1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Stranger Things (Netflix)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LilacWine, 30 јули 2016.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека е многу веројатно дека Хопер ќе испадне жив и затворен од Русите. А и целата приказна со Русите би требало да ја заокружат, до крај остана неразјаснето што всушност им е целта со Upside down-от, само си стоеја како типични Soviet bad guys. :D Како и да е, се изнаплакав на сцената кога Ел го читаше говорот од Хопер, мислам дека е најемотивна досега во серијата. Исто и кога се преселија Џојс, Вил и Џонатан со Ел. :doh:
    Мене па ми е мило за Ненси и Џонатан, иако он ме нервираше во првите епизоди што ѝ приговараше за богатото потекло место да ја поддржи против снобовине новинари. Дастин и Сузи ми беа пресмешни и преслатки на телефон со песната, исто и Ерика. :D Многу убаво ги пораснале ликовите, ептен пријатни беа оние типични тинејџерски сцени со паровите и машките и женските друштва.

    *******
    Capture.PNG Capture.PNG1.PNG Capture.PNG2.PNG Capture.PNG3.PNG
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Последна измена: 10 јули 2019
    На JollyGirl, Bender Rodriguez, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Dora18

    Dora18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    se iznaplachiv na pismoto me pogodi vsrce ;(;(;(
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  3. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    само што ја изгледав првата епизода од третата сезона.
    На почетокот помислив дека сум пуштила сосема друга серија :D.

    Не ми се допаѓаше сцената со глувците :puke: како што мразам глувци морав да мижам и да затнам ушите за да не ги слушам како цивкаат:D.
    Се на се ми се допадна епизодата, дечките воопшто не се смениле, освен Ел што има сега долга коса.
    Со Мајкл ми се срцки :inlove:
     
  4. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.928
    Пол:
    Машки
    Мене пак Мајк воопшто не ми фати око сезонава. Некако беше side-story неговата приказна ставена. Како да немаше што многу да се понуди, па се одеше на стандардни тинејџ клишеа, те сакам-не те сакам. Немаше некоја динамика, акцент и девелопмент на нивната приказна. Ел ми беше симпатична, додека Мајк повеќе ме иритираше.
    Иако би ја оценил 3тава како послаба од претходните, сеуште го држеше тој носталгичен 80s вајб, со одлична музика и не прави да се вратиме назад во времето, во декадата во која никогаш не сме живееле.

    П.с Знаете каде во Мк може да се најде маица, или да порачувам од чичко Аљи? :D
     
    На JollyGirl и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  5. Leviosa2503

    Leviosa2503 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.227
    Пол:
    Женски
    Во Pull and bear имам видено маици, дуксери, блузи... Сигурно има и на други места, актуелно е сега, ама таму имам видено јас.
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    xMR2SjxkBf.png
     
    На JollyGirl, Dora18 и theowndemon им се допаѓа ова.
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.524
    Пол:
    Женски
    Не знаев дека актерката што ја игра Робин е ќерка на Ума Турман и Итан Хок, дури потоа прочитав. Навистана е талентирана. Супер се вклопи во тимот, одлична беше.
    И јас мислам дека Хопер е жив, нема шанси да умре, следната сезона околу него ќе се врти.
     
    На lola55, 1209, sweet-cherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Третава сезона, за мене, беше прекрасна идеја со mediocre реализација.
     
  9. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ич не беа потребни Русите у приказната, клише до смеа.
     
    На simonka93, senjorita-v и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  10. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
    Кога излегува четврта сезона?
     
  11. Leviosa2503

    Leviosa2503 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.227
    Пол:
    Женски
    Почнуваат со снимање во октомври...
     
    На IamSexyAndIKnowIt и senjorita-v им се допаѓа ова.
  12. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Edvaj cekam 4ta sezona. Niedna serija ne mi e interesna otkako gi izgledav site sezoni. Osven ovaa "Dark" so e najslicna na Stranger Things. A uste 3 4 epizodi imam i od nea za gledanje. Dali ima nekade najaveno koga odprilika se ocekuva da izleze 4ta sezona od ST?
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  13. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Епизода пo eпизода дојдов до крајот.
    На крај на писмово од Хопер не да му се изнаплакав... :bandit: Уствари и од пред тоа си плачев кога Ел го бараше со поглед и сфати дека го нема.
    И јас мислам и се надевам дека е жив човеков.

