1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Stunts (дублери)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од blonde_supergirl, 29 јануари 2018.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.128
  Пол:
  Женски
  Отсекогаш сум била фасцинирана од овие актери. Тоа се актерите во втор ред, кои глумат сцени кои ѕвездите не сакаат да ги глумат (пр. еротични или преопасни акциони) и се бираат некои кои наликуваат на нив. Сигурно имате забележено низ филмовите. Во последниве децении ги има најмногу од било кога.
  Некои велат дека тоа го прават поради адреналин, некои поради плата, а некои поради задоволство.
  Често дублерите знаат и да загинат на снимањето на одредена сцена.
  Јас ги почитувам, но се прашувам дали земаат барем задоволителни плати од она што го прават а се анонимни за нас за разлика од ѕвездите.