idol и Mrs.Poppins им се допаѓа ова.
 14. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  16.784
  Пол:
  Женски
  Сега ја догледав сезонава.
  Уште липам за Џим, мада уште има надеж според некои теории што ги читнав и крајот со сцената во Русија и спомнување на Американецот. Одлично направена сезонава, само подобра и подобра станува. Од приказна, музика, сценографија значи се. Врвна, им се клањам на режисерите, сценаристите, глумците :bow:

  А да сцената со Стив и Дастин, Дастин кога му вика if you die, i die омилени значи:D

  Според крајот сигурно спремаат и четврта сезона.
   
  На JollyGirl, Billy Idol, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.918
  Допаѓања:
  47.586
  Пол:
  Женски
  Јас втората епизода ја изгледав.
  Супер ми е до сега, вајбот уште си го има.
  Ама е пораснат Мајк некако, ептен ми се срцкасти со Ел.:inlove:
   
  На Mrs.Poppins, Billy Idol и theowndemon им се допаѓа ова.
 16. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Седнав вчера, ја изгледав цела сезона наеднаш.... 8 саати не мрднав :drunk:
  Саат време не можев да се соземам откако умре Хопер, а особено после кога Ел го читаше писмото... Ко некој да ми умрел вистински (facepalm)
  Ама после откако се соземав, сфатив дека најверојатно не е мртов... Да беше мртов ќе го покажеа како умира, толку важен лик да не го покажат не верувам, плус непосредно пред експлозијата го немаше на местото каде што претходно стоеше. Или влегол во порталот, или некаде избегал заедно со сите други Руси (нели кога американската војска влезе во базата беше празно, ниеден Русин немаше, значи избегале негде), можеби го привеле со него, hence после крајот кога го покажаа рускиот затвор, едниот Русин на другиот му рече not the American... Се надевам дека тоа е Хопер.
  Шизнав. :headbang:
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.436
  Пол:
  Женски
  Јас сум до пола сезона, засега МНОГУ ми се допаѓа сè. :)
  A бев убедена дека ќе мрчам и ќе наоѓам замерки од типот „милкинг“, зашто мислев дека ќе ја снајде судбината на многу серии кои биле утнати по втора-трета сезона.

  Стрејнџр тингс омилена серија фор лајф. :l:
   
  На Billy Idol, theowndemon и MarigoldA им се допаѓа ова.
 18. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.915
  Допаѓања:
  23.327
  Пол:
  Женски
  Мене ми фалеше некоја поголема еуфорија.
  6 епизоди беа како воведни, главното се случи во последните две. Според мене потензична требаше да биде во сите епизоди.
  Првата сезона далеку беше подобра, секоја епизода ме оставаше во неизвесност.

  Изгледаше како да не е последна сезона оваа, се надевам ќе биде доста подобра следната.
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.436
  Пол:
  Женски
  Најнепреболен пар ми се Ненси и Стив. :(
  Ама гледав некои интервјуа со целата актерска екипа и сепак да - Наталија и Чарли се многу сладок пар, како си зборат тивко нежничко, да се растопиш. :D

  Ми се скрши срцето за Хопер. На Џојс никако да и' се посреќи, а ќе беа многу убав пар, многу. Туку едно нешто ми остана енигма - да не е жив Хопер?
  Таму на крајот во дополнителните пост-кредитс сцени, кога оној рече 'not the American', ми се чини дека мислеше на него.
  Плус, Хопер не беше околу онаа машината кога Џојс го повлече копчето, сцената беше празна.
  Сè си мислам дека ќе има некој пресврт во 4та сезона и искрено баш би ми било драго ако Хопер и Џојс се конечно заедно. Па редно е женава да биде малку среќна, душата ми плачеше завчера за Хопер и неа. Уште еден непреболен пар на списокот. :D

  Мајк и Ел ми беа многу убави заедно, ама навистина многу. Такви искрени и слатки, срцки.
  Дастин и Сузи, нов симпатичен пар во најава исто така.
  А Били - феноменална глума. Многу талентиран актер, се изненадив колку добро го совладал американскиот нагласок, немав поим дека не е Американец. :)
  Феноменален актер.
  Всушност, оваа и екипата од BLL ми се убедливо најдобри во поглед на глума. Премногу талент на едно место, не можеш да не посакаш уште една сезона од која било серија во која ќе стапнат.

  И за крај, на писмото од Хопер липав како да нема утре. Многу ме допре и многу ја сакав оваа двојка, баш и' беше родител на Ел каков што никогаш дотогаш немала. Знам дека ако го вратат можеби ќе изгледа како теленовела, ама многу ќе ми фали Хопер, не можам да го преболам ликов. :(
   
  На theowndemon, Billy Idol, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  7.366
  Пол:
  Женски
  Мене втора сезона ми останува омилена. :inlove:
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.