    Мајк ми беше досаден, а Вил и брат му тотално непотребни во цела сезона.
    Кога сме кај Вил многу ми беше жал кога сакаше да игра, а другарите го игнорираа и трчаат по девојки.
    Тој уште е заглавен во тоа време кога си играле. Изгуби битен дел од детството и не може да си дојде при себе.

    Покрај Ел, во сезонава ми се свиде и Ненси. Ја гледаш слабичка, а таа најголеми balls имала.
    Храбра, решителна, упорна.

    Стив се повеќе и повеќе ми се свиѓа.
    Кога и призна што чувствува на Робин, таа нели му кажа дека е геј, а тој одма ја прифати па почна да се шегува.
    Во тоа време колку табу тема била хомосексуалноста, ама човеков излезе фер и остана другар со неа, а можеше да ја отфрли и да ја исмева.

    Прв Хопер па Стив ми се на врвот на листата по омилени ликови.

    Русиве и јас мислев се небитни ама имаа и тие битен дел за приказнава. За вратата, за чудовиштето, за задржување време, за заплети...Инаку се ќе беше лесно и едноставно.

    п.с. Мили Боби Браун (Ел) многу ме нервира по интервјуа. Мисли Господ за муда го фатила. Читам одбивна им е на многу луѓе.
    Сите се прават вакви самобендисани кога стануваат познати уште дур биле мали деца.
    Толку убав лик толкува, а таа...|( Аман врати се на земја.

    Се надевам нема заради неа да ми се уништи и Ел. |( |( |(
     
    На lola55, 1209 и senjorita-v им се допаѓа ова.
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Дете е.
    Само зошто е млада и сака да си игра и нема etiquette за интервју, патем ко сите со кои глуми заедно, не ја прат никако лоша и вообразена личност. Сите јаки актери од деца да растеа пред камери исти ќе беа.

    Интернетот ја неќи оти е во фаза кај шо не е баш дете, не е возрасна и сама не знај како да се однесува. Дур има замолено сите да не ја малтретират за ова.

    И со право.
     
    На senjorita-v и Mishela им се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Мене ми е срцка, таква каква што е. Природна и своја, не глуми лудило и не е во филм дека мора да му се допадне на секого, свесна е за тоа. Едноставно си ја има ѕвездата и не останува незабележана, а некои други селебритис на пример можат слободно да учат од Мили како да се однесуваат.
    Јас ја обожавам, ја шипнувам со Ноа, многу сладок пар би биле. :D
     
    На MysteriousQueen, senjorita-v, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Од збор до збор се согласувам. Кога почна хејтот за неа онака си прам оти ја хејтат бе и разбарав да видам колку е основано.
    Не е.
    Туку е баш она менталитет на толпа цел интернет. И од тогаш ја пратам на инстаграм, баш онака ѕвездата ја има и дено ми го прај ко ќе ми излези нешто од неа.
     
    На senjorita-v и Mishela им се допаѓа ова.
  17. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Па затоа и јас пишав дека повеќето што растат пред камери почнуваат да иритираат.

    Не реков дека ја неќам, далеку од тоа, не можам да неќам некој што не го познавам само пишав дека не ми е баш пријатно нејзиното однесување и замислување дека е многу битна.
    После прочитав дека не сум единствена.

    Може за некое време ќе биде ок, кога ќе се пронајде каква е, ама сега не може сите исто да размислуваме и да ни биде интересна. Едноставно не ми е.
    Како актерка е супер, но за да бидам фан на некој актер многу ми влијае и како се однесува.

    Пример и од Гејм оф Тронс има многу деца актери кои се пораснати пред камера (Арја, Санса) па покул личности на интервјуа немам видено.
    Се е до карактер.
     
    На senjorita-v и lola55 им се допаѓа ова.
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Знаев, едноставно знаев. :D


    Не ми се свиѓа пресвртов со Русите, ептен клише, но ќе продолжам да ја гледам серијата поради одличната екипа.
     
  19. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Е како бе... Нели умре. Хупер?
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Шанси нема да дозволат да им умре волку клучен лик како него. Бар не во првите десетина сезони. :D
    Се шалам, ама сепак мислам дека имале план Б за да се спаси, во најпоследниот момент од завршетокот наговестија дека не е умрен, си збореа Русите и зборуваа за „Американецот“, па кадарот го насочија кон една ќелија која веројатно беше негова. :)
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.