1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

strav

Дискусија во 'Канта' започната од katerin, 25 април 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. katerin

  katerin Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  dodeka pijam demitrin da mi pomogne da zaspojam, ova go posuvam so cuvstvo na strav. sto li ke donese utresniot den. ostavif rabota od eden salon vo koj rabotev 10god.sakam da si osnovam sopstven biznis, i se kalkuliram dali ke uspejam. dali ke gi vratam pozajmenite pari za osnovanje ma biznosot. dali ke uspejam. strav i od rizik... uste edna neprospiena nok e pred mene... kako da go nadmimam ova? iskustva slicni...
   
 2. katerin

  katerin Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  se izvinuvam za toa sto me pisuvam na kirilca
   
 3. Femiinista

  Femiinista Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2018
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Да си легниш и да не се плашиш треба да бидиш позитивна за се да е океј. Зошто не легниш и не размислуваш колку убаво ти тргнал бизнисот?
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.664
  Допаѓања:
  49.226
  Пол:
  Женски
  Нормално дека ќе ти биде страв, и треба. Нов бизнис е, ако не ти е страв и не калкулираш значи си будала :D

  Ама тоа е маката кога сакаш нешто свое, секако дека нема да биде лесно.
  Само помалку апчиња, повеќе работа и грижа за себе.
   
  На vlatko spasovski му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.