1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Street Fashion - Улична мода

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angelche, 27 јуни 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Street Fashion, т.е улична мода е термин кој се користи за модата, облеката која не е ни најмалку слична на онаа од модните писти.
  Кое е вашето мислење во врска со уличната мода?
  Дали под улична мода се подразбира да го облечеш првото парче на облека кое што ќе го пронајдеш?
  И колку е застапен овој тренд во нашата држава? Макар што според мене е мал бројот на тие што ја практикуваат оваа мода.
  Дали вие ја практикувате оваа мода?
  Примери на луѓе со улична мода:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Искрено, не знам баш да го дефинирам тој стил и според твоиве слики не можам да издвојам некои баш особености за него. Еве што најдов под тоа име на Гугл...
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.844
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Нее далеку сум јас од ова :D но сепак може да се најде некој во нашава земја да биде така облечен :)
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]пак со чорапа :(
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Анушке и јас сум делеку од овој стил. Чисто ме интересираше колку сме запознаени со тој вид на стил. :rofl:
  И како го разбирате поимот, улична мода, како мода која што е далеку од таа на модните писти, или облекување на првото пронајдено парче облека. :rofl:
  [​IMG][​IMG]
   
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.844
  [​IMG]Мало е сликичево но може да се види :)
  [​IMG]
  [​IMG]

  Па срцка и двете ама повеќе ме асоцира на она првото парче облека најдено и облечено :D
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не се бе ТОЛКУ страшни :lol: :lol:
  [​IMG][​IMG]
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.206
  Допаѓања:
  7.121
  Пол:
  Женски
  Интересно,ама во секој случај не би се облекла така :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Е на пример, тоа првото е баш слатко.
  [​IMG]
  ^ Торонто
   
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  па мислам дека мојот стил може да се дефинира така.
   
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Инаку во секоја земја оваа мода е различна , и претежно зависи од музиката која се слуша.
  отворете lookbook.nu и видете улична мода, затоа што јапонките се многу далеку од тоа што јас го викам street fashion.
   
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Па знам, затоа и ја отворив темава.
  Затоа што секој на различен начин си ја сфаќа ‘‘модава‘‘.
  Па сакав да разјасниме некои работи. :)
  Доколку можеме, секако. :)
   
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Па денес си се носи кој,како што сака,некој носи што има,некој следи мода,трендови,немам некое посебно мислење за уличната мода,се е избор на вкус :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.844
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.844
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.844
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